3 Kroki promujące usługi świadczone przez firmę księgową

W dzisiejszym połączonym globalnie świecie możliwości promowania usług Twojej firmy księgowej są nieograniczone i z tego powodu nieco zniechęcające. Ponieważ kampanie promocyjne zazwyczaj wiążą się zarówno z inwestycją finansową, jak i czasową, najlepiej jest być od początku do końca tak celowym, jak to tylko możliwe. Można tego dokonać poprzez wykorzystanie odpowiedniego planowania, wdrażania i monitorowania w całym procesie.

Postrzegając swoje usługi promocyjne jako trzystopniowy proces, będziesz w najlepszej pozycji do maksymalizacji efektywności przy jednoczesnej minimalizacji kosztów.

To stanowisko przejdzie przez trzy kroki w celu promowania usług Twojej firmy. Więcej takich treści można znaleźć na blogu Taxify.

Planowanie

Zanim wskoczysz do kampanii, dobrze jest ustalić, na czym aktualnie stoisz. Można to zrobić poprzez mapowanie każdej usługi, którą aktualnie oferuje Twoja firma. Rezultatem jest przegląd na najwyższym poziomie wartości, jaką zapewnia Twoja firma, co może pomóc w określeniu najlepszej strategii marketingowej dla Twojej praktyki. W rzeczywistości, niektóre firmy uważają, że warto to robić co roku, jako sposób na ocenę potencjalnych możliwości rozwoju biznesu.

Następnie należy stworzyć odpowiednią bazę danych klientów, aby koordynować i monitorować komunikację między firmą a jej klientami. Można to zrobić za pomocą oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami (CRM), które ma pomóc w interakcji z klientami firmy, a także wielu innych dodatkowych rzeczy, takich jak zarządzanie danymi kontaktowymi z klientami, zapewnianie wsparcia sprzedaży poprzez analizę danych, śledzenie i rejestrowanie komunikacji, a nawet zarządzanie projektami, które mogą być niezbędne, gdy w grę wchodzą terminy podatkowe.

Aby z powodzeniem korzystać z CRM, będziesz chciał zebrać informacje kontaktowe, aby utrzymać kontakt z tymi potencjalnymi klientami. Narzędzie to pozwoli Ci na bezpośrednią sprzedaż do kontaktów w sposób, który sprawi, że będziesz czuł się spersonalizowany i inny niż zwykle. Niektóre popularne przykłady oprogramowania CRM to Salesforce, Base, Highrise i Nimble.

Realizacja

Jednym z najważniejszych narzędzi promocji usług Twojej firmy jest tworzenie sieci kontaktów. Tworzenie sieci może być trudne, a czasami może wydawać się bezowocne. Ale nawet jeśli osoba, z którą się połączysz, nie skończy jako klient, zawsze może przekazać Twoje informacje komuś innemu, kto może potrzebować księgowego. Word of mouth jest nadal jednym z najwyżej cenionych narzędzi, jakie firma księgowa ma w pozyskiwaniu nowych klientów.

Coś, co ściśle wiąże się z networkingiem, to obecność w mediach społecznościowych. Aby wymienić tylko kilka, Facebook, Twitter i LinkedIn to cenne strony, które należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu nowych, potencjalnych klientów.

Strona internetowa dla Twojej firmy jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Będzie to prawdopodobnie pierwszy przystanek dla potencjalnego klienta po przeprowadzeniu wyszukiwania w Internecie. Strona internetowa firmy powinna być skromna i wyraźnie określać oferowane usługi. Ma to na celu powstrzymanie potencjalnych klientów przed koniecznością przekopywania się przez stronę, aby zrozumieć, jak można pomóc ich działalności. Ponadto, formularz kontaktowy powinien być umieszczony na każdej stronie, aby potencjalni klienci nie musieli szukać sposobów kontaktu z Państwem.

Szybkim i stosunkowo niedrogim sposobem na zbudowanie strony internetowej jest wykorzystanie kreatora stron internetowych, takiego jak Squarespace lub Web.com. Te kreatory stron internetowych oferują pełne dostosowanie do Twojej strony internetowej w łatwym do wykonania procesie, a jeśli nie jesteś kreatywnym typem lub po prostu nie chcesz spędzać cennego czasu, oferują one również gotowe szablony, które można zatrudnić na własnej stronie.

Dodatkowo, etap wdrożenia jest tam, gdzie Twoje oprogramowanie CRM naprawdę pokazuje swój potencjał. Niezależnie od tego, czy jest to Salesforce, Base, czy któryś z dziesiątków innych programów CRM, które są obecnie dostępne, platformy te pozwolą Ci zaangażować swoich klientów w sposób, który wykracza poza typowe nagabywanie.

Dla tych z Was, którzy są obdarzeni słowem pisanym lub mówionym, rozważcie wykorzystanie swoich mocnych stron. Jeśli wyróżniasz się w wystąpieniach publicznych, prezentacjach na konwentach i w grupach zawodowych, jest to pomocny sposób na dotarcie do nowych klientów, zdobycie imienia w społeczności zawodowej i nawiązanie kontaktów z rówieśnikami.

Jeśli potrafisz dobrze pisać, artykuły techniczne i inne artykuły o tematyce księgowej mogą być doskonałą okazją do promocji usług Twojej firmy. Artykuły te mogą zostać włączone do komunikacji za pośrednictwem oprogramowania CRM, jak również dodane do strony internetowej, co ma dodatkową korzyść w postaci zwiększenia wyników wyszukiwania.

Należy również rozważyć zwrócenie się do centrów księgowych, takich jak AccountingWEB, z zapytaniem o umieszczenie swoich artykułów na ich stronie. Wiele CPA i innych księgowych przegląda te strony codziennie, a ekspozycja jest doskonałym sposobem na otrzymanie poleceń od osób, które mogą nie oferować tych samych usług co Ty.

Follow-Up

Spersonalizowana obserwacja osób, z którymi spotykasz się na konwentach, zajęciach i spotkaniach zawodowych, może okazać się cennym narzędziem w ich działalności. Wspomnij, że spotkanie z nimi było przyjemnością, przypomnij im o swojej dyskusji i potwierdź, że Twoja firma jest gotowa pomóc im w biznesie.

Położyć to wszystko razem

Jeśli chodzi o promowanie usług Twojej firmy, właściwe planowanie, wdrażanie i monitorowanie to trzy filary niezbędne do zapewnienia sukcesu w każdej strategii, na którą nieuchronnie się zdecydujesz.

Jeśli odnieśliście Państwo sukces w marketingu usług swojej firmy lub macie rekomendację dla konkretnego oprogramowania CRM i chcielibyście się nią podzielić, prosimy o pozostawienie komentarza poniżej.