16 sposobów na przykręcenie delegacji

Wszyscy tam byliśmy. Staramy się uczynić naszą pracę bardziej efektywną, przekazywać wiedzę nowszym członkom zespołu i wykorzystywać nasze praktyki. Czasami to działa, a czasami, cóż, rezultat jest w najlepszym wypadku żenujący.

Oto kilka sposobów, aby rozpoznać, że być może nie wykonałeś najlepszej pracy, jaką kiedykolwiek wykonałeś, delegując swoją pracę – lub zlecając ją tobie. Brzmi znajomo?

 1. Zapomnienie o określeniu terminu realizacji projektu.
 2. Zapomniałeś określić rzeczywistą dostawę.
 3. Spodziewając się, że Twój stażysta wyprodukuje wspaniale wypolerowane dzieło.
 4. Oczekując, że szef wybaczy ci błędy, które ktoś inny popełnił.
 5. Zapomniałeś umieścić swoje nazwisko na pracy swojego delegata, gdy rezultat końcowy jest czymś, z czym jesteś dumny, że jesteś związany.
 6. Zapomniałeś zdjąć swoje nazwisko z pracy delegata, gdy chciałbyś się od niego oddalić z 10-metrowym kijem.
 7. Dając śmiesznie szczegółowe instrukcje, nie pozostawiając żadnego fragmentu projektu przypadkowi, kreatywności czy wykorzystania prawdziwego talentu delegata, co w rezultacie zabiera więcej czasu, niż musiałoby to zająć na początku projektu.
 8. Dawanie minimalnych (tzn. «nie», «nie») instrukcji, a następnie wściekanie się, gdy delegat nie wykonuje ich tak, jak myślałeś, że będą.
 9. Zapomniałeś upewnić się, że twój delegat rzeczywiście zna cel projektu, o który go poprosiłeś.
 10. Zapomniałeś upewnić się, że rzeczywiście znasz cel projektu, który właśnie oddelegowałeś.
 11. Sprawdzanie tylko wtedy, gdy projekt ma być zrealizowany, aby upewnić się, że delegat ma zamiar dostarczyć go na czas.
 12. Zameldowanie się, gdy tylko przekażesz projekt swojemu delegatowi, aby upewnić się, że robi to dokładnie tak, jak mu kazałeś w kroku 7 powyżej. Sprawdzenie ponownie 20 minut później, aby upewnić się, że czcionka jest poprawna, i ponownie pięć minut później, ponieważ wyrównanie tekstu musi być koniecznie na górze każdej komórki. Nigdy tego nie robiłem.
 13. Spędzenie czterech godzin na pisaniu notatek recenzyjnych i komentarzy oraz na korzystaniu ze ścieżki zmian zamiast na rzeczywistej rozmowie z delegatem.
 14. Spędzając cztery godziny męcząc się nad tym, dlaczego uważałeś, że delegowanie to przede wszystkim dobry pomysł.
 15. Spędzenie czterech godzin na piciu, bo wiesz, że i tak nie możesz teraz dotrzymać terminu.
 16. Spędzenie czterech godzin między 5.00 a 9.00 na przerabianiu całego projektu i marzenie o dalekich, dalekich wakacjach.

Dobra wiadomość jest taka, że ostatnio odkryliśmy pewne sposoby skutecznego delegowania. Sprawdź je na powtórce lub pobierz slajdy z czterech kroków do skutecznego delegowania. Nie masz czasu? Sprawdź arkusz z poradami.

O autorze:

Kristen Rampe jest CPA, która uwielbia pomagać innym CPA w tworzeniu wspaniałych zespołów i wspaniałych klientów. Zajmuje się doradztwem i dostosowanymi do potrzeb klienta, wewnętrznymi usługami CPE dla profesjonalnych firm usługowych w zakresie obsługi klienta, komunikacji i budowania zespołu. Zapoznaj się z jej blogiem, na którym znajdziesz świetne pomysły, jak poprawić swoją praktykę! kristenrampe.com/blog .