3 Powody, dla których oferowanie księgowości związanej z subskrypcją ma sens dla Twojej praktyki

Zamiast opierać się na elastyczności usług a la carte świadczonych co godzinę, co by było, gdybyś mógł założyć swoją praktykę w taki sposób, aby wszyscy Twoi klienci płacili Ci stale – miesiąc po miesiącu, rok po roku?

Nazywa się to księgowością abonamentową i może być najlepszym sposobem na zwiększenie Twoich dochodów wraz z wyceną Twojej firmy w 2017 roku. Jako CPA pomagasz już klientom w rozwiązywaniu głównych problemów, innych niż typowe dylematy podatkowe, w tym negocjacje w sprawie leasingu, zarządzanie środkami pieniężnymi i finansami oraz bieżące raportowanie środków pieniężnych.

Co więcej, wiesz, że potrzeba więcej niż kilka razy w roku, aby móc efektywnie nimi zarządzać. To właśnie tutaj usługa typu abonamentowego może rozwiązać wiele problemów.

Podczas gdy kiedyś modele prenumeraty ograniczały się do czasopism i członkostwa w siłowni, teraz istnieje usługa prenumeraty dla prawie wszystkiego, a księgowość nie jest wykluczona. W rzeczywistości nie jestem pewien, dlaczego nie stała się ona jeszcze nową normą w branży.

Wiem, że zmiana twojego modelu biznesowego może być zniechęcająca, a jeśli nie jest złamana, to po co ją naprawiać? Jednak jako właściciel małej firmy, który ceni sobie moją własną relację z księgowym, wzywam cię do sprawdzenia faktów.

Jeśli na te trzy pytania odpowiesz «tak», to oferowanie usługi księgowości abonamentowej jest dla Ciebie odpowiednie:

1. Czy Pana/Pani marże są płaskie pomimo lat obecności na pokładzie nowych klientów? Dowód jest w zyskach. Bez przejścia na usługę opartą na subskrypcji, nigdy nie będziesz w stanie stworzyć marży wystarczająco dużej, aby faktycznie rozwijać swoją praktykę.

Efektywnie wykonana, powtarzalna praca może zostać usprawniona i przynieść większy zysk. Tak, wymaga to konfiguracji, a tak, oznacza to nieco więcej pracy w pierwszym miesiącu w celu dokonania niezbędnego planowania i odkrycia.

Mogę jednak zapewnić, że praca po tym początkowym pchnięciu będzie znacznie mniejsza. I będzie to również bardziej smakowite dla Państwa klientów, ponieważ praca z góry poprowadzi Państwa do sukcesu.

Usługi rozliczeniowe poprzez limity godzinowe przy maksymalnej stawce mogą być dostarczane z szokiem naklejki. Regularne, stałe miesięczne opłaty pozwalają Twoim klientom na oddychanie i elastyczność, której potrzebują, aby naprawdę docenić Twoją obsługę – i co najważniejsze, aby wracali po więcej.

2. Czy twoi klienci są zawsze w trybie kryzysowym? Przez większość czasu klienci zbliżają się do swoich CPA, gdy są już za głęboko i potrzebują pomocy w ugaszeniu pożaru. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego tak się dzieje?

Dla nich wasz związek został kupiony, a nie zarobiony lub utworzony z biegiem czasu. Boją się do ciebie zadzwonić, bo czują, że za każdym razem, gdy odbierają telefon, będą musieli zapłacić rachunek – więc czekają, aż będzie to absolutnie konieczne.

Miesięczny proces oparty na subskrypcji pozwala na regularne kontakty z klientem w celu rozwiązania głównych problemów zanim się pojawią i wspierania silniejszej relacji z doradcą.

Kiedy twój klient nie będzie się martwił, że do ciebie zadzwoni, zmniejszy to potrzebę kontroli kryzysowej. Jeśli będą się z Tobą regularnie spotykać, sezonowe skoki i zarządzanie kryzysowe naturalnie znikną. Brzmi całkiem nieźle, prawda?

3. Czy jest pan związany godziną rozliczeniową? Zbyt często CPA zawijają się w założenie, że jeśli ich klienci nie płacą im za wykonanie określonego zadania, nie mogą poświęcać czasu na jego wykonanie. Albo, jeśli robią coś, co nie mieści się w ich poziomie usług lub nie ma natychmiastowego, pozytywnego efektu, nie warto do tego dążyć.

Problem polega na tym, że to sprawia, że CPA naprawdę ugania się za swoimi klientami, odpowiadając na ich prośby, co sprawia, że środowisko pracy jest bardzo nieefektywne i mylące. Zaletą modelu abonamentowego jest to, że pozwala on CPA dać trochę więcej przestrzeni do oddychania w ramach wydarzeń, które mają miejsce co miesiąc.

Ta «dodatkowa» pozycja pozycjonuje Cię jako cenne źródło informacji dla Twojego klienta i otwiera drogę do bardziej produktywnej, stałej relacji. Twoi klienci mogą być zaskoczeni, gdy dowiedzą się, jak dużą wartość ma ich CPA.

Wzrost i rozwój działalności gospodarczej

Ostatecznie, najlepsza część usług abonamentowych jest taka, że po zarejestrowaniu się klienta, odpowiednie przychody mogą być prognozowane na miesiące – a potencjalnie na lata. Klienci mają tendencję do dłuższego pozostawania w modelu abonamentowym, ponieważ relacja jest regularna i wiedzą, czego się spodziewać, co wpływa również na przepływy pieniężne.

Zamiast uganiać się za płatnościami po każdej losowej odprawie, Twoi klienci będą płacić regularnie co miesiąc. Wszystko to przekłada się na wzrost Twojej praktyki i silniejszą wycenę w czasie.

Kluczem do sukcesu w księgowości abonamentowej jest pewność, że utrzymasz swoją wartość i nadal będziesz imponować klientom zasobami i wynikami, których nie tylko chcą, ale potrzebują, aby rozwijać swój biznes – i swój własny.