10 Rzeczy, które sprawią, że Twój klient będzie Cię pamiętał

Aby zaangażować swoich klientów, musisz skupić się na tym, co kochają, unikać tego, czego nie kochają, ocenić swoje metody marketingowe i styl biznesowy i wyzwanie siebie (i swojej firmy), aby poprawić zadowolenie klienta.

W związku z tym, oto 10 sposobów, aby to osiągnąć:

1. Klienci cenią «dobrą obsługę» bardziej niż «szybką obsługę»

Klienci, którzy otrzymają kompetentną poradę od eksperta, z pewnością będą mieli niezapomniane doświadczenie i zdecydują się podzielić nim z rodziną i przyjaciółmi. Jednocześnie liczne badania wykazały, że klienci, którzy otrzymali niegrzeczną lub pośpieszną obsługę klienta, natychmiast porzucili produkt lub markę.

2. Klienci doceniają usłyszenie ich imienia

Ludzie są bardziej zainteresowani i uważni, gdy zwracają się do nich po imieniu. Bez względu na to, czy jest to transakcja, pytanie czy kwestia obsługi klienta, dana osoba docenia biznes, który wymaga czasu, aby być osobistym.

3. Niespodzianki Czuje się dobrze

Ludzie uwielbiają niespodzianki i te dobre uczucia sięgają daleko. Wiele małych firm i przedsiębiorców odnosi korzyści z uzyskania spontanicznego uśmiechu od swoich klientów. Niewielkie niespodzianki przychodzą w postaci notatek z podziękowaniami, pocztówki z okazji urodzin lub rocznicy, czy też prezentu w poczcie. Czasami rozmowa telefoniczna z wyższego szczebla, np. z prezesem firmy, pokazuje, że klienci są bardzo doceniani i poszukiwani.

4. Skupienie się na tym, czego chce klient

Ankiety, ankiety i prośby o informacje zwrotne to świetny sposób, aby upewnić się, że klient jest zadowolony z tego, co dostaje. Uzyskanie informacji o tym, jak ludzie korzystają z produktu i czego naprawdę szukają, może być bardzo pomocne, jeśli chodzi o innowacyjność lepszego produktu i stworzenie ogólnie lepszego doświadczenia.

5. Dodatkowa płytka

Journal of Applied Social Psychology wykazał, że naukowcy byli w stanie zwiększyć liczbę napiwków dla kelnerów o nieco ponad 23%. Kelnerzy osiągnęli to dzięki drugiemu zestawowi miętówek po przyniesieniu klientom czeku. Dzięki tej prostej metodzie udało się zadowolić klientów, co w efekcie zaowocowało lepszymi napiwkami.

6. Wsparcie e-mailowe

Kto chce mieć ból głowy przy korespondencji mailowej? Nie ja. Ludzie kochają skuteczność z cierpliwością. Jasne, proste informacje przekazywane w sposób dyplomatyczny tworzą doskonałe doświadczenie. Etykieta e-mailowa powinna tworzyć trwałą pamięć o byciu pozytywnym i niezapomnianym dla klienta.

7. Czas, nie pieniądze

Chociaż ludzie chcą oszczędzać pieniądze, to niekoniecznie jest to ich jedyny cel. Klientom należy również przypomnieć w jakiś sposób o korzyściach płynących z dobrze spędzonego czasu, lub o tym, że dobrze się bawią, będąc kojarzonym z Twoją marką. Produkt powinien budzić dobre uczucia i wspaniałe wspomnienia. Czasami jest to mocniejsze narzędzie niż same oszczędności.

8. Emocje poprzez opowiadanie historii

8.

Ludzie lubią być przewożeni w inne miejsce. Dobrze opowiedziana historia może być często najbardziej przekonującą formą pisania lub mówienia. Pozwala ona firmom na pozostawienie silnego i trwałego przekazu dla swoich słuchaczy (klientów). Jest to skuteczna metoda na przyciągnięcie kogoś i utrzymanie jego zainteresowania.

9. Programy lojalnościowe

Co to jest program lojalnościowy? Jest to po prostu system marketingowy ustanowiony przez firmę, która nagradza zachowania zakupowe. To z kolei może zwiększyć chęć klienta do pozostania lojalnym wobec firmy. Niektóre doskonałe aspekty programu lojalnościowego są kredyty sklepowe, nagrody i specjalne rabaty.

10. Losowe akty dobroci

Tworzenie dobrej woli z klientami może być jednym z najbardziej efektywnych sposobów na pozyskanie trwałego klienta. Czasami chodzi bardziej o przypadkowy akt dobroci, który tworzy niezapomnianą markę, niż o koszt tego, co trzeba wciągnąć klienta. Podaj kod rabatowy «tylko dlatego», program darowizn na zakupy lub nawet mały prezent wewnątrz produktu w dowód uznania.

Wniosek

Każdy ma swoją historię miłosną. Kiedy po raz pierwszy spotkali kogoś, kto wzbudził zainteresowanie do niezapomnianego momentu, kiedy wiedzieli, że to właśnie ta osoba. Zadowolenie klienta może być jednym niezwykłym doświadczeniem, które tworzy solidny związek na zawsze.

Przy niewielkim wysiłku i kreatywności, firmy mogą tworzyć magiczne chwile, które przynoszą ogromne efekty: zwiększoną wdzięczność i lojalność klientów. Pamiętaj, że interakcja będzie trwała tylko kilka minut, ale ich miłość i zaufanie do Twojej marki może trwać całe życie.

Dowiedz się, jakie są historie miłosne Twoich klientów!

Oryginalny artykuł pojawił się na stronie bloga SoCo Tax.