10 Rzeczy, które klienci mogą zrobić, aby obniżyć swój rachunek podatkowy

Chociaż nowe przepisy podatkowe pojawiły się na pierwszych stronach gazet na początku 2018 r., ich skutki będą w pełni odczuwalne dopiero w tym roku. Dla osób indywidualnych będzie to «otwieracz oczu». Dla Państwa stanowi to doskonałą okazję do wykazania swojej wartości, ponieważ niektóre z korzyści wymagają stałego zaangażowania.

To nasuwa pytanie: Jakich praktycznych rad powinien pan udzielić klientom?

Wiesz, jak nowe przepisy podatkowe wpływają negatywnie na właścicieli domów z klasy średniej zarabiających pensję. Oto kilka pozytywów, o których można wspomnieć:

  1. Przejdź na wzrost odroczony podatkowo: Prawie każdy plan emerytalny jest niedofinansowany. Jeśli twój klient może go uzupełnić lub włożyć pieniądze do środowiska z odroczonym podatkiem, to zaoszczędzi pieniądze na podatku od dywidend, odsetek i zysków kapitałowych na konwencjonalnych kontach.
  2. Spłata kredytów: Odsetki od kart kredytowych nie podlegają odliczeniu od lat. Teraz, odsetki od pożyczek Home Equity są traktowane w ten sam sposób. Jeżeli osoba fizyczna posiada saldo na obrotowej karcie kredytowej, może ona płacić 16 procent rocznie. Czy wspomniałem, że są to odsetki złożone? Przy rosnących stopach procentowych, jest to bezpieczny zakład dla firm obsługujących karty kredytowe, a banki będą przekazywać te podwyżki swoim klientom. Najprostszym sposobem na zarobienie 16 procent na koncie oszczędnościowym jest przestanie płacić je firmie obsługującej karty kredytowe.
  3. Użyj kart debetowych: Łatwo jest uruchomić te salda z powrotem. Poleć swoim klientom, aby spróbowali nosić przy sobie tylko jedną kartę kredytową i używać karty debetowej do zakupów. Będą zaskoczeni tym, co odkryją, że nie jest im naprawdę potrzebne, gdy płacenie nie jest tak łatwe jak rzucanie kartą kredytową.
  4. Skorzystaj z Child Tax Credit: Właściwie, zrobisz to dla nich. Podniesiony został próg dla zgłoszeń do kwalifikacji.
  5. Zapoznaj się z zasadami planu 529 dla edukacji w szkołach wyższych: Poprzednio konta te miały na celu oszczędność wydatków na studia. Teraz środki te mogą być wykorzystane na prywatne i religijne szkoły K-12. Kwalifikuje się nawet edukacja domowa.
  6. Użyj odliczenia kosztów leczenia: Miejmy nadzieję, że twoi klienci tego nie potrzebują. Próg ten wynosi obecnie 7,5 procent dochodu brutto osoby fizycznej, podczas gdy wcześniej wynosił on 10 procent.
  7. Opieka nad osobami starszymi w domu: Jest teraz 500 dolarów kredytu dla każdego członka rodziny, który nie jest dzieckiem. Upewnij się, że specjalnie pytasz klientów, czy opiekują się starzejącymi się bliskimi. Starsi krewni mieszkający w domu mogą zazwyczaj nie pojawiać się w rozmowie.
  8. Przekazuj datki na cele charytatywne: Wciąż mogą zatrzymać te potrącenia.
  9. Masz interes? Kup sprzęt: To jest o wiele bardziej skomplikowane niż się wydaje, ale nadal jest to realna opcja, z którą możesz pomóc klientom. Mogą oni konsultować, pisać lub prowadzić biznes na boku. Jeśli kupią sprzęt, taki jak komputery lub wózek widłowy, teoretycznie mogą odliczyć koszt niektórych aktywów podlegających amortyzacji w ciągu jednego roku, a nie kilku. To powinno sprzedać wiele ciężarówek, ale diabeł tkwi w szczegółach. Nie mogą po prostu kupić używanego pick-upa Cadillaca Escalade 2013, oczekując, że zamortyzują go w ciągu jednego roku. Rząd ma zasady dotyczące tego, co kwalifikuje się jako ciężarówka dla biznesu.
  10. Masz interes? Użyj odliczenia za przejście: Jeśli twój klient jest częścią gospodarki koncertu, będzie miał odliczenie w wysokości 20 procent od dochodu z działalności gospodarczej. To powinno obniżyć ich podatki. Jako ich księgowy, ty również pomożesz im z tym.

Wielu mieszkańców stanów o wysokich podatkach, podobnie jak osoby przyzwyczajone do wykazywania pozycji, może stanąć w obliczu wyższego rachunku podatkowego w 2019 roku. Istnieją sugestie, które mogą pomóc im obniżyć go w 2020 roku.

Powiązane artykuły

Powiadamianie klientów o zmianach w TCJA: Część pierwsza

Dlaczego klienci powinni płacić swoim dzieciom wynagrodzenie