3 Reakcje na zakłócenia w funkcjonowaniu przedsiębiorstw dzisiaj

Dzięki technologii umożliwiającej przejęcie wszelkich prac związanych z przestrzeganiem zasad rachunkowości, tradycyjne oferty usług, takie jak przygotowanie podatkowe i niektóre elementy audytu, zostaną zautomatyzowane lub praktycznie pozbawione znaczenia.

Wszyscy mówią o tym, co robić dalej: jak zwiększyć dochody, znaczenie i wartość poprzez rozwijanie niezbędnych umiejętności i sposobów myślenia, aby wykorzystać nowe technologie.

Odkryłem, że jeśli chodzi o myślenie i planowanie nadchodzącej transformacji, firmy wpadają w jeden z trzech obozów. Przyjrzyjmy się więc tym trzem i temu, co powinieneś robić, jeśli twoja firma jest w jednym z nich:

Obóz 1: Obserwowanie od linii bocznych

Ten obóz składa się z osób i firm, które siedzą na uboczu. Może słyszą, o czym mówią inne firmy i widzą, co robią inni ludzie, ale myślą: «To mnie nie dotyczy», a może nawet gorzej: «Wyjdę stąd, zanim to się stanie».

Czy to brzmi jak ty lub partnerzy w twojej firmie? Jeśli tak, to musisz coś zrobić. Po pierwsze, nie nadchodzi zakłócenie – już jest. Największe firmy wykorzystują już technologię, która może skrócić czas, jaki księgowi spędzają na skomplikowanych audytach, analizowaniu umów i badaniu ulg podatkowych.

Nawet jeśli wierzysz, że w ciągu najbliższych kilku lat będziesz cieszyć się swoją emeryturą, jeśli planujesz «spieniężyć» swoją część wartości firmy, to ile to będzie warte? Wrak pociągu, utknięcie w przestarzałych procesach i technologii, utrata talentów i klientów na rzecz innych firm nie będzie wiele warta. Jeśli chcesz mieć wartość do spieniężenia, nadszedł czas, aby wysiąść z ławki i zacząć zastanawiać się, co Twoja firma musi zrobić, aby utrzymać swoją pozycję.

Obóz 2: Czucie się zaklinowane

Ten obóz składa się z osób i firm, które wiedzą, że nadchodzą zmiany, ale czują się uwięzione. Nie podejmują oni działań, nie dlatego, że nie sądzą, że nadchodzące zmiany na nich wpłyną, ale dlatego, że po prostu nie wiedzą, co mają robić.

Jeśli ten obóz brzmi znajomo, pochylić się, nauczyć się. Nie musisz tego robić na własną rękę. Bierzcie udział w konferencjach, dołączcie do grup rówieśniczych i wykorzystajcie bogactwo wiedzy i doświadczeń, którymi w tej chwili dzielimy się w naszym zawodzie.

Podejmij się realizacji specjalistycznych projektów w swojej firmie, aby poszerzyć swoją wiedzę na temat technologii, analizy danych, doradztwa i innych umiejętności, które będą stawały się coraz bardziej istotne w miarę rozwoju zawodu. Nie musisz mieć dzisiaj wszystkich odpowiedzi. Kiedy zaczniesz podejmować kroki w kierunku nauki i wykorzystywania nowych umiejętności, nabierzesz pewności siebie i zaczniesz się umacniać.

Obóz 3: Całość w

Ten obóz jest znacznie mniejszy niż dwa pozostałe. To są osoby i firmy, które są w nim obecne, dokonując zmian w swoich firmach w tej chwili. Nie popełnij błędu: ten obóz nie składa się tylko z największych firm.

Prawdą jest, że duże firmy mają środki na rozwój własnych produktów z zakresu ptasiej grypy, których mniejsze firmy nie mają. Jednak w ciągu najbliższych kilku lat technologia ta stanie się bardziej dostępna, aż stanie się standardem w firmach każdej wielkości.

Czy to tutaj jest twoja firma? Jeśli tak, to gratulacje, jesteś w drodze! Ale zanim zaczniesz świętować zbyt wiele, upewnij się, że idziesz w dobrą stronę.

Co dalej?

To nie wystarczy, żeby się zmienić. Musisz poprowadzić innych ludzi i zaangażować ich. Technologia nie jest jedyną rzeczą, która zmieni się wewnątrz firm w ciągu najbliższych kilku lat. Zmieni się również rodzaj ludzi w firmach.

Zobaczymy bardziej zróżnicowaną pulę talentów i ludzi z dyplomami innymi niż księgowość. Będziemy potrzebować połączenia doświadczenia i specjalizacji, aby sprostać potrzebom naszych klientów – więcej niż jedna osoba może zapewnić na własną rękę.

Więc w którym obozie jesteście?

Oryginalny artykuł pojawił się na blogu Boomer Consulting.