11 Rzeczy, na które Twoi klienci powinni patrzeć inaczej

Jeśli jesteś księgowym w sąsiedztwie, Twoi klienci potrzebują porady podatkowej w prostej angielskiej wersji językowej dotyczącej tego, jak nowe prawo podatkowe im pomaga i jak zmiany te ich krzywdzą.

Zanim zaczniemy, nawiasy podatkowe to zazwyczaj historia. Jeśli Twój klient znajduje się w średnich przedziałach dochodowych, to nieco lepiej. Jeśli jest w górnym przedziale, to jest to lepsza historia.

Jednak reforma podatkowa często polega na dawaniu pieniędzy jedną ręką, a zabieraniu pieniędzy drugą. Wynik netto nie jest od razu oczywisty, ale należy rozważyć przeprowadzenie rozmowy na temat tego, co powinni robić inaczej w 2018 roku.

Załóżmy, że są to osoby pracujące lub zarabiające na życie. Są właścicielami nieruchomości, mają hipotekę i parę dzieci w domu.

How the New Tax Laws Help Them

Powstało wiele artykułów na temat skutków nowej ustawy podatkowej. Wszystkie one mówią o tym, że przeciętna osoba lub para powinna odnieść korzyści na kilka sposobów:

1. Zwiększone standardowe odliczenie . Wcześniej pojedynczy plik mógł mieć $ 6,500 standardowego odliczenia i $ 4,150 w osobistych zwolnieniach. Teraz mają $ 12,000 standardowego odliczenia, podwójne dla małżeństw.

W prostym angielskim: Pozycjonowanie nie jest tak ważne, jak to było wcześniej.

2. Obniżone podatki od nieruchomości . Miejmy nadzieję, że twój klient nie umrze w najbliższym czasie, ale jeśli tak się stanie, dziedziczenie stanie się łatwiejsze, przynajmniej na poziomie federalnym. Wcześniej, federalny próg podatku od nieruchomości wynosił 5,59 miliona dolarów dla osób fizycznych, podwójnie dla małżeństw. Teraz został on podniesiony do 11,8 mln dolarów dla osób fizycznych, 22,4 mln dolarów dla małżeństw.

W prostym angielskim: Podatki od nieruchomości na poziomie państwowym to inna historia. To nadal wymaga uwagi.

3. Alternatywny podatek minimalny . AMT został podwyższony do poziomu inflacji i będzie nadal korygowany w przyszłości.

W prostym angielskim: Nadal chcesz mieć oko na swój zgłoszony dochód.

4. 529 Kolegium planów oszczędnościowych . Wiele lat temu, cztery lata college’u były jedynymi głównymi wydatkami na edukację. Dzisiaj czesne może się rozpocząć w pierwszej klasie, jeśli wybierzesz drogę prywatnej szkoły. Zgodnie z nowym prawem podatkowym rodzice mogą wykorzystać te środki na opłacenie szkoły prywatnej.

W prostym angielskim: Dziadkowie i dalsza rodzina mogą woleć wpłacać datki na fundusz edukacyjny dla dzieci, niż po prostu przekazywać dzieciom czeki urodzinowe i wakacyjne. Studenckie konta oszczędnościowe są doskonałym środkiem do tego celu. Teraz rodzice mogą korzystać z tego konta jako schronienia dla funduszy, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia dzieci przez prywatną szkołę podstawową i średnią. Należy pamiętać, że pierwotnym zamiarem kont jest pokrycie wydatków związanych z nauką w szkole, dlatego też krewni przekazują czeki.

5. Składki na cele charytatywne . Możesz odliczyć darowizny do 60 procent swojego skorygowanego dochodu brutto, do 50 procent wcześniej. Oznacza to, że piszesz duże czeki.

W prostym angielskim: Jeśli masz dużo dochodów, możesz być bardziej hojny.

6. Ulga podatkowa dla dzieci zwiększona . To było $1,000. Teraz jest to $2,000. Inne zasiłki zostały utrzymane.

W prostym angielskim: Jeśli masz małe dzieci, upewnij się, że rozumiesz zasady, aby uzyskać maksymalną korzyść .

How the New Tax Laws Hurt Them

W tym miejscu Twoi lokalni klienci dokonujący indywidualnych zwrotów mogą zapłacić więcej:

1. Linie kredytowe typu home equity . Dla wszystkich praktycznych celów, odsetki od tych kredytów nie będą już podlegały odliczeniu. Boli to ich elastyczność przy finansowaniu nieoczekiwanych wydatków.

W prostym angielskim: Zastanów się nad ich spłatą lub zamianą na stały kredyt hipoteczny. Stopy procentowe i tak zaczęły rosnąć .

2. Odsetki hipoteczne ograniczone . Był on ograniczony do kredytów hipotecznych do jednego miliona dolarów. Teraz został zredukowany do 750.000 dolarów.
W prostym angielskim: Może po prostu będą musieli z tym żyć. Gdyby każdy z dużym domem zdecydował się na zamianę na mniejszy dom z mniejszym kredytem hipotecznym, rynek nieruchomości znalazłby się w chaosie.

3. Możliwość odliczenia od podatku SALT i podatku od nieruchomości . Odliczenia z tytułu stanowych i lokalnych podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości są ograniczone do 10.000 USD.

W prostym angielskim: Poza nadzieją, że się rozluźni, niewiele mogą zrobić.

4. Obliczanie inflacji zmienia się .Kiedyś był to wskaźnik CPI, który był punktem odniesienia. Teraz będzie to CPI łańcuchowy. W rezultacie inflacja będzie prawdopodobnie rosła wolniej. Możesz zobaczyć wyższe ceny w swojej ulubionej restauracji, ale logika jest taka, że zaczniesz chodzić do tańszych restauracji.

W prostym angielskim: Spodziewaj się, że takie rzeczy jak wzrost kosztów utrzymania w ubezpieczeniach społecznych i indeksacja w nawiasach podatkowych będą się odbywać wolniej.

5. Większość różnych odliczeń zanika . Brzmią one nieznacznie, ale niektórzy klienci będą zatkani. Na przykład, będzie to miało wpływ na możliwość odliczenia opłat za zarządzanie inwestycją. Opłaty księgowe Ditto za przygotowanie podatkowe. Potrącenia z tytułu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej przez pracowników.

W prostym angielskim: Jeśli Twój klient ma kilkaset tysięcy dolarów w profesjonalnych programach do zarządzania pieniędzmi w swojej firmie brokerskiej, to prawdopodobnie będzie ich to kosztować. Przynajmniej powinni być świadomi tego, co płacą i jaka jest ich wartość.

Myśli końcowe

Nowe przepisy podatkowe mają około 500+ stron. Twoi klienci mieliby trudności z samodzielną interpretacją i prawdopodobnie nie chcieliby tego robić. Nie nauczą się wystarczająco dużo czytając kilka artykułów lub skanując listy «Top 10». Potrzebują twojej rady. To jest właśnie miejsce, w którym dodajesz wartość.

Wreszcie, prawo podatkowe może się zmienić. Trwałe i na zawsze nie muszą oznaczać tego, co naszym zdaniem robią, jeśli ustawodawcy zdecydują się na zmianę przepisów.