13 Strategie marketingowe, które nie sprawdzą się w 2017 r.

Przyznaj, że branża księgowa się zmienia. Musisz coś zrobić, aby pozyskać nowych klientów lub wprowadzić obecnych klientów do nowych usług.Rachunkowość to szlachetny zawód, w tej samej kategorii co medycyna i prawo.Bicie krzewów dla klientów nie jest częścią Twojego opisu zawodu.

Załóżmy, że musisz zaangażować się w jakąś formę marketingu. Jedyną rzeczą gorszą od spędzania czasu na szukaniu klientów jest marnowanie czasu na strategie, które ostatnio nie działają.

A Baker’s Dozen Strategies That Won’t Work

Niektórzy nawet nie są na twoim radarze!Inne działają lepiej przy precyzyjnym dostrajaniu.Strategie te zostały wypróbowane w terenie przez różne zawody, w których praktycy muszą sami znaleźć nowych klientów.

1. Stojąc przed kościołem rozdajesz wizytówki. Zrobione!Po negatywnej stronie, to tworzy natychmiastową chorą wolę.Po stronie pozytywnej, daje to parafianom coś (i komuś) do rozmowy przez kilka tygodni.

Zamiast tego : Reklama w biuletynie tygodniowym w formie wizytówki jest akceptowalna w marketingu kroplówkowym.

:

2. Czekając, aż przyjdą do ciebie interesy. W Wielkiej Brytanii mówi się, że strategia marketingowa dla wielu niezależnych doradców finansowych to “jeśli ktoś chce robić interesy, przejdzie przez moje drzwi”.

Zamiast tego : Powiedz przynajmniej obecnym klientom, że przyjmujesz nowych klientów.

:

3. Wypróbowanie strategii marketingowej raz. Wtedy wymawia się ją jako porażkę.Ponadto, wypróbowanie sekwencyjnych strategii raz, wydając ten sam werdykt.

Zamiast tego : “Możesz ściąć drzewo młotkiem.”Wytrwałość się opłaca. Musisz dotknąć kogoś co najmniej sześć razy, zanim wejdziesz na jego ekran radaru. Trzymaj się jednej obiecującej strategii, dopracowując ją po drodze. Powinieneś w końcu uzyskać wyniki.

4. Dając klientom listę pralni “co robisz”. Ich oczy będą się błyszczeć.Ta informacja nie jest zachowana.

Zamiast tego : Użyj swojego miesięcznego eNewslettera do stopniowego wprowadzania usług w czasie. Jeśli jednak dowiesz się, że klient ma problem, natychmiast wyjaśnij jak możesz pomóc.

5. Właściciele firm dzwoniący na zimno. Teoretycznie brzmi to dobrze, ale z powodu ustawodawstwa “Nie dzwoń”, tysiące agentów ubezpieczeniowych i doradców finansowych przyjęło takie podejście. Albo napotkasz pocztę głosową, albo dostaniesz screenera, który zatrzyma cię na zimno.

Zamiast tego : Jeśli naprawdę chcesz spróbować, wykonuj połączenia w weekendy lub wieczorem.Screener wrócił do domu.Często właściciel firmy pracuje w długich godzinach.Jeśli walczysz o biznes, znajdź osobę, która wybiera kandydatów do przeprowadzenia prezentacji.

6. Mailing lub marketing do zakupionej listy. Pośrednicy w handlu listami prowadzą działalność polegającą na sprzedaży tej listy jak największej liczbie osób.Z definicji, nazwiska na tej liście są przereklamowane.

Zamiast tego : Wiele osób nie pojawia się na listach.Zbuduj swój własny, badając firmy w swojej niszy rynkowej lub ludzi posiadających pewne licencje zawodowe.Jest to zazwyczaj informacja publiczna, która jest łatwo dostępna.

7. Marketing do członków country clubu. Dotyczy to również każdej organizacji posiadającej prywatną listę członków.Zazwyczaj jest to ostrzeżenie: “Nie do wykorzystania w celach komercyjnych.” Skąd oni wiedzą?Lista jest często obsiewana fałszywymi nazwiskami.Jeśli skontaktujemy się z tymi osobami, organizacja wie, że lista została użyta bez pozwolenia.

Zamiast tego : Znajdź nazwę z wielu źródeł.Profesjonaliści często wymagają licencji.Jest to zazwyczaj dostępne w publicznie dostępnych bazach danych.

: Znajdź nazwę z wielu źródeł.

8. Wysadzanie e-maili. To dzisiejszy odpowiednik śmieciowej poczty.Zwykle jest tam zapis “ten e-mail został wysłany z listy”. Fakt, że odbiorca nie wypisał się z listy, nie oznacza, że chce ją odebrać.

Zamiast tego : Zapytaj ludzi, czy chcieliby otrzymywać twój miesięczny eNewsletter. Postaraj się dowiedzieć, dlaczego czytanie jego treści będzie warte ich czasu.

9. Oczekujący klienci wysyłają ci rekomendacje. Istnieje sposób myślenia, że “moi klienci wiedzą, co dla nich robię” i “jeśli wiedzą o kimś, kto potrzebuje pomocy, zgłosiliby moje nazwisko.Nie muszę pytać.” Twoi klienci prawdopodobnie nie mają pojęcia, skąd pochodzą twoi klienci (lub nawet, że przyjmujesz nowych klientów).

Zamiast tego : Przypomnij swoim klientom co dla nich robisz.Zapytaj, czy znają kogoś, kto ma jakiś problem.

: Przypomnij im, co robią dla nich.

10. Przyłączenie się do komory i nie uczestniczenie w niej. Wielu ludzi myśli, że to jak scena w sztuce, w której ktoś mówi: “Czy w domu jest lekarz?”Po prostu dołączasz i przychodzą do ciebie interesy.

Zamiast tego : Widzialność = wiarygodność.Jak powiedział szef stowarzyszenia handlowego:”Wydobywasz z organizacji to, co w nią włożyłeś.”Musisz zwiększyć swoją widoczność.

11. Podłączenie na LinkedIn i natychmiastowe włączenie ich do biznesu. To jest irytujące.Ludzie narzekają na to w sieci.Myślą, że widzisz je jako “portfel z nogami”.

Zamiast tego : Umieść regularnie, aby zbudować rozpoznawanie nazw.Gratuluj im kamieni milowych lub osiągnięć, które wychodzą na jaw poprzez “powiadomienia”. Skontaktuj się z nimi przez InMail i dowiedz się o nich.Powinni odwdzięczyć się za to.

12. Mówiąc członkom zarządu organizacji charytatywnej: “Chciałbym kiedyś przejrzeć twoje finanse.” Ludzie też to robią!Wydaje się, że masz rękę w ich kieszeni. To inny sposób na rozmowę o tym. Niestety, cały rozgłos nie jest dobrym rozgłosem.

Zamiast tego : Zainwestuj czas, aby dowiedzieć się, co robią i pozwól im się z tobą komfortowo.

13. Masowa wysyłka w ramach wsparcia seminarium. Zadziałało raz, a ludzie nadal to robią. Jednakże, biorąc pod uwagę niewielki procent osób, które faktycznie odpowiadają i mniejszą liczbę osób, które faktycznie wychodzą na seminarium obiadowe, to kosztuje cię fortunę, aby wypełnić salę.

Zamiast tego : Wypróbuj trasę klient/prospect.Zaproś klientów do udziału i zachęcaj ich do przyprowadzenia przyjaciela. Otrzymasz pokój ludzi o takich samych cechach demograficznych jak twoja baza klientów.

Tak powiedziano: “Wszystko działa i nic nie działa.”Często trzeba podchodzić do tej strategii z innej strony.

Artykuły pokrewne:

3 Proste techniki marketingowe w celu przyciągnięcia nowych klientów

Wykonanie sprawy dla Klienta eNewsletters

Przypadek bycia aktywnym na LinkedIn