3 Sposoby, w jaki CPA stają się niezastąpione w działalności niedochodowej

Widziałeś to wszystko już wcześniej: Obrzydliwy nowicjusz dołącza do grupy społecznej i próbuje prowadzić show. The âold guardâ” może nie jest najlepszy w prowadzeniu organizacji wolontariackiej, ale jest mistrzem w zamrażaniu kogoś, kogo nie lubi.

Księgowi zaliczają się do swojej własnej kategorii. Nonprofit po prostu uwielbiają mieć CPA robiące swoje książki za darmo. Tak, jesteś skłonny oddać, ale wolisz robić to na własnych warunkach. Oddanie profesjonalnych usług wiąże się również z przyjęciem pewnego stopnia odpowiedzialności.

Księgowy czy nie, oto trzy obszary, które wolontariusze mogą zmienić, stając się jednocześnie niezbędnymi. Prawie każdy nonprofit je robi. Jeden z nich jest zazwyczaj w kryzysie.

1. Członkostwo. To stały dochód dla organizacji. Większość pracy związana jest z przyjmowaniem nowych członków. Kiedy nowi członkowie są na pokładzie, wskaźnik odnowienia jest dość wysoki. Niektóre gonitwy za zmarłymi członkami są potrzebne, ale jest to urzędnicza funkcja obsługiwana gdzie indziej.

Racja: Stale rosnący wzrost liczby członków jest oznaką sukcesu. Wsparcie fundacji i agencji rządowych często wiąże się ze znaczącym, rosnącym przyrostem bazy członkowskiej, która skorzysta z ich ogromnych możliwości. Aktywność członkowska jest regularnie raportowana na spotkaniach zarządu, więc stara gwardia wie.

Jak: Jesteś członkiem swojej organizacji kulturalnej non profit. Zacznij od organizacji koktajli w swoim domu dla ponad 20 przyjaciół. Wyślij odręczne zaproszenia. âWe’ve been involved for (X) years. Uwielbiamy to. Przyjdź na drinka i dowiedz się o co nam chodzi. Miejmy nadzieję, że dołączysz jako członek.â” Twoi przyjaciele uczestniczą. Ktoś z profesjonalnego personelu robi krótką rozmowę. Czeki są wrzucane do srebrnej miseczki.

Wynik: Właśnie przyprowadziłeś 15 nowych członków. Teraz masz uwagę ruchowców i shakerów.

Okazja biznesowa: Twoje zaangażowanie w członkostwo zmienia cię w strażnika. Poznajesz wszystkich nowych ludzi. Dzięki przypadkowym spotkaniom dowiadują się, kim jesteś i co robisz. Jesteś rozpoznawany przez oficerów.

2. Fundraising. Wiele osób rozważa poproszenie o pieniądze pod nimi. Jest to przydatna wymówka, ponieważ są w tym straszni i unikają tego. Nie potrafią wyartykułować argumentu za dawaniem pieniędzy i myślą, że proszą przyjaciół o przysługę.

Racja: Twoją idealną perspektywą jest osoba z pieniędzmi lub w skomplikowanej sytuacji finansowej. Filantropiści mają pieniądze do oddania. Widzą, że oddajesz pieniądze społeczności. Stary strażnik wie, że nigdy nie masz wystarczająco dużo ochotniczych fundraiserów.

Jak: Zostań członkiem zespołu do spraw pozyskiwania funduszy rocznych lub kampanii kapitałowej. Jako nowicjusz zostaniesz prawdopodobnie połączony z partnerem. Zwracanie się do poprzednich darczyńców lub lokalnych filantropów postawi cię przed ludźmi, którzy normalnie nie widzą cię zawodowo. Załóż argumenty za dawaniem. Poproś o konkretną kwotę. Ty też dajesz. Upewnij się, że oni uczestniczą w imprezie, nawet jeśli ty ich prowadzisz. Upewnij się, że dobrze się bawią.

Wynik: Pomogłeś zebrać pieniądze. Jesteś częścią dochodowej strony równania.

Okazja biznesowa: Nawiązałeś osobisty kontakt z dawcą. Oni cię lubią. Twoja wolontariacka praca z organizacją charytatywną pokazuje ciebie. Twój zawód będzie częścią twojego opisu, który rozpowszechniają.

3. Planowanie imprez. Większość grup zajmuje się zbieraniem funduszy na podstawie zdarzeń. Może to być wyprawa do golfa, gala czarnych krawatów, pokaz projektantów lub pokaz sztuki. Otrzymuje dużo rozgłosu.

Racja: W większości wydarzeń odbywają się aukcje na żywo i po cichu. Jest to podobne do fundraisingu, dopiero teraz pozyskuje się przedmioty z aukcji od znanych rodzin i dobrze sytuowanych darczyńców.

Jak: Zostańcie częścią zespołu nagabywania. Użyj swojej kreatywności, aby złożyć przedmioty od różnych darczyńców do powiązanych ze sobą pakietów. Poproś darczyńców, aby wzięli udział w tym wydarzeniu i oglądali swoje przedmioty sprzedawane po wysokich cenach. Poznaj tych darczyńców i nawiąż z nimi osobiste kontakty.

Wynik: Pomogłeś zebrać pieniądze. Komitet często otrzymuje wcześniej zdjęcia w gazecie. To duża widoczność dla grupy â i wydarzenia.

Okazja biznesowa: Darczyńcy i wysoko licytujący to często bardzo wartościowe osoby lub właściciele firm, którzy odnieśli sukces w społeczności. Rozwijasz relacje.

W każdym przypadku, napędzasz dochody. Bierzesz na siebie zadanie, którego inni unikają. Mówi się, że jesteś w tym dobry. Mówi się, że inne organizacje chcą cię poderwać. Stopniowo awansujesz na informatora. Twoje umiejętności czynią cię nieodzownym.

O autorze:

Bryce Sanders jest prezesem Perceptive Business Solutions Inc. w New Hope w Pensylwanii. Prowadzi on szkolenia z zakresu pozyskiwania klientów HNW dla branży usług finansowych. Jego książkę “Captivating the Wealthy Investor” można znaleźć na stronie Amazon.com.

Powiązany artykuł:

Obejmij nową rolę: Księgowy jako fundraiser charytatywny