3 Sposoby motywowania profesjonalistów, którzy “rezygnują z siedzenia”.

Każdy, kto zajmuje się zasobami ludzkimi, pokocha ten termin: âQuitting in seat.â” Translated: profesjonaliści, którzy są slackersami. Albo pracownicy, którzy obawiają się, że nie znajdą innej pracy z powodu powolnej gospodarki i po prostu pozostać w miejscu, wykonując tylko tyle, aby dostać się przez.

Według najnowszego Globalnego Monitora Talentów CEB, firmy zajmującej się najlepszymi praktykami i technologią z siedzibą w Arlington w Wirginii, pracownicy, którzy pojawiają się fizycznie, ale psychicznie sprawdzają â jak opisuje ich CEB â są problemem globalnym.

Z wyjątkiem Kanady, gdzie jest więcej pracowników szukających innej pracy, ale badanie nie mówi, co robią tam inaczej. Gdzie indziej, martwe punkty były najbardziej widoczne w trzecim kwartale 2015 roku w Singapurze i Nowej Zelandii. W ujęciu rocznym osoby poszukujące pracy są najmniej aktywne w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii, a następnie w Niemczech, Australii i Brazylii. W Ameryce Łacińskiej od kilku lat obserwuje się spadki liczby zadowolonych pracowników.

âThe tepid economyâ” jest według CEB głównym problemem w ogólnym neutralnym postrzeganiu rynku pracy przez pracowników. âPonieważ większość pracowników nie ma powodów, aby przewidywać duże zwolnienia, nie mają oni motywacji, aby ze strachu oglądać nowe stanowiska pracy. Gospodarki nie są również tak przygotowane na wzrost gospodarczy, aby szanse i korzyści oferowane przez innych pracodawców były w stanie przyćmić stabilność finansową utrzymania się na rynku, â” stwierdza przedsiębiorstwo.

Naturalnie, tego typu postawa może mieć wpływ na ogólną wydajność miejsca pracy. A pracownicy wiedzą, że typową i tradycyjną ścieżką kariery jest historia – powiedział w przygotowanym oświadczeniu Brian Kropp, lider CEB HR Practice. Ale ten brak możliwości rozwoju kariery jest tym, czym należy się zająć, dodał.

Więc, jak najlepiej dostać niezadowolonych profesjonalistów w biegu? CEB oferuje następujące trzy propozycje dla firm:

1. Poprawa możliwości rozwoju kariery. Płaskie struktury organizacyjne utrudniają ruch w górę. Zadanie polega więc na rozwijaniu innego ruchu zawodowego i oferowaniu nowych doświadczeń.

2. Informowanie o rozwoju kariery zawodowej. Menedżerowie powinni opowiedzieć o tym, w jaki sposób obecne miejsca pracy pracowników czynią je bardziej atrakcyjnymi dla rynku. Nawet jeśli oznacza to zachęcanie ich do znalezienia innej pracy, pytasz? Tak. Są oni bardziej atrakcyjni, ponieważ budują umiejętności i możliwości, których potrzebują, aby rozwijać swoją karierę zawodową zarówno w firmie, jak i poza nią”, stwierdza badanie.

3. Ustawić jasne oczekiwania. Innymi słowy: Przesuń ją lub zgub. â” Według CEB, “Pewien ubytek to dobra rzecz, zwłaszcza, że otwiera możliwość ruchu w całej organizacji, â”. âManagers powinien ustalić jasne oczekiwania z pracownikami i pozwolić im zdecydować, czy chcą zaangażować się w organizację.â”

To może być po prostu odpowiednia pora roku, aby szturchać i prod, ponieważ pracownicy mają tendencję do myślenia o minionym roku i zdecydować, co chcą osiągnąć w następnym, Kropp powiedział.

Dane CEB Globalny Monitor Talentów pochodzą z większego Globalnego Badania Rynku Pracy , obejmującego ponad 18.000 pracowników w 20 krajach. Badanie jest przeprowadzane co kwartał, a jego wyniki odzwierciedlają warunki rynkowe z poprzedniego kwartału.