10 Kroki do udanego społecznego poszukiwania wakacji

Dwa najlepsze źródła nowych klientów to ludzie, którzy się do ciebie zwracają (mają potrzebę i wiedzą, że możesz im pomóc) lub są poleceni przez przyjaciela, któremu ufają. Prawdopodobnie w tym miesiącu weźmiesz udział w wielu spotkaniach towarzyskich. Skorzystaj z tej okazji, aby taktycznie zwiększyć swoją widoczność. Nie rozdajesz wizytówek, tylko dajesz ludziom znać, co robisz.

Ale czekaj, to nie ja. Nie dostaję zaproszeń na wiele imprez.â” Może i nie, ale masz okazję uczestniczyć w wielu imprezach, gdy tylko poznasz swoje otoczenie. Oto kilka przykładów.

  • Izba Handlowa: Trzymają w dużym pokoju coś z mieszanymi napojami.
  • Twój dom modlitwy: Wakacje są oczywiste. Mają też imprezy towarzyskie.
  • Brunch w Nowy Rok: Niektóre grupy społeczne szlochają z nielimitowanym bufetem.
  • Twój klub: Country club, klub uniwersytecki, czy klub miejski ma imprezę wakacyjną.
  • Prywatne imprezy: To twoja rozszerzona rodzina lub sąsiedzi goszczący otwarty dom.

Niektóre wydarzenia są zasiedlane przez obcych ludzi i używasz podejścia YOYO ( Y ou’re O n Y naszego O wn). Inne, jak spotkania rodzinne, są wypełnione twarzami, które widzisz co roku.

Oto 10 prostych kroków, które pozwolą zwiększyć widoczność.

Krok 1: Ubierz się dobrze. Celuj w stronę konserwatysty. Ludzie kojarzą ten styl z ostrożnością podatkową.

Krok 2: Przesuń się. Przeczytaj pokój. Zgadnij, kto chce zostać sam, a kto jest tam, żeby się zabawić.

Krok 3: Zasypanie luki generacyjnej. Poszukaj tych 20 i 80 osobników. Każdy z nich reprezentuje okno do innego zestawu wartości i doświadczeń.

Krok 4: Przedstaw się. Zapomnij o byciu sprytnym lub dostosowaniu linii odbioru. Wszyscy są tu po to, by się dobrze bawić.

Krok 5: Komplementy to dobry kruszarka do lodu. Unikaj komplementacji części ciała. Podziwianie biżuterii lub krawiectwa jest w porządku.

Krok 6: Zapytaj, co oni robią. Stara strategia polega na identyfikowaniu cech takich jak długie, delikatne palce i zgadywaniu. âI’m guessing you are a chirurg. Masz ręce potrzebne do tak delikatnej pracy jak chirurgia.â” Wybierz zawód z prestiżem. Ludziom zwykle pochlebia się. Większość ludzi jest dumna z tego, co robią. Pozwól im opowiedzieć swoją historię. Słuchajcie.

Krok 7: Ale ty wiesz, co oni robią! Wujek Tony ma biznes z automatami. Co teraz? Zacznij od potwierdzenia, że masz rację co do faktów. âOh, to było 6 lat temu. Dostałem się do biznesu fast-foodowego. Teraz mam 12 hamburgerów. Tak czy inaczej, wyciągnij go.

Krok 8: Więc co robisz?

Teraz twoja kolej, by dostać się na scenę. Przyjrzyjmy się niektórym scenariuszom, większość zakładając, że będą pytać.

Pytasz ich. Pochylasz się do tyłu na krześle, wydychasz z ulgą i popijasz drinka. Dobrze jest mieć szansę na relaks. To tylko kilka tygodni do pracowitego sezonu w moim biznesie. â” Pewnie poproszą: âAre you an accountant?â” or âAre you Santa Claus?â” If they don’t, change the subject.

Racja: Dałeś im szansę zapytać. Nie odebrali. Nie są zainteresowani.

Twoja prosta odpowiedź. âI’m a Certified Public Accountant at (firm). Jesteśmy w centrum miasta w Monolith Bank Tower.â” Przestań mówić.

Racja: Aby uniknąć żargonu jak âCPA.â” To prosto do rzeczy.

Powiązać się z nimi. âI’m in private practice as a Certified Public Accountant. Prawdopodobnie sam pracujesz z CPA.â”

Racja: Jeśli mają CPA, rozumieją. Jeśli są nieszczęśliwi, zadają pytania. Jeśli ich nie używają, mogą się zastanawiać, czy powinny.

Typ klienta. âI’m a CPA with an office on Main Street. Pomagam osobom fizycznym i lokalnym firmom utrzymać się na szczycie w wypełnianiu formularzy podatkowych.â”

Racja: Zdefiniowałeś swoją praktykę. Pracujesz ze zwykłymi ludźmi.

Potrzebuję przykładu. âI’m a CPA. Czy kiedykolwiek dostałeś jeden z tych listów poleconych z IRS? â” Przerywasz, gdy strach biegnie przez ich ciało. Pomagamy ludziom z takimi problemami.

Racja: Zidentyfikowałeś potrzebę, dopasowując się do rozwiązania.

Co dalej?

Czas poznać kilku nowych ludzi.

Krok 9: Oderwać się. âAlways leave ’em wanting more.â” That’s one of Hollywood’s basic rules. Nie przesadzaj z powitaniem. Wybaczcie sobie i krążcie.

Krok 10: Przejrzyj swoje wyniki. Następnie rób notatki na temat tego, z kim rozmawiałeś i czego się nauczyłeś. Więc wujek Tony jest właścicielem kilkunastu restauracji fast-food ⌠.

Co zrobiłeś?

Dobrze się bawiłeś. Jesteś w świątecznym duchu. Przypominałeś członkom rodziny, co robisz. Poznałeś nowych ludzi i taktownie zasiałeś kilka nasion, ucząc się o nich. Zerwałeś, zanim ta rozmowa stała się nudna. Zostawiłeś pozytywne wrażenie. To było łatwe!