3 Wskazówki dotyczące współpracy z doradcą finansowym

“Co powinienem zrobić inaczej?” Po zapłaceniu podatków, wielu Amerykanów zadaje swojemu księgowemu to pytanie. Życie ludzi jest również dotykane przez innych, którzy pomagają im radzić sobie z pieniędzmi, jak planiści finansowi, agenci ubezpieczeniowi, bankierzy i doradcy finansowi. Teraz dla odmiany: Jako specjalista od księgowości, masz największe kwalifikacje, aby zaoferować tę poradę. Wiele z wymienionych zawodów ma zakaz oferowania porad księgowych przez swoje firmy. Czy widzą Państwo taką możliwość?

Skupmy się na planistach finansowych. Jest to jedna z kilku profesji, które starają się wykazać wartość, jaką zapewniają klientom za uiszczane przez nich opłaty. Chcą też dodać dodatkowych klientów. Publiczne seminaria, webinaria, konferencje dla kadry zarządzającej, podcasty i wydarzenia dla klientów to kilka sposobów na dzielenie się informacjami z klientami.

W jaki sposób specjaliści od finansów zachęcają klientów do ujawniania się? Zapewniając coś, o czym ludzie muszą się dowiedzieć, a jednak musieliby zapłacić cenę, aby uzyskać informacje w inny sposób.Innymi słowy, jeśli dowiedzenie się, jak ustawa SECURE Act odnosi się do nich wymaga spotkania z księgowym i zapłacenia za ich czas, seminarium, na którym księgowy dzieli się odpowiedziami za darmo brzmi bardzo atrakcyjnie. Planista finansowy ma klientów. Potrzebują oni kompetentnej księgowej, która będzie mówić za darmo. To możesz być ty.

How to make this Happen: Metoda 1

Po pierwsze, musisz zrozumieć ustawę SECURE. Zbierz dwie krótkie rozmowy, po 15 i 30 minut każda.Powinny one wyjaśnić przepisy odnoszące się do przeciętnego podatnika.

Znasz się na planowaniu finansowym; możesz nawet mieć stosunek polecający. Jeśli oni również zarządzają pieniędzmi, Twoje biuro i jego pracownicy mogą być w kontakcie z klientem na koniec roku podatkowego. Daj im znać, że istnieje potrzeba, aby ludzie dowiedzieli się o przepisach ustawy SECURE Act w drodze prezentacji. Jeśli chcą współpracować, jesteś dostępny. Oni pokrywają koszty spotkania. Jesteś zaproszonym gościem.

Jeśli organizują okresowe imprezy dla klientów, to jest to idealne dopasowanie. Jesteś prezentowany jako ekspert tematyczny i masz kontakt z ich klientami. Jeśli planista finansowy nie świadczy usług księgowych, każda osoba na widowni jest potencjalną perspektywą. Ty nie sprzedajesz. Jesteś postrzegany jako inteligentny i osiągalny. Ludzie będą mieli pytania.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Metoda 2

Możesz obrać tę strategię w innym kierunku. Masz klientów, którzy muszą się dowiedzieć o ustawie SECURE. Niektórzy z nich mogą nie być zadowoleni ze swojego planisty finansowego lub doradcy. Najłatwiej jest opowiedzieć 50 osobom historię SECURE Act na raz, a nie wyjaśniać ją 50 razy. Teraz można porozmawiać z tym planistą finansowym i zasugerować wspólne wydarzenie. Każdy z was wypełnia połowę sali, pokrywając połowę kosztów. Oboje będziecie mieli okazję wstać i porozmawiać.

Metoda 3

Należysz do Izby Handlowej, która jako wielu właścicieli małych firm, pracowników koncertu i konsultantów. Według Society for Human Resource Management (SHRM), SECURE Act przewiduje szereg zachęt dla małych firm. SHRM wskazuje, że są to m.in:

  • Zwiększona ulga podatkowa z tytułu kosztów uruchomienia planu
  • $ 500 ulga podatkowa (3 lata) dla planów dodania automatycznej rejestracji nowych pracowników
  • Uproszczenie zasad i wymogów dotyczących informowania o planach “bezpiecznej przystani” 401 lit. k)
  • Przedłużenie okresu przyjmowania przez przedsiębiorstwa nowych planów
  • Skonsolidowany formularz 5500, zmniejszający koszty administracyjne przy zwiększonych karach za niezłożenie dokumentacji

Właściciele małych firm muszą zrozumieć te zmiany. Mogą mieć księgowych, ale jeśli należą do izby, często angażują się w działalność edukacyjną. Przygotowanie krótkiej, żywej prezentacji i udostępnienie się Izbie mogłoby wypełnić salę. Ta ostatnia strategia nie angażuje planistów finansowych, ale wykorzystuje tę samą logikę.

Twoje referencje zawodowe i pozycja powiernicza sprawiają, że jesteś idealną osobą do przekazania tych informacji.