10 kluczowych kroków do rozpoczęcia praktyki księgowej

Więc planujesz powiesić swój gont i otworzyć własną praktykę księgową lub doradczą. Często dostaję telefony lub maile od ludzi takich jak ty, którzy pytają mnie: «Co powinienem zrobić, aby rozpocząć pracę w zawodzie księgowego?». Oto, co im powiem: «Co powinienem zrobić, żeby zacząć jako księgowy?

1. Uzyskaj certyfikat

Poświęć czas na przeprowadzenie testów i zostań doradcą QuickBooks Certified Pro lub Xero Certified. Weź pod uwagę również jeden z branżowych certyfikatów, taki jak AIPB (American Institute of Professional Bookkeepers) CB-Certified Bookkeeper, lub certyfikat księgowego NACPB, National Association of Certified Public Bookkeepers.

Zastanawiam się, «Po co się przejmować?» Oto link do mojego wpisu na blogu z marca 2016, zatytułowany «Do poświadczenia lub nie do poświadczenia» dla bardziej szczegółowych informacji.

2.Twoje imię i nazwisko tutaj

Wybierz nazwę dla swojej firmy. Możesz nazwać ją po sobie, albo wymyślić mądrą grę słów. Po wybraniu nazwy, dowiedz się, czy musisz ją zarejestrować w swoim mieście, hrabstwie i/lub stanie. Jako prawdziwa firma, być może będziesz musiał złożyć podatki w tych jednostkach. Jeśli chcesz być legalnym biznesem, zachowuj się tak jak on. Ostrzeżenie: Po złożeniu wniosku w lokalnych podmiotach, Twoje nazwisko i adres stają się publiczne, ponieważ zazwyczaj musisz opublikować ogłoszenie w gazecie. Kiedy to nastąpi, trolle zaczną wysyłać Ci pocztę, aby sprzedać swoje usługi. Chciałem tylko, żebyś wiedział.

Polecam również wykonanie logo. W Etsy, Upwork lub innych serwisach internetowych można zatrudnić niedrogich, zewnętrznych grafików.

3. Uzyskać numer EIN

Nie chcesz ukraść swojego numeru ubezpieczenia społecznego? W takim razie nie umieszczaj go na formularzach W-9, które mogą usiąść wokół biura klienta w niezabezpieczonych miejscach, w skrzynce odbiorczej lub odblokowanej szafce na akta. Możesz uzyskać numer EIN (Employer Identification Number), nawet jeśli jesteś wyłącznym właścicielem. Numer ten jest połączony przez rząd federalny z Twoją SSN za kulisami, więc nigdy nie musisz oddawać swojej SSN klientom.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej IRS, na której znajdują się najczęściej zadawane pytania dotyczące numerów identyfikacyjnych pracodawców.

Poniżej znajduje się link do strony internetowej IRS, na której można ubiegać się o numer EIN. Jest szybki i darmowy.

4.Stwórz stronę internetową

Możesz stworzyć swoją własną witrynę w Wix, Weebly lub tuzin innych witryn; upewnij się, że zapłaciłeś dodatkowo za usunięcie nazw «Wix» lub «Weebly» z adresu URL. Domeny kosztują mniej niż 20 dolarów rocznie w tych dniach, więc koszt jest minimalny.

Jeśli nie masz czasu lub umiejętności, aby stworzyć swój własny, zatrudnij kogoś (patrz #2 powyżej). Jeśli widzisz jakieś małe biznesowe strony internetowe, które lubisz, przewiń na dół i zobacz, kto je stworzył – możesz chcieć pracować z tą firmą graficzną.

Twoja strona nie musi być ani fantazyjna, ani długa, wystarczy nawet jeden landing page. Upewnij się, że umieścisz na niej swoją nową nazwę i logo firmy, jak się z Tobą skontaktować, zdjęcie oraz kilka opisów oferowanych przez Ciebie usług. Posiadanie strony internetowej sprawia, że wyglądasz bardziej legalnie i jest warte zachodu. Zapłać trochę więcej za jakieś SEO (Search Engine Optimization), aby Twoje nazwisko znalazło się na szczycie listy wyszukiwarek Google.

5. You’ve got Mail

Moim zdaniem, Twoja firma wygląda i czuje się bardziej profesjonalnie, gdy rejestrujesz domenę i masz adres e-mail, który nie kończy się na @gmail.com, @yahoo.com, itp. Więc uzyskać prawdziwy adres e-mail, być może [e-mail chronione], lub [e-mail chronione]. Często można utworzyć kilka różnych wiadomości e-mail, jeśli potrzebujesz lub chcesz, za niewielką lub żadną dodatkową opłatą.

6.Zdobądź P.O. Box

Jeśli nie chcesz umieścić swojego adresu domowego na wizytówce lub stronie internetowej, otrzymaj skrzynkę pocztową, która będzie używana jako adres do korespondencji.

7.Uzyskać referencje

Jeśli masz już kilku klientów, poproś ich o napisanie akapitu o Tobie i Twoich usługach oraz poproś ich o zgodę na dodanie ich komentarzy do Twojej strony. W ten sposób zwiększysz swoje uznanie na ulicy.

8.Get Covered

Sugeruję uzyskanie ubezpieczenia od błędów i zaniechań, aby się chronić. Skontaktuj się z obecnym agentem ubezpieczeniowym, aby sprawdzić, czy oferuje on taką polisę. Być może uda Ci się uzyskać dobrą wycenę u przewoźników ubezpieczeniowych polecanych przez AIPB lub NACPB.

9.Get Networked

Dołącz do grupy branżowej, znajdź lokalne spotkanie i/lub weź udział w konferencjach branżowych, takich jak Acccountex, QuickBooks Connect, Xerocon lub Scaling New Heights. Praca w sieci pozwala na poznawanie nowych ludzi, dzielenie się pomysłami, poznawanie aktualnych trendów w branży, zdobywanie kredytów CPE i ekscytację pracą, którą wykonujesz. Uważam, że ludzie, którzy uczęszczają na stanowiska w naszej branży częściej niż nie czują się jak współpracownicy, a nie jak konkurencja. Jest tak wielu wspaniałych ludzi, którzy dzielą się swoim czasem i oferują darmowe porady. Zostań aktywnym członkiem społeczności księgowych i rachunkowych!

10. Get Organized

Wkrótce staniesz się naprawdę zajęty i będziesz miał dużo jaj w powietrzu. Nie czekaj, aż upuścisz kulę, aby zdać sobie sprawę, że potrzebujesz pomocy w zorganizowaniu kontaktów, kalendarza i zadań. Używam Aero Workflow, aby zorganizować mój codzienny nakład pracy. Być może spodobają Ci się inne narzędzia, więc pamiętaj, aby przeprowadzić swoje badania, skorzystać z darmowych testów i zapytać kolegów, których spotykasz na imprezach sieciowych, jakie narzędzia robią lub nie polecają. Czy uważasz, że potrzebujesz czegoś takiego jak Sole Proprietor?

Uwagi końcowe

Możesz wdrożyć niektóre lub wszystkie z powyższych sugestii, z których każda może pomóc sprawić, że Twoja nowa praktyka stanie na głowie i ramionach nad tłumem.

Jody Linick jest certyfikowanym księgowym AIPB i doradcą QuickBooks® Certified Pro. Jej firma, Linick Consulting, specjalizuje się w usługach zdalnej księgowości z wykorzystaniem hostowanych QuickBooks i QuickBooks Online. Cykl postów na jej blogu można znaleźć tutaj.