10 Techniki rachunkowości trendy, które należy obserwować w 2018 r.

Technologia jest postrzegana jako rozwiązanie w zakresie zarządzania czasem, niedoborem siły roboczej, komunikacji, współpracy i praktycznie wszystkich aspektów rachunkowości.

Po rozmowach z ponad 85 firmami członkowskimi podczas Światowego Spotkania BKR International w Londynie, oto ich 10 najważniejszych ruchów technologicznych, które firmy księgowe planują wdrożyć lub rozwinąć w 2018 roku:

1. Wideo

1.

Firmy wykorzystują wideo do promowania marki firmy i jej usług, ale będą je coraz częściej wykorzystywać do planowanych i przypadkowych rozmów wewnątrz i na zewnątrz firmy. Blogi będą ewoluowały w kierunku video-blogów, dostarczając informacji, jednocześnie przedstawiając ekspertów firmy. Imprezy na żywo na kanałach społecznościowych pozwolą na interakcję w czasie rzeczywistym i powiązanie z wydarzeniami, nawet jeśli ludzie nie będą mogli w nich uczestniczyć. Jest to dobra wiadomość dla pracowników zdalnych, która pomoże im pozostać w kontakcie z kulturą firmy.

2. Apps and Analytics

2.

Pomocne aplikacje do zarządzania czasem i aplikacje fitness będą utrzymywać księgowych w równowadze, a ich cyfrowe pulpity będą zbierać i prezentować dane w prostych formatach. Liderzy firm będą mieli coraz większy dostęp do ogromnej ilości danych dotyczących ich kluczowych wskaźników wydajności, jak również do inteligentnej organizacji dużych danych o branżach będących klientami.

3. Rozmowa jako platforma

Chociaż nie jest szeroko stosowany w profesjonalnych ustawieniach innych niż do kierowania połączenia telefonicznego do odpowiedniej osoby lub w funkcji czatu dwukierunkowego, rozmowa jako platforma będzie przydatna dla firm księgowych do kierowania klientów do zasobów i odpowiedzi w stylu rozmowy. Niektóre aktualne przykłady obejmują chatboty, które mogą przyjmować wnioski za pośrednictwem wiadomości tekstowych lub kanału społecznościowego, a także agentów głosowych, takich jak Siri, Alexa lub Cortana. Deweloperzy szukają sposobów, że te platformy mogą łatwiej interpretować intencje użytkownika i dostarczyć na bardziej złożonych wniosków.

4. Kierowcy zdarzeń

4.

Firmy księgowe przyjrzą się bardziej całościowo transakcjom lub “zdarzeniom”, które mają miejsce na każdym etapie zaangażowania klienta i odkryją nowe sposoby na poprawę efektywności świadczenia wielu usług. Na przykład, oprogramowanie księgowe klienta zauważa możliwą możliwość podatkową i umieszcza ją w systemie CPA w celu omówienia podczas kwartalnej odprawy klienta (którą system również zaplanował). Jeśli pełnomocnik klienta jest również wymagany do dyskusji, jest on również automatycznie zapraszany na spotkanie.

5. Zabezpieczenie adaptacyjne

5.

Oprócz aktualizacji protokołów bezpieczeństwa i unikania błędów pracowników poprzez szkolenia i lepszą ochronę haseł, w przyszłości opracowane zostaną adaptacyjne systemy bezpieczeństwa, które będą przewidywać zagrożenia bezpieczeństwa. Jednym z przykładów jest bezpieczeństwo oparte na białej liście, które koncentruje się na odpowiednich zachowaniach systemu i oznacza wszelkie nienormalne lub zagrażające zachowania, które nie znajdują się na liście. Ponadto, kompleksowa integracja bezpieczeństwa będzie obejmować funkcje bezpieczeństwa we wszystkich nowych programach, a nie jako funkcja dodatkowa.

Według badania Ponemon Institute Cost of Data Breach Study z 2017 r., średnia wielkość naruszeń danych w samych Stanach Zjednoczonych wynosi 24 000 rekordów, wycenionych na 3 miliony dolarów średniej wartości danych rocznie.

6. Marketing Automatyka

Narzędzia automatyzacji marketingu rozwijają się w celu zwiększenia komunikacji z liderami i potencjalnymi klientami, nie wydłużając przy tym czasu oczekiwania. Narzędzia te mogą zarządzać kampaniami cyfrowymi i raportować wyniki, w tym etap zakupu lub poziom zainteresowania poszczególnych leadów.

7. Rekrutacja cyfrowa

Obecnie dostępnych jest wiele usług, które umożliwiają firmom księgowym przesyłanie ogłoszeń o pracę drogą elektroniczną, przy użyciu słów kluczowych do przeszukiwania baz danych talentów pod kątem konkretnych tytułów zawodowych i umiejętności. Jednakże firmy będą starały się poprawić jakość analizy zatrudnienia, aby zawęzić wybór kandydatów i zmniejszyć rotację pracowników.

8. Sprzedaż społeczna

Do tej pory media społecznościowe były wykorzystywane w większym stopniu jako narzędzie sieciowe i marketingowe niż rzeczywiste narzędzie sprzedaży. Strony takie jak LinkedIn pracują nad tym, aby to zmienić, kładąc nacisk na narzędzia do wyszukiwania wiodących i konwersji sprzedaży dla swoich płatnych abonentów. Media społecznościowe będą również ewoluować, aby wspierać komunikację z klientami i rozwój usług (patrz “platformy konwersacyjne”)

.

9. Treść Wprowadzenie do obrotu

Firmy stają się coraz bardziej wyrafinowane w marketingu treści poprzez kierowanie potencjalnych klientów w kierunku treści niszowych, a następnie utrzymywanie ich zainteresowania poprzez serię ciągłych komunikatów. Treść jest w coraz większym stopniu spersonalizowana, co sprzyja zacieśnianiu tych relacji w kierunku prawdziwych rozmów i propozycji.

Przykłady obejmują wykorzystanie treści takich jak posty społecznościowe, artykuły lub strony usług internetowych, aby przyciągnąć odwiedzających do “rozmowy” z Twoją stroną internetową, zanim będą gotowi do rozmowy z prawdziwą osobą. Duża część tego typu kampanii może być zautomatyzowana, aby umożliwić odwiedzającym przeprowadzenie badań o dowolnej porze dnia, a nawet mogą oni wypełnić prośbę o więcej informacji, które mogą być zautomatyzowane lub wysłane do prawdziwej osoby w celu uzyskania dalszych informacji – w zależności od etapu kupującego. W miarę jak chatboty lub agenci stają się coraz bardziej wyrafinowane, mogą również wspierać ten proces badania kupującego dla firm księgowych.

10. Wartość Systemy ustalania cen

Księgowi nie odchodzą od czasu śledzenia, jak to kiedyś zalecano, tylko dlatego, że arkusze czasu oferują cenne dane dla zarządzania praktyką i wydajności. Pakują oni jednak więcej usług doradczych (i usług księgowych dla klientów) w oparciu o ryczałtową opłatę, a nie stawkę godzinową. Będą szukać sposobów na zintegrowanie oprogramowania do rozliczania czasu pracy i rozliczeń z ich systemem wartościowania, aby monitorować wykorzystanie talentów i zdolności w stosunku do możliwości i zysków.

Spośród tych 10 ruchów technologicznych, Maureen Schwartz, dyrektor wykonawcza BKR International, mówi, że firmy członkowskie wydają się najbardziej podekscytowane nowymi technologiami i technologiami marketingu treści, niż automatyzacją procesu marketingowego.

“Są one wysoko na liście firm, ponieważ liderzy muszą wykorzystywać technologię do wspierania procesu sprzedaży. Ludzie szukają usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, więc firmy księgowe muszą pokazać się w tych wynikach wyszukiwania i przyciągnąć zainteresowanie”, powiedziała.

Bezpieczeństwo, dodaje, pozostaje również priorytetem, ponieważ firmy nadal poszukują sposobów na ochronę danych klientów i zapobieganie naruszeniom bezpieczeństwa.

Schwartz twierdzi również, że inwestycje w bezpieczeństwo i zautomatyzowany marketing będą priorytetami szczególnie dla małych i średnich firm – aby zarządzać ryzykiem i promować swoje usługi nawet w sezonie.