3 najlepsze strategie doskonalenia pracy w sieci

Jak wspaniale byłoby, gdyby wszyscy w Twojej firmie byli świetni w tworzeniu sieci kontaktów? Jeśli wszyscy mogliby nawiązać kontakt z potencjalnymi i klientami, zaangażować się w ciekawe rozmowy i porozmawiać o tym, co robi Twoja firma w przekonujący sposób?

Każdy w twojej firmie powinien mieć narzędzia, aby dobrze połączyć się w sieć. Jest to niezbędne dla rozwoju Twojej firmy. Bez względu na to, jak bardzo technologia zmienia sposób prowadzenia działalności, umiejętność nawiązywania kontaktu z kimś i prowadzenia wciągającej rozmowy zawsze będzie istotna.

Tworzenie połączeń i budowanie relacji jest jedną z najważniejszych umiejętności, jeśli nie najważniejszą.Liderzy biznesowi muszą rozwijać swoje organizacje w sposób organiczny. Problem w tym, że bardzo niewiele osób w firmach wie, jak skutecznie nawiązywać kontakty.

Skutkuje to trzema głównymi problemami, które dostrzegamy w firmach:

Niewielka chęć pracowników do sieci . Czy można ich jednak winić? To przerażające myśleć o pójściu na imprezę sieciową bez umiejętności potrzebnych do bycia wygodnym i produktywnym.

Niewykorzystane możliwości wzrostu . Twoi konkurenci wygrywają pracę, do której Twoja firma ma lepsze kwalifikacje, a to wszystko dlatego, że wysłali kogoś na imprezę sieciową, która była lepsza w sieci.

Wysokopotencjalne urządzenia sieciowe, które nigdy nie świecą . Obecnie masz w swoim zespole osoby, które mają wielki potencjał do bycia efektywnymi networkerami. Najprawdopodobniej mają oni osobiste i zawodowe relacje, które byłyby cenne dla firmy, ale są niewykorzystane. Ponieważ nie zostały one nauczone kluczowych umiejętności skutecznego nawiązywania kontaktów, nigdy nie będą w pełni “błyszczeć” w tej dziedzinie.

Prawda jest taka, że każdy w twojej organizacji jest zdolny do tworzenia sieci w sposób, który jest dla niego wygodny i naturalny. Każdy, kto chce prowadzić bardziej sensowne rozmowy z nowymi ludźmi, których spotyka, może zastosować następujące trzy strategie.

1. Posiadać przezroczystą wyściółkę

Kiedy na imprezie, rozmowy często zaczynają się od “Więc, co robisz?” Udzielamy (lub słyszymy) nudnych odpowiedzi, takich jak: “Jestem Partnerem w firmie XYZ CPA” lub “Pracuję w firmie XYZ CPA”.

Natychmiast widzimy, jak druga osoba zaczyna patrzeć nam przez ramię i skanować pokój, aby porozmawiać z kimś innym. Dlaczego tak jest? Ponieważ, jako ludzie, zawsze szukamy ludzi, którzy mogą nam pomóc “przetrwać i rozwijać się”.

Jeśli ta druga osoba nie widzi cię jako kogoś, kto może pomóc jej przetrwać i rozwijać się, szybko traci zainteresowanie rozmową i idzie dalej. Posiadanie jednej linijki pozwala na mówienie innym o tym, co robisz w zniewalający sposób, co sprawia, że ludzie interesują się tym, jak możesz im pomóc.

Jednolita wyściółka składa się z trzech części:

  • Problem
  • Rozwiązanie
  • Nagroda

Na przykład, powiedzmy, że jestem Partnerem w firmie XYZ CPA i biorę udział w małym biznesowym wydarzeniu sieciowym. Oto bardziej przekonujący początek rozmowy:

Small Business Owner: “So, what do you do?”

Ja: “Czy wiesz, jak większość małych firm stara się nadążyć za rachunkowością i księgowością? Mamy rozwiązanie typu “wszystko w jednym”, które zaspokoi wszelkie potrzeby księgowe firmy. Uwalniamy właścicieli małych firm, aby mogli skupić swoją energię na obsłudze klientów i rozwijaniu ich organizacji”.

Jak myślisz, która odpowiedź wygeneruje więcej biznesu dla Twojej firmy? Powiedzieć im, gdzie pracujesz lub co naprawdę możesz dla nich zrobić?

2. Pytania

Bądźmy szczerzy, wszyscy lubimy rozmawiać o sobie. Świetny networker to ktoś, kto może ustawiać innych, by mówili o sobie. Najlepszym sposobem na to jest zadawanie dobrych pytań.

Najlepszymi ramami do zadawania dobrych pytań przy jednoczesnym odkrywaniu możliwości biznesowych jest zadawanie tych, które dzielą się na trzy kategorie:

  • Pytania dotyczące powierzchni
  • Pytania biznesowe
  • Pytania osobiste

Poniżej znajduje się kilka przykładów w każdej z kategorii:

Surface Questions : “What are some of the biggest opportunities in your business right now?” “Czy próbowałeś już wcześniej znaleźć sukces w tych dziedzinach?”

Business Questions : “How critical are these opportunities to the success of your business?” “Jakie są jedne z największych przeszkód, które stoją na drodze?”

Pytania osobiste : “Co by to oznaczało dla Ciebie i Twojej roli, gdyby Twoja firma odniosła sukces w tych dziedzinach?” “Jaki rodzaj pracy w twojej firmie chciałbyś wykonywać za pięć lat?”

Podczas gdy powyższe pytania są tylko przykładami, głównym punktem jest zacząć od pytań powierzchniowych i pracować drogę w dół do Biznesu i ostatecznie pytania osobiste. Ta prosta struktura jest potężna w tworzeniu bardziej sensownych rozmów.

3. Kontynuacja

Każdy, z kim prowadzisz sensowną rozmowę podczas wydarzenia sieciowego, powinien otrzymać od Ciebie informację zwrotną. Poza “miłym spotkaniem” uprzejmością ogólnego follow-up’u, warto też postawić sobie za cel zapewnienie pewnego rodzaju “wartości dodanej”.

Tą “wartością dodaną” może być wiele różnych rzeczy, w tym wprowadzenie do osoby, z którą uważasz, że warto z nią porozmawiać, artykuł, który napisałeś lub przeczytałeś, odnoszący się do rozmowy z tą osobą, nagranie wideo z prezentacji, bezpłatna ocena lub ocena, a nawet książka.

Monitorowanie jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby stać się lepszym networker’em. Dlaczego? Bo większość ludzi tego nie robi! Aby dobrze śledzić, musisz aktywnie myśleć o tym, jak nadać wartość osobie, z którą rozmawiasz w trakcie rozmowy. To pokazuje im, że jesteś kimś, kto może pomóc im “przetrwać i rozwijać się”.

Wniosek

Jeśli opanujesz powyższe strategie sieciowe, gwarantuję, że wygenerujesz silniejsze relacje i ostatecznie więcej biznesu. Radość z tych trzech strategii jest taka, że każdy może je zrobić. Nie ograniczają się one do lat doświadczenia, roli w firmie czy stylu osobowości.

Oryginalny artykuł pojawił się na blogu Boomer Bulletin.

Powiązane artykuły

Jak postępować w związku z perspektywami wydarzeń w sieci

Jak pracować w sali na imprezach niezwiązanych z pracą