10 sposobów na ponowne skupienie się na wizji firmy tego lata

O tej porze roku większość umów CPA i księgowych jest prawdopodobnie bardziej skoncentrowana na długich dniach w słońcu niż na długoterminowych celach firmowych podczas ulotnych miesięcy letnich.

Ale choć ważne jest, aby dać pracownikom trochę czasu na odpoczynek i odmłodzenie się poza sezonem, lato jest również idealnym czasem na ponowne skupienie wysiłków zespołu na solidnej wizji i strategii rozwoju, mówi Maureen Schwartz, dyrektor wykonawczy globalnego stowarzyszenia księgowego BKR International.

“Terminy rozliczenia są w lecie krótsze, więc jest to okazja dla CPA do wykorzystania swojego czasu, aby skupić się na takich kwestiach, jak realizacja misji i rozwój firmy”, mówi Schwartz. “W idealnym świecie, CPA robią to nawet w sezonie letnim, ale wspólny wysiłek pracowników w sezonie letnim jest często bodźcem niezbędnym do rozwoju firmy, pozyskania nowych klientów i utrzymania istniejących”.

BKR International dostarcza tych 10 wskazówek, aby pomóc firmom zainspirować do działania i energii w miesiącach letnich:

1. Potwierdzenie powodzenia

Bez zbliżających się terminów, zespoły mogą świętować osiągnięcia indywidualne i zespołowe dzięki imprezie lub zabawie wbudowanej w dzień pracy. Poinformuj , w jaki sposób wysiłki członków zespołu wpływają na klientów. Ten czas daje również liderom firmy szansę na właściwe uświadomienie sobie wpływu, jaki każdy pracownik wywiera na firmę, poprzez rozwój zespołu, obsługę klienta, marketing i rozwój biznesowy oraz wydarzenia mentorskie.

2. Wzmocnić widzenie

Twoja firma musi mieć wizję i każdy członek zespołu musi wiedzieć, co to jest. Ludzie są zainspirowani przez cel. Twoja wizja powinna wzmacniać to, dlaczego ludzie kochają pracę w Twojej firmie i w jaki sposób każdy profesjonalista może zapewnić, że pozostanie ona najwyższym celem Twojej firmy. Nie może to być tylko kwestia przychodów.

3. Wyjaśnić wkład każdego członka zespołu

Wliczając w to wszystkie wydziały, a nie tylko pracowników. Niezależnie od tego, czy informacja o tym jest przekazywana za pośrednictwem indywidualnych planów wydajności lub aktów uznania, upewnij się, że każda osoba ma jasność co do tego , w jaki sposób może wspierać i wspiera wizję i plan rozwoju firmy.

4. Przegląd celów bazowych i odcinkowych

Rzuć wyzwanie każdemu z osobna, aby stworzyć konkretne cele bazowe i rozciągnięte. Celem bazowym może być reagowanie na wezwania klientów w ciągu tego samego dnia. Celem pośrednim może być rozszerzenie usług o trzy z nich. Cele te powinny być omawiane co miesiąc i co kwartał.

5. Podać przykłady skutecznych działań

Dobrze jest mieć cele, ale często zdarza się, że osoby nie zajmujące się szkoleniem mogą skorzystać z kilku wskazówek, jak je osiągnąć. Wezwij specjalistów z branży technicznej na rozmowy handlowe, aby zademonstrować dyskusje konsultacyjne. Podziel się swoim profilem “klienta idealnego”, aby wiedzieli, kogo firma chce przyciągnąć.

6. Rewitalizacja spotkań rurociągu

Masz regularne spotkania w sprawie rurociągów? Jeśli tak, to te spotkania mogą wymagać trochę świeżej energii. Zaproś wschodzących liderów do podzielenia się tym, co usłyszeli w terenie podczas pracowitego sezonu. Stwórz swoją własną wersję “Dilly! Dilly!”, gdy ktoś wyląduje z nowym klientem.

7. Harmonogram raportowania klienta

7.

Najlepszym sposobem na utrzymanie klienta jest rozmowa z nim po pracowitym sezonie. Zaplanuj spotkania z klientami w miesiącach letnich, aby pokazać, że myślisz o nich przez cały rok. Skorzystaj z podsumowania, aby zobaczyć jak sobie radzisz i czy możesz się poprawić. Zaproponuj dwa lub trzy nowe pomysły, które mogłyby pomóc klientowi. Weź pod uwagę starszych członków zespołu klienta i zachęcaj ich do dzielenia się opiniami klientów z innymi członkami zespołu.

8. Harmonogram szkolenia

Czy są obszary do poprawy, które wyszły na jaw podczas pracowitego sezonu? Teraz nadszedł czas, aby uzupełnić te luki w umiejętnościach, gdy wyzwania i braki są jeszcze świeże w Twojej głowie. Zidentyfikuj umiejętności potrzebne do bardziej efektywnego przebiegu pracy i wskaż członków zespołu, którzy najlepiej nadają się do dodania tych umiejętności.

9. Follow through on incentives

Jeśli zachęty są częścią działań związanych z wzajemną obsługą klienta lub rozwojem biznesu, należy pamiętać o członkach zespołu, którzy je realizują i wprowadzają nowy biznes. Bodźce powinny być jednak zaprojektowane tak, aby inspirowały do działania, a nie zmuszały ludzi do konkurowania ze sobą. Należy oferować zarówno bodźce indywidualne, jak i zespołowe.

10. Badanie luk i inwestowanie w nowe zasoby

Być może wnioski wyciągnięte podczas pracowitej pory roku ujawniły luki w systemach lub technologii (np. w systemach CRM lub e-mail marketingu). Wolniejsze miesiące lata dają Twojej firmie więcej czasu na likwidację luk i potrzebnych zasobów oraz na poprawę sytuacji. Upewnij się, że twoja wizja firmy obejmuje regularną analizę podstawowych procesów i rozwiązań, które mogą pomóc twojej firmie osiągnąć więcej, a twojemu zespołowi poczuć wsparcie.

Te wskazówki, jak mówi Schwartz, mają zastosowanie do wszystkich firm – niezależnie od tego, czy mają Państwo wiele biur i liczny personel, czy też tylko garstkę pracowników – ponieważ każda firma musi poświęcić czas na formalne zajęcie się planowaniem długookresowym ze swoimi pracownikami. Zwłaszcza małe firmy nie powinny nigdy zakładać, że te cele są komunikowane poprzez codzienną interakcję lub bliskość kierownictwa.

“Bez względu na wielkość firmy, zawsze należy przekazać wizję i cele każdemu pracownikowi – od pracowników administracyjnych po partnerów i wszystkich pomiędzy”, mówi Schwartz. “Kiedy każda osoba będzie świadoma wizji i strategii rozwoju firmy oraz tego, jak może pomóc w ich realizacji, poczuje się bardziej związana z przywództwem i współpracownikami”.