12 Odliczenia podatkowe, których nie należy pomijać

Dzień Podatkowy szybko się zbliża, a jeśli jeszcze nie złożyłeś zeznania podatkowego, prawdopodobnie zastanawiasz się, jakie odliczenia lub ulgi podatkowe są dostępne, aby pomóc zmniejszyć swój rachunek podatkowy. Odpowiedź – to zależy od Twojej sytuacji. Porozmawiaj ze swoim doradcą podatkowym. Wie on lepiej niż ktokolwiek inny, jak znaleźć odliczenia podatkowe lub kredyty.

Ale oto próbka niektórych z interesujących odliczeń, które podatnicy mogą przeoczyć:

1. Ulga podatkowa o wartości do $6,269. Każdego roku, około 20 procent podatników, którzy kwalifikują się do otrzymania ulgi podatkowej, nie ubiega się o nią, zgodnie z IRS. Oznacza to, że miliardy zwrotów podatku nie są odzyskiwane.

EITC ma limity dochodów i inne ograniczenia, ale może osiągnąć do 6.269 dolarów dla pracowników z trójką lub więcej kwalifikujących się dzieci.

2. Poszukiwanie pracy online. Jeśli zapłaciłeś za usługę, taką jak LinkedIn Premium, aby pomóc w poszukiwaniu pracy, możesz być w stanie odliczyć te opłaty.

3. Akupunktura, sztuczne zęby i poprawa płodności. Co te rzeczy mają ze sobą wspólnego? Mogą być uwzględnione w odpisach na koszty leczenia.

4. Koncerty boczne. Górni kierowcy, freelancerzy TaskRabbit i inni z koncertami na boku mogą odliczyć pewne wydatki, które są bezpośrednio związane z ich pracą.

Na przykład, można odliczyć część rachunku za telefon komórkowy wykorzystaną do celów służbowych. Odliczenia mogą dotyczyć mililitariów lub faktycznych wydatków i zapasów dla pasażerów, takich jak miętówki i woda, dla kierowców Uber.

5. Wolontariat. Kiedy korzystasz z samochodu w celach wolontariackich lub charytatywnych, możesz odliczyć nierefundowane wydatki, takie jak koszty gazu i ropy, bezpośrednio związane z udzielaniem tych usług. Możesz też zdecydować się na potrącenie standardowej stawki kilometrowej. Możesz również odliczyć opłaty parkingowe i opłaty drogowe, nawet jeśli skorzystasz z potrącenia standardowej stawki kilometrowej.

6. Biuro domowe. Jeśli używasz swojego domu regularnie i wyłącznie do celów służbowych, możesz odliczyć takie rzeczy jak odsetki od kredytu hipotecznego, ubezpieczenie, media, naprawy i amortyzację. Wydatki, które przynoszą korzyści tylko tej części twojego domu, podlegają odliczeniu w 100 procentach. Innym sposobem jest skorzystanie z metody uproszczonej. Pamiętaj, że przestrzeń ta musi być przeznaczona wyłącznie na działalność gospodarczą.

7. Pieprzeni przyjaciele. Nie, większość z nas nie może odliczyć wydatków na zwierzęta domowe. Możesz jednak odliczyć koszty wysyłki zwierząt domowych do nowego domu, jeśli spełniasz wymagania dotyczące odliczania wydatków na przeprowadzkę.

8. Torby sprawdzone. Jeśli podczas tej podróży służbowej nie rozbiłeś swojego bagażu do kosza na śmieci, prawdopodobnie zapłaciłeś za niego opłatę. Jeśli pracodawca nie zwrócił kosztów, można je uwzględnić w różnych potrąceniach.

9. Ulga w spłacie kredytu studenckiego. Tak, naprawdę jest pewna ulga, ale to tylko na zapłacone odsetki, a nie na samą pożyczkę. Można odliczyć do 2500 dolarów odsetek płaconych od kwalifikowanych pożyczek studenckich. Twój limit odliczeń zmniejsza się i stopniowo się zmniejsza w zależności od dochodów.

10. Dwie ulgi podatkowe w jednej. Wpłaty na tradycyjne konta IRA mogą podlegać odliczeniu podatkowemu. Osoby, które dokonują takich wpłat i spełniają określone limity dochodów, mogą uzyskać dodatkową ulgę podatkową zwaną Saver’s Credit.

11. Utrata własności. Możesz być w stanie odliczyć straty w ludziach za szkody wyrządzone w twoim mieniu podczas klęski żywiołowej. Ofiara to nagłe, nieoczekiwane lub nietypowe wydarzenie, takie jak huragany, tornada, powodzie i trzęsienia ziemi. Ofiarą może być również pożar, wypadek, kradzież lub wandalizm.

12. Oops. Jeżeli pominąłeś niektóre z tych odliczeń, gdy przygotowywałeś swoje podatki w zeszłym roku, możesz poprosić osobę przygotowującą o wprowadzenie poprawki. Możesz zmienić podatek w ciągu trzech lat od daty twojego pierwotnego zwrotu.

Artykuły pokrewne:

Jaki jest próg odliczenia medycznego w 2017 roku?

Czy należy skorzystać z zatwierdzonego przez IRS skrótu do jazdy służbowej?

Powinieneś wziąć skrót do domowego biura?
Don’t Miss Out on Miscellaneous Expense Deductions

Limited Write-Off for Student Loan Interest

Rozliczanie Podatku od Osób Fizycznych i Strat z tytułu Kradzieży