3 Korzyści dla księgowych przystępujących do grupy partnerskiej

W zawodzie księgowego nie brakuje możliwości kształcenia ustawicznego, ale grupy rówieśnicze to inny rodzaj możliwości, które mogą przyczynić się do stałego rozwoju zawodowego, dostępu do zasobów i drogi do ważnych relacji.

Przez cały rok organizowane są liczne konferencje, webinaria i szkolenia w firmie. Są to wspólne możliwości i dla ciągłej nauki z pewnością mają swoje miejsce w naszym rozwoju zawodowym.

Ale co to jest grupa rówieśnicza? Jest to grupa osób, które mają podobne zainteresowania i role oraz spotykają się, aby pracować nad osiągnięciem wspólnych celów.

Tak głęboko wierzymy w znaczenie grup partnerskich, że zbudowaliśmy wokół nich całą naszą organizację. Obecnie nasza organizacja sprawuje nadzór nad siedmioma różnymi grupami rówieśniczymi służącymi zawodowi księgowego.

Chociaż jest wiele korzyści z bycia członkiem grupy rówieśniczej, chciałbym skupić się tylko na trzech:

1. Korzyść innych, którzy “tam byli, zrobili to”

Nikt nie chce odtworzyć koła. Są lepsze sposoby na spędzanie czasu i pieniędzy. Widzimy jednak, że wiele firm “kręci kołami” próbując rozwiązać problem, nie zdając sobie sprawy, że firma o podobnej wielkości, oddalona zaledwie o 300 mil, rozwiązała ten sam problem sześć miesięcy wcześniej. Ile czasu i pieniędzy zaoszczędziliby Państwo, mając dostęp do wiedzy i doświadczenia firm, które zmagały się z tymi samymi wyzwaniami, jakie stoją przed Państwa firmą?

Na naszych różnych spotkaniach grup partnerskich członkowie regularnie pojawiają się z kilkoma kluczowymi celami, w których szukają pomocy. Nieuchronnie podczas spotkania łączą się z innymi członkami, którzy pracują nad tym samym problemem lub niedawno znaleźli jego rozwiązanie. Związek z tymi relacjami ma dla naszych członków wymierne korzyści.

2. Korzyść wzajemnej odpowiedzialności

Dzielenie się projektami, pożądanymi rezultatami, etapami działań i terminami realizacji celów z rówieśnikami wzmacnia zaangażowanie. Znacznie trudniej jest powiedzieć rówieśnikom, że piłka została upuszczona, niż współpracownikom, zwłaszcza gdy oczekują oni, że usłyszą o tym, czego się nauczyli. Rówieśnicy mogą łatwiej zadawać trudne pytania i pomagać w dostosowywaniu projektów i oczekiwań.

Podczas tych rozmów rozliczeniowych często odkrywamy innych, którzy mają doświadczenie w projektach, które dopiero zaczynają. Identyfikacja współpracowników, do których można dotrzeć z pytaniami pomiędzy spotkaniami, pomaga utrzymać postęp w projektach, czyniąc osiągnięcie postępu wykładniczo bardziej prawdopodobnym.

3. Korzyść z zabawy i związki

Nigdy nie spotkałem kogoś, kto inwestowałby w grupę rówieśniczą, która nie była pracowitym pracownikiem o wzniosłych celach. Bycie osobą osiągającą wysokie wyniki i współdziałanie z innymi osobami osiągającymi wysokie wyniki jest zabawne i energetyzujące. To świetny sposób na utrzymanie pozytywnego nastawienia poprzez przypominanie sobie, że nie jesteś sam w doświadczaniu wyzwań.

Większość członków grupy rówieśniczej powie Ci, że jest tak samo wartościowa w jedzeniu kolacji i napojów z rówieśnikami o podobnych poglądach, jak w uczestnictwie w spotkaniach. Prawdziwe poznanie rówieśników zwiększa wartość relacji i grupy, a zabawa po drodze jest wspaniałym produktem ubocznym.

Myśli końcowe

Podczas gdy ja mógłbym napisać jeszcze wiele stron o sile bycia członkiem grupy rówieśniczej, zamiast tego rzucę ci wyzwanie, abyś go znalazł i wypróbował spotkanie. Doświadczenie go dla siebie jest potężniejsze niż cokolwiek, co czytasz w artykule lub wpisie na blogu.

Oryginalny artykuł pojawił się na stronie bloga Boomer Consulting.