3 Proste techniki marketingowe w celu przyciągnięcia nowych klientów

Świat się zmienia.Jeśli nie pracujesz w dużej firmie, która stale przydziela cię do projektów, prawdopodobnie musisz sprowadzić nowych klientów przez drzwi twojej praktyki księgowej.To stwarza problem, ponieważ nie dostałeś się do księgowości, aby zajmować się marketingiem lub sprzedażą.

Co gorsza, być może znasz niektórych ludzi, którzy uważają, że podstęp i oszustwo są narzędziami handlu detalicznego.Nadają sprzedaży złą sławę.Ale wciąż potrzebujesz stałego dopływu nowego biznesu.

Więc, co możesz zrobić?

Simple Technique No. 1

Czy twoi klienci wiedzą, że przyjmujesz nowych klientów? To brzmi tak oczywisto. Firmy, które świadczą usługi księgowości masowego marketingu w telewizji, przekazują ten przekaz. Twoi klienci mogą założyć, że masz podstawową grupę rodzin i małych firm, które obsługujesz. Drzwi są zamknięte dla nowych klientów.

Dlaczego mieliby tak myśleć? Ponieważ praktyki medyczne i dentystyczne często robią to samo. Powiedz, że jesteś nowy w tej okolicy. Pytasz o lekarzy rodzinnych. Słyszysz o wielkim, więc zadzwoń do nich. Oni nie przyjmują nowych klientów. Zakładają, że twoja praktyka działa w ten sam sposób.

Powiedz swoim obecnym klientom, że przyjmujesz nowych klientów. Możesz wyjaśnić, że twoja praktyka rośnie, gdy przyjaciele lub obecni klienci przedstawiają cię komuś, kto potrzebuje księgowego. Może to być kadra kierownicza nowa w okolicy lub ludzie, którzy rozpoczynają nowy biznes.

Osobiście staram się unikać słowa “polecający”, ponieważ jest to hasło handlowe i nie brzmi, jakby przekazywało korzyści osobie poleconej.

Simple Technique No. 2

Czy twoi klienci wiedzą, co dla nich robisz?Jeśli to “ona płaci moje podatki”, to jest to utowarowione wyrażenie. Mogą złożyć własne podatki przez Internet lub pójść do masowej firmy zajmującej się przygotowaniem podatkowym. Zróżnicuj się.

Wiele osób z branży księgowej specjalizuje się w tej dziedzinie.Mogą oni pracować z praktykami medycznymi. Rozumieją, dlaczego sytuacja podatkowa chirurga jest inna niż ogółu społeczeństwa. W ramach swoich usług doradczych mogą Państwo udzielać porad z zakresu planowania finansowego. Pomagasz swojemu klientowi przeprowadzić trójkę dzieci przez studia. W pracy są plany oszczędnościowe dla następnego pokolenia.

Informowanie klientów o tym, dlaczego ich sytuacje są wyjątkowe i jak dodajesz wartość, ułatwia im wyjaśnienie, w jaki sposób im pomagasz. Prawdopodobnie zaczną myśleć o ludziach w podobnej sytuacji, którzy się wzdrygają.

Simple Technique No. 3

Skierowania przychodzą z własnymi problemami. Ludzie mogą się zastanawiać, czy klient otrzymuje rekompensatę za kierowanie firmą do konkretnego księgowego. Jeśli coś pójdzie nie tak, ten nowy klient może zadecydować, że klient o dobrych intencjach wysłał je w pierwszej kolejności do tego księgowego. Są one wymienione w pozwie.

To poważny problem, gdy uważa się wszystkich za potencjalnych nowych klientów. Zamiast tego należy rozważyć inne podejście.

Niech twój klient szuka kogoś z problemem. Kiedy mój CPA jest pytany: “Co robisz?”, często odpowiada: “Czy kiedykolwiek otrzymałeś list polecony z IRS?”. Człowiek się trzęsie. “Pomagamy w takich problemach.”

Twój klient może znać ludzi, którzy są niezadowoleni ze swojego księgowego. W innych przypadkach, ich księgowy przechodzi na emeryturę. Niektórzy ludzie wpadli w kłopoty podatkowe.

Teraz zmieniłeś dynamikę.To ludzka natura, aby chcieć pomóc komuś z problemem. Czują, że pomagają tej osobie, przedstawiając ciebie.

Wniosek

Możesz narysować linię w sprzedaży i marketingu. Nie robisz tego. Ale czy uważasz za dopuszczalne, aby poinformować obecnych klientów, że przyjmujesz nowych klientów, przypomnieć klientom, jak im pomagasz, i dać im znać, że możesz pomóc ludziom z pewnymi problemami?

Może to być życzliwsza, łagodniejsza forma marketingu, która może prowadzić do nowych relacji.

Artykuły pokrewne:

Jak konkurować z Dużymi Usługami Przygotowania Podatkowego

Jak ustalić swoją wartość w środowisku konkurencyjnym