3 Powody, dla których warto zaoferować usługi doradztwa biznesowego

przez Shawn Moriarity

Wskaźnik paliwa w twoim samochodzie jest pusty i musisz znaleźć stację benzynową. Pomimo nowej kampanii reklamowej BP lub artykułu w magazynie, który niedawno przeczytałeś o staraniach ExxonMobil, aby “pójść na zielono”, nadal zatrzymujesz się na stacji z najtańszymi cenami paliwa. Ten scenariusz ilustruje, jak klienci oceniają produkty czysto towarowe (jak benzyna) i wybierają dostawcę usług przede wszystkim na podstawie ceny. Mówiąc prościej, kiedy konkurencja oferuje ten sam produkt, najniższa cena prawie zawsze wygrywa.

Podobnie jak stacje benzynowe w powyższym przykładzie, firmy księgowe działają na bardzo konkurencyjnym rynku, a jeśli twoja firma oferuje tylko podstawowe usługi, takie jak przygotowanie podatkowe, płace i prowadzenie księgowości, zdobędziesz (i stracisz) klientów z powodu konkurencji cenowej. Dobrą wiadomością jest to, że jesteś w wyjątkowej sytuacji, aby zaoferować usługi doradcze o wartości dodanej.

Według sondaży USA Today/Gallup, księgowi są uważani za najbardziej zaufanych profesjonalistów biznesowych. Ten wysoki poziom zaufania pozwala na wyjście poza tradycyjne usługi księgowe i pozycjonowanie się jako zaufany doradca. Oferowanie wysokiej jakości usług doradczych zapewni długoterminowy sukces Państwa klientom.

Co w tym dla ciebie?

Pomaganie klientom w prowadzeniu lepszego biznesu jest zawsze sytuacją korzystną dla obu stron, ale w szczególności istnieją trzy podstawowe powody, dla których firmy przechodzą na usługi doradcze o wartości dodanej:

1. Zwiększenie dochodów firmy. Doradztwo biznesowe generuje dodatkowe źródła przychodów i jest bardziej opłacalne niż tradycyjne usługi księgowe oparte na zgodności.

2. Przestań konkurować ceną. Firmy, które wnoszą więcej do tabeli, mogą uzasadniać wyższe stawki. Przestań zostawiać pieniądze na stole, polecać stawki, na które zasługujesz, oferując wyższy poziom usług, i zdobyć więcej klientów z “A-List”.

3. Głębsze relacje z klientami. Pomóż klientowi robić lepsze interesy, a ty zamkniesz go na całe życie. Wysokiej jakości usługi doradcze pomogą Ci nawiązać głębsze relacje z klientami, a także zwiększyć liczbę skierowań ustnych.

Powiązany artykuł:

  • Zostań zaufanym doradcą biznesowym – 3 sposoby

O autorze:

Shawn Moriarity jest starszym konsultantem w Grupie Usług Księgowych w Sageworks, firmie zajmującej się informacjami finansowymi i dostarczającej oprogramowanie do analizy finansowej dla firm księgowych i prywatnych przedsiębiorstw. Moriarity współpracował z tysiącami firm CPA przy wdrażaniu oprogramowania do analizy finansowej ProfitCents firmy Sageworks w celu standaryzacji i dokumentowania wymogów regulacyjnych oraz dodawania wartości do relacji z klientami przy jednoczesnym zwiększeniu przychodów.