3 Sposoby tworzenia udanych partnerstw strategicznych

Relacje są podstawą udanego biznesu. Jest to szczególnie ważne dla księgowych. Zanim klienci powierzą Ci doradztwo lub obsługę swoich deklaracji podatkowych, muszą Ci zaufać. Jak wiesz, może to zająć dużo czasu i cierpliwości! Na szczęście istnieje sposób, aby przyspieszyć ten proces – poprzez budowanie strategicznych partnerstw.

Zalety tworzenia partnerstw strategicznych

 • Establish Credibility: Wyrównanie z renomowanymi firmami daje perspektywom pewność co do Twojej wiarygodności i wiarygodności.
 • Podnieś kwalifikacje: Przyciągasz więcej prospektów na swój rynek docelowy.
 • Zwiększyć dochody: Naturalnie, im bardziej wykwalifikowane wskazówki przychodzą na twoją drogę, tym bardziej prawdopodobne jest, że przekonwertujesz je na płatnych klientów.
 • Oszczędność czasu: Partnerstwo strategiczne zdejmuje część ciężaru sprzedaży z twoich ramion. Oznacza to, że możesz poświęcić mniej czasu na szukanie nowych perspektyw, a więcej na zamykanie kwalifikowanych leadów i obsługę obecnych klientów.
 • Pomóż zwiększyć zyskowność: Dodając klientów poprzez swoje strategiczne partnerstwo, możesz zmaksymalizować koszty sprzedaży i utrzymać wydatki na sprzedaż i marketing w ryzach.
 • Expand Your Reach: Posiadanie strategicznego partnerstwa rozszerza twoją sieć, pozwalając ci połączyć się z ludźmi, których w przeciwnym razie nigdy nie miałbyś okazji spotkać.
 • Budowanie lojalności klientów: Partnerstwo strategiczne zwiększa wartość, którą zapewniasz swoim obecnym klientom. Dają one możliwość zaspokojenia potrzeb klientów wykraczających poza zakres Twojej działalności.

Trzy wskazówki dotyczące tworzenia udanych partnerstw strategicznych

Oto kilka sugestii dotyczących nawiązania współpracy, która może przyczynić się do rozwoju Twojej firmy:

1. Zdecyduj, którzy profesjonaliści i firmy mogą być wiarygodnymi partnerami

Zastanów się, kto w twojej sieci oferuje usługi, które uzupełniają twoje. Niektóre pomysły obejmują:

 • Adwokaci
 • Konsultanci biznesowi
 • Trenerzy wykonawczy
 • Trenery życiowe
 • Sklepy z artykułami biurowymi

Nie należy również wykluczać osób i firm, które oferują niektóre z tych samych usług. Na przykład, księgowi i urzędnicy podatkowi mogą mieć klientów, którzy potrzebują usług wykraczających poza to, co są w stanie zaoferować (lub są prawnie dopuszczeni do oferowania). Możesz nawet znaleźć inne firmy księgowe, które mogą być dobrymi partnerami, szczególnie jeśli ich specjalności są inne lub chcą mieć wiarygodną alternatywę, gdy nie mogą przyjąć dodatkowych klientów.

Decydując się na strategiczne partnerstwo, należy wziąć pod uwagę ich możliwości i reputację w zakresie zapewniania satysfakcji klientów. Musisz mieć pewność, że Twoi klienci będą w dobrych rękach. Partnerstwo z nieetycznym lub niekompetentnym zasobem będzie słabo odbijać się na Twojej firmie. W twoim najlepszym interesie jest być wybrednym!

2. Uzgodnić wspólną wizję tego, jak będziecie współpracować

Chociaż partnerstwo strategiczne nie jest tym samym, co wspólna własność firmy, trzeba będzie uzgodnić logistykę tego, jak będzie się obsługiwać wspólnych klientów. Przedyskutujcie szczegółowo, w jaki sposób możecie pomóc sobie nawzajem w zaspokajaniu potrzeb klientów, na które nie ma odpowiedzi. Porozmawiaj także o ważnych szczegółach, takich jak wspólne korzystanie z aktywów (materiały biurowe, sprzęt, itp.) oraz o tym, jak będziesz wystawiać rachunki klientom, gdy oboje będziecie świadczyć usługi. Na przykład, czy obaj wyślecie fakturę, czy też wasza firma wyśle fakturę obejmującą zarówno wasze usługi, jak i usługi waszego partnera?

Utrzymanie pisemnej polityki dotyczącej ról, obowiązków, procesów, celów, harmonogramów itp. związanych z partnerstwem strategicznym pomoże uniknąć nieporozumień.

3. Take the Time to Understand Each Other’s Business

Poznajcie się nawzajem o swoich możliwościach, umiejętnościach i unikalnej wartości. Im więcej wiesz, tym lepiej potrafisz określić, kiedy klienci mogą skorzystać z rozszerzonych usług oferowanych przez Twoje partnerstwo. Może to wymagać wzajemnego szkolenia. Ponadto, będzie to wymagało regularnej, ciągłej komunikacji. Dzięki zaufaniu do tego, co oferuje Twój partner i wygodzie w procesie wspólnej pracy, możesz pomóc zapewnić klientom bezproblemowe korzystanie z usług.

Partnerstwo strategiczne: A Win-Win-Win

Czy można mieć więcej niż jedno partnerstwo strategiczne? Oczywiście, ale upewnij się, że Twoje relacje mają sens i nie kolidują ze sobą. Przemyślane partnerstwo strategiczne przynosi korzyści tobie, firmom, z którymi współpracujesz i twoim klientom. Są one wygraną na całym świecie, zapewniając tobie i twoim partnerom strategicznym możliwości wzrostu przychodów, a twoim klientom wygodę, jakość i wartość.

Powiązane artykuły

3 Najlepsze strategie ulepszania sieci

Jak postępować w związku z perspektywami wydarzeń w sieci