10 Rodzaje Mówienia o Zdarzeniach dla Poszukujących Klientów

Seminaria brzmią jak coś, co robi ktoś inny. Myślisz o tych ogromnych imprezach samopomocowych. Ludzie kupują książkę lub zapisują się do programu po nich. To nie ja. Myślisz o nudnych zajęciach w college’u, gdzie oglądasz zegar. Nie, dzięki. Myślisz o doradcach finansowych rozmawiających z siedmioma osobami w pokoju z 50 krzesłami. Oszczędzaj mnie.

Po pierwsze, należy rozróżnić dwie podobne idee:

1. Seminarium. Wynajmujesz miejsce, wybierasz temat, przyciągasz publiczność i ustalasz porządek dzienny.

Za: Kontrolujesz zmienne.

Wady: Pan/Pani pokrywa koszty postępowania i zbiera zebrania publiczności.

2. Mówiąc zaangażowanie. Inna grupa wpisuje cię do porządku dziennego spotkania. Masz przydział czasu, a grupa zatwierdza temat.

Za: Grupa zaopatruje publiczność i zazwyczaj nie ponosi żadnych kosztów.

Wady: Grupa ustala ramy czasowe, śledzenie może być trudne, a czas może zostać skrócony.

Teraz, Think Outside the Box

Rozważmy 10 rodzajów wydarzeń, w których mówisz przed innymi.

1. Seminaria publiczne. Wersja tradycyjna. Prowadzisz reklamy, wysyłasz listy, email marketing lub promujesz swoje wydarzenie w mediach społecznościowych. Wynajmujesz salę, obsługujesz salę, zapewniasz jedzenie i picie, gromadzisz dane kontaktowe uczestników, a następnie śledzisz przebieg imprezy.

Za: Masz kontrolę.

Wady: To dużo pracy. Musisz wypełnić ten pokój. Ty pokryjesz koszty.

2. Ciepły ołów lub prospekt emisyjny. Budujesz listę osób poleconych, które nie otworzyły konta, ludzi, których znasz z izby, poprzednich klientów, nowych sąsiadów, nowych członków izby i przyjaciół. Zapraszasz ich osobiście i sprawdzasz ich wcześniej, aby potwierdzić obecność. Czy twoi przyjaciele naprawdę wiedzą, co robisz?

Za: Budowanie publiczności jest łatwiejsze. Są oni bardziej skłonni do uczestniczenia.

Wady: Pokrywa pan koszty.

3. Zdarzenie klient/prokurator. Wybierasz temat, który cieszy się dużym zainteresowaniem, coś, o czym ludzie muszą wiedzieć i w przeciwnym razie zapłaciliby za uzyskanie informacji. Zapraszasz klientów i zachęcasz ich, aby przyprowadzili przyjaciela w cenie wstępu.â»

Za: Klienci będą prawdopodobnie obecni. Wykonują oni pracę polegającą na wypełnianiu pokoju gośćmi.

Cons: Przynajmniej połowa uczestników jest już klientami. Ty pokrywasz koszty.

4. Seminaria pod wspólną marką. Łączysz siły z kimś, kto nie konkuruje bezpośrednio, jak dealer luksusowych samochodów lub doradca finansowy. Każdy z Was zaprasza swoich klientów. Wydatki na imprezy są dzielone. Jego klienci słyszą waszą historię i na odwrót.

Za: Zmontowanie widowni stało się łatwiejsze. Koszty są dzielone z kimś innym. Jego klienci słyszą twoją historię.

Wady: Znalezienie godnego zaufania partnera do rozmów, który podziela Twoją wysoką etykę.

5. Społecznościowe klasy szkolne. Prowadzisz klasę nocną w swoim lokalnym centrum kształcenia dorosłych. Zajmuje się wprowadzającym tematem podatkowym, który przemawia do docelowej grupy właścicieli małych firm lub konsultantów branżowych.

Za: Ktoś inny zebrał publiczność. Koszty są minimalne. Niektórzy uczestnicy prawdopodobnie staną się klientami.

Wady: Uczysz kursu wieloletniego. To wymaga czasu. Musisz się przygotować.

6. Instytucja religijna. Wybierasz temat służby publicznej, np. kradzież tożsamości. Proponują Państwo zaprezentowanie tematu w auli klasztornej dla zainteresowanych członków zgromadzenia.

Za: To jest upublicznione z ambony i w biuletynie. Koszty są minimalne. Twoje referencje są pokazane.

Wady: Działania następcze mogą być trudne.

7. Wirtualne seminarium. Uzyskujesz pozwolenie od grupy zawodowej, której członkowie mają dobry potencjał klienta do kontaktu z jej członkami. Wysyłasz zaproszenia na twardą kartę lub sprzedajesz online. Prezentujesz webinarium dial-in ze slajdami PowerPoint.

Za: Obecność jest łatwiejsza, ponieważ widzowie zamiast jechać samochodem, wybierają numer. Kadra kierownicza czuje się komfortowo podczas spotkań konferencyjno-wywiadowczych. Koszt jest niski.

Wady: Musisz znaleźć przyjemną grupę zawodową.

8. Zawodowe stowarzyszenie medyczne. Dołączasz do lokalnej społeczności, która oferuje członkostwo stowarzyszone tym, którzy sprzedają profesjonalne usługi prawdopodobnie używane przez lekarzy. Kupują oni usługi ubezpieczeniowe, kredytowe i księgowe. Uczestniczysz w spotkaniach i stajesz się mówcą obiadowym. Może to również działać na rzecz innych stowarzyszeń branżowych.

Za: Każdy, kogo spotkasz, jest idealnym prospektem.

Wady: Koszty członkostwa mogą być wysokie, być może będziesz musiał sponsorować kolację i prawdopodobnie zostaniesz wolontariuszem, aby zwiększyć swoją widoczność.

9. Tylko dla klientów. Wprowadzasz nową usługę i chcesz ją wprowadzić na rynek. Organizujesz lunch, kolację lub przyjęcie, aby podziękować klientom za ich bieżącą działalność. Wprowadzasz swoją nową usługę.

Za: Zmontowanie widowni jest całkiem proste.

Wady: Każdy jest już klientem. Potrzebujesz nowej usługi, która przyniesie dodatkowe dochody.

10. Edukacja wykonawcza. It's not unusual for senior executives to be connected with a retirement-planning specialist as a company perk. Nie każdy się kwalifikuje. Jeśli masz klienta w środku, możesz zaoferować przeprowadzenie serii zajęć z planowania emerytalnego dla menedżerów średniego i wyższego szczebla.

Za: Uczestnicy prawdopodobnie kwalifikują się jako dobre perspektywy biznesowe.

Wady: Wady: Czy to twoja specjalność? Czy masz kwalifikacje, aby zająć się tym tematem? Zaoferuj odpowiednie wskazówki, jeśli chcesz zostać klientem.

Ta lista tylko zarysowuje powierzchnię. Twoje stowarzyszenie wychowanków ma możliwości. A co z organizacjami społecznymi i serwisowymi, do których dołączyłeś? Jaką poradę możesz zaoferować, jeśli mieszkasz w miasteczku firmowym, a zwolnienia są częste? Mój poprzedni artykuł, 8 Great Ways to Get New Accounting Clients with Public Speaking, jest kolejnym dobrym źródłem pomysłów.

Powiązany artykuł:

8 Wspaniałych Sposobów na pozyskanie nowych klientów księgowych z publicznymi wypowiedziami