3 Wskazówki dotyczące wyjaśnienia zwrotu małego podatku

Zamykając kolejne udane lata, rok 2019 przedstawia kilka interesujących okoliczności dla doradców podatkowych. Będzie to pierwszy rok składania zeznań podatkowych na mocy ustawy o ulgach podatkowych i zatrudnieniu (TCJA), która została wprowadzona w życie 22 grudnia 2017 r., a Państwa klienci będą zaskoczeni, gdy stwierdzą, że ich zwroty są mniejsze niż w przeszłości.

Wiele osób polega na swoim zwrocie podatku każdego roku z różnych powodów. A kiedy jest on mniejszy niż myśleli lub są winni pieniądze, mają tendencję do obwiniania profesjonalistów podatkowych. Mają wrażenie, że coś zostało zrobione nieprawidłowo lub zostało przeoczone.

W rzeczywistości, klient może nie otrzymać zwrotu z wielu powodów, z których żaden nie jest bezpośrednio zawiniony przez doradcę podatkowego. Odliczenie, do którego zostali przyzwyczajeni, mogło zniknąć z powodu zmiany w odliczeniach od podatku od wynagrodzeń, niemożności dokonania przez klienta odliczenia SALT lub innej zmiany w nowym prawie podatkowym, która nie jest dla niego korzystna.

Aby pomóc klientom dostosować się do nowej rzeczywistości, polecam następujące rzeczy:

1) Wyślij e-mail i przypomnij im o zmianach, które mogą być wprowadzone w związku z wejściem w życie nowych przepisów.

2) Bądźcie transparentni i pokażcie im, jak zmienił się ich zwrot pieniędzy. Wyjaśnij, dlaczego zmiana nastąpiła.

3) Powiedz im, jak tego uniknąć w przyszłym roku i upewnij się, że wdrożą zalecane zmiany.

Większość ludzi ma świadomość, że w nadchodzącym roku nastąpią zmiany w ich sytuacji podatkowej ze względu na nowe przepisy, ale nie są pewni, jak to wpłynie na ich sytuację.Najlepiej jest być szczerym. Może to spowodować, że w tym roku spędzisz z nimi trochę dodatkowego czasu, ale jednocześnie może to umocnić wasz związek.

Przed rozpoczęciem sezonu podatkowego może pojawić się okazja, aby przyjrzeć się liście klientów, zidentyfikować osoby, które mogą mieć potencjalny problem i zaplanować czas na zapoznanie się z ich sytuacją osobistą.To krótkie spotkanie pozwoli Ci ominąć nieszczęśliwego klienta lub takiego, który szuka nowego doradcy podatkowego. Oni ze swojej strony będą zadowoleni, że jesteś tak proaktywny.

Ten artykuł przedstawia opinię Mitlin Financial Inc. Nie powinien być interpretowany jako świadczenie usług doradztwa inwestycyjnego, prawnego i/lub podatkowego.

Powiązane powiązania

Aktualizacje IRS W-4, Kalkulator Używany do ukrywania rysunków

W jaki sposób klienci mogą zostać dotknięci przez 529 zmian