3 Sposoby na przygotowanie małych klientów biznesowych do finansowania

Badania przeprowadzone przez Rezerwę Federalną wykazały, że księgowi są jednym z głównych źródeł doradztwa finansowego dla właścicieli małych przedsiębiorstw. Stwierdzono również, że dla wielu osób poszukiwanie i ubieganie się o finansowanie jest frustrującym procesem.

Na przykład:

  • Przedsiębiorstwa spędzają średnio od 26 do 33 godzin na szukaniu i ubieganiu się o finansowanie.
  • 71 procent właścicieli małych przedsiębiorstw (firm nie będących pracodawcami) zgłasza niedobór finansowania.
  • 21 do 33 procent właścicieli firm nie ubiega się o finansowanie, ponieważ są zniechęceni.

Ale istnieją sposoby, aby ułatwić ten proces, zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu i sprawić, że w oczach klientów będziesz wyglądać jak superbohater:

1. Pomoc kredytobiorcom w przygotowaniu dokumentów kredytowych

1.

Jednym ze sposobów jest zapewnienie, że właściciel firmy jest wyposażony w taki rodzaj dokumentacji, o jaki pożyczkodawcy mogą poprosić w trakcie procesu składania wniosku. Posiadanie tych informacji nie tylko sprawi, że ubieganie się o finansowanie będzie szybsze i mniej frustrujące, ale także zwiększy liczbę rodzajów kredytów, do których przedsiębiorstwo może się kwalifikować.

A jako księgowy, możesz być w doskonałej pozycji do pomocy. Dokumenty, które klienci zbierają i zwracają się do Ciebie w czasie podatkowym, a produkty, które dla nich produkujesz, są często tymi samymi dokumentami, których będą wymagali pożyczkodawcy.

Należą do nich:

  • Wyciągi bankowe z działalności gospodarczej
  • Deklaracje podatkowe
  • Rachunek zysków i strat
  • Proforma projekcji

Nie każda opcja wypożyczenia będzie wymagała każdego rodzaju dokumentacji. Na przykład podmioty oferujące zaliczki gotówkowe dla handlowców lub finansowanie przepływów pieniężnych są przede wszystkim zainteresowane otrzymywaniem przez przedsiębiorstwo kwitów z kart kredytowych i/lub depozytów bankowych. Z drugiej strony, banki zazwyczaj wymagają bardziej tradycyjnego “kompletnego pakietu”, obejmującego wyżej wymienioną dokumentację.

2. Włączyć zeznania podatkowe do dyskusji na temat finansowania

Państwa klienci mogą skorzystać z możliwości umówienia się na rozmowę o potrzebach finansowych po upłynięciu pilnych terminów podatkowych. Będziesz wtedy w doskonałej pozycji, aby przejść do następnego kroku.

Zapoznaj się z formularzami podatkowymi, które właśnie przygotowałeś i zaoferuj dodatkowe usługi:

  • Przygotowywanie dokumentów finansowych, których potrzebują do finansowania.
  • Oferuje wgląd w potencjalne opcje kredytowe.
  • Przeglądając otrzymane oferty, upewniają się, że warunki kredytu są stabilne finansowo i że wpływy z kredytu zostaną dobrze wykorzystane.

To ostatnie zadanie jest szczególnie cenne. W przeciwieństwie do kredytodawców konsumenckich, kredytodawcy komercyjni nie są zobowiązani do ujawniania APR w połączeniu z pożyczką dla małych firm.

Niektórzy pożyczkodawcy maskują koszty drogich kredytów używając mylącej terminologii, a przedsiębiorcy łatwo wpadają w pułapkę kredytów, na które ich nie stać. Księgowy, który nie boi się zagłębiać w liczby, może być w stanie zadzwonić z ostrzeżeniem, zanim będzie za późno.

3. Daj przewagę kredytową

3.

Omów z klientami znaczenie budowania dobrego biznesu i osobistego kredytu. Badania przeprowadzone przez Rezerwę Federalną wykazały, że wśród bardzo małych firm (firm nie będących pracodawcami), niskie oceny kredytowe znajdowały się wśród dwóch głównych powodów, dla których firmy nie były akceptowane do kredytów.

Ponadto Nav American Dream Gap Survey wykazało, że właściciele firm, którzy rozumieli swój kredyt biznesowy, mieli o 41 procent większe szanse na uzyskanie zgody na pożyczkę dla małych firm. Jest to przewaga konkurencyjna, którą wielu przedsiębiorców chciałoby mieć – i powinno mieć!