10 Sposobów na zmotywowanie się, gdy biznes jest powolny

Dlaczego zostałeś księgowym?Biorąc pod uwagę powody, “Ponieważ kocham długi proces pozyskiwania klientów i sprzedawania siebie w konkurencyjnym środowisku” prawdopodobnie nie był jednym z nich.W rzeczywistości życie wiąże się z powolnymi okresami w biznesie. Jeśli jesteś w małej firmie lub jesteś jedynym praktykującym, może to stać się bardzo przygnębiające.Jak można się zmotywować?

W żadnym konkretnym porządku, oto 10 kroków do zmotywowania się, gdy biznes jest powolny.

1. Jak zdobyłeś swoich najlepszych klientów? Kim są pańscy najlepsi klienci?Lata temu grupa PSB Training, działająca w obszarze usług finansowych, zadawała to samo pytanie, a następnie “W jaki sposób pozyskaliście ich jako klientów?”. Grupa pyta również: “Kiedy ostatni raz wykonywał Pan/Pani tę czynność?”. Odpowiedź często brzmiała: “Oh, przestałem to robić lata temu.”

Action step: Zadaj sobie te same pytania.

2. Krok do tyłu. Uczestniczysz w konferencjach. Opiekujesz się formalnie lub nieformalnie. Doradzasz. Przypuśćmy, że podszedł do ciebie ktoś w podobnej sytuacji, mając do czynienia z tymi samymi problemami? Co radziłbyś im zrobić?

Action step: Użyj tej strategii, aby spojrzeć na swoją praktykę z perspektywy innej osoby.Jeśli uważasz, że potrzebujesz dodatkowego poziomu pomocy, rozważ zaangażowanie trenera biznesowego specjalizującego się w dziedzinie księgowości.

3. Rozbić cele. Ustaliłeś cele i ich nie spełniasz.Może potrzebujesz więcej goli.Zamiast skupiać się tylko na celach związanych z dochodami z działalności gospodarczej, dodaj kilka związanych z działalnością. Ilu klientów wezwałeś? Ile spotkań z klientami miało miejsce? Powinny one zawierać komponenty związane z rozwojem biznesu. Ile połączeń wykonałeś/aś do firm nowych w okolicy? W ilu wydarzeniach sieciowych brałeś udział?

Action step: Rozszerzyć swoje cele o działania, które prowadzą do biznesu. Zobaczysz, że osiągniesz więcej, niż ci się wydaje.

4. Prowadzić dziennik biznesowy. Wykonujecie wiele czynności w ciągu dnia.Nie wszystkie się rozbijają i spalają. Zbuduj dziennik biznesowy na swoim laptopie. Włącz takie kategorie jak “Dobre rzeczy, które się dzisiaj wydarzyły” i “Inne rzeczy, które się wydarzyły”. Ważne jest, aby dodać nagłówki dla celów biznesowych, takich jak “Co zrobiłem, aby znaleźć nowy biznes dzisiaj?” i “Co zrobiłem, aby uzyskać skierowania lub dodatkowe interesy od obecnych klientów?”Jednym z powodów, dla których Weight Watchers odnosi sukcesy, jest cotygodniowy wymóg ważenia.Bycie odpowiedzialnym zmotywuje Cię do wykonywania czynności, które wspierają Twoje cele.

Action step: Zacznij dziennik biznesowy. Lista “dobrych rzeczy” jest zazwyczaj znacznie dłuższa niż lista “innych (złych) rzeczy”.

5. Zorganizować doroczne spotkanie. Jeśli pracuje Pan/Pani w spółce publicznej, walne zgromadzenie akcjonariuszy odbywałoby się co roku.Ponieważ jesteś właścicielem swojej praktyki, jest to prawdopodobnie audytorium na twoim zebraniu. Napisz serię pytań i zorganizuj swoje spotkanie ze sobą.Wpisz odpowiedzi. Jakie są wyzwania, przed którymi stoimy? Jakie są nasze sukcesy? Co robimy dobrze? Gdzie musimy się poprawić? Jakie są nasze kolejne kroki? Format pozwoli zachować szczerość.

Action step: Wstrzymaj spotkanie.Może trzeba dodać 10 nowych klientów o określonej wielkości. Może masz niszę. Co obiecałeś akcjonariuszom (tobie)?

6. Znajdź pozytywnego przyjaciela. Łatwo jest znaleźć negatywnego przyjaciela. Niektóre dobre przykłady przekonują cię nawet, że będzie jeszcze gorzej. Zyskują one przyjemność sprawiając, że inni czują się nieszczęśliwi. Znajdź drugiego przyjaciela – człowieka o podobnej praktyce i pozytywnym nastawieniu. Zaoferuj mu lunch.

Action step: Zapytaj, jakie wyzwania stoją przed nim w jego biznesie. Jakie są jego sukcesy? Jak utrzymuje swoją motywację? Opowiedz swoją historię, łącznie z zaletami i wadami z corocznego spotkania. Poproś go o informację zwrotną.

7. Żyj okrągłym życiem. Nie jesteś finansowym mnichem, żyjącym w zakonie zakonnym, który przychodzi do biura o 7:30, trudni się do 19:30, wraca do domu, je obiad, idzie spać i powtarza proces. Życie potrzebuje elementów zabawy: noclegów ze współmałżonkiem, wycieczek drogowych, wizyt w zoo, udawania turysty.

Action step: Zabawa nie musi kosztować dużo pieniędzy. Musisz zostawić swoje życie zawodowe za sobą na kilka godzin lub dni, a potem wrócić odświeżony. Inspiracja często uderza w czasie tych przerw.

8. Zacznij dzień od pustego płótna. Nic jeszcze nie poszło źle. Dlaczego zaczynasz od złego nastawienia? Lata temu brałem udział w seminarium szkoleniowym dla doradców finansowych, prowadzonym przez psychologa. Marty Cohen był jego imieniem, jak pamiętam. Mówił o koncepcji “Dnia Pierwszego”. Twój plan polega na tym, by zmierzać w innym kierunku. Dzisiaj jest pierwszy dzień twojej podróży.

Action step: Twoja praca może być stresująca.Przygotuj się do pracy z otwartym umysłem.

9. Uruchomić komitet doradczy. Masz klientów, którzy cię lubią. Chcą, aby ci się udało. Pomogliby, gdyby mogli, ale nie wiedzą jak.

Action step: Zaproś kilka osób do przyłączenia się do nieformalnej rady doradczej. Szanujecie ich aktywność biznesową. Każdy musi rozwijać swój biznes.Spotkaj się co kwartał, być może podczas lunchu, kolacji, a nawet kawy i pączków w Twojej sali konferencyjnej.Zgłoś swoje zalecenia oraz działania, które podjąłeś.

10. Pomóż innym. Zrób coś w społeczności, aby się oddać. Może to być organizacja pomocy społecznej lub instytucja kulturalna. Poznajesz innych ludzi. Pomagasz im odnieść sukces. Ludzie po stronie przyjmującej są lepsi z powodu twojego zaangażowania.

Action step: Trzymaj się swoich dobrowolnych zobowiązań. Nie ograniczaj się do działań na poziomie tablicy.Pokaż się na miejscu, gdzie organizacja spotyka się z publicznością. Zobacz, jak twoja rola czyni życie innych lepszym.

Łatwo jest zejść na dół, gdy biznes jest powolny. W twoim życiu nie chodzi tylko o biznes. Spójrz na to z szerszej perspektywy. Ty też zobaczysz sukcesy.