4 Kwestie księgowe i podatkowe Małe przedsiębiorstwa – wspólna twarz

Jeśli firma nie jest firmą księgową, właściciele małych firm muszą zatrudnić księgowego, jeśli chcą widzieć stały wzrost. W czasie mojej współpracy z własną firmą doradztwa podatkowego, zauważyłem, że wiele problemów pojawia się dość często w kontaktach z klientami z sektora małych firm.

Aby wspomóc wasz sukces, podzielę się z wami czterema najczęstszymi kwestiami z zakresu rachunkowości i podatków, z którymi borykają się małe przedsiębiorstwa, tak abyście mogli być o krok przed grą.

Czas księgowania

Księgowość zaczyna się od księgowości. Ważne jest, aby prowadzić doskonałą dokumentację obejmującą wpływy i wydatki. Jest to czasochłonne, dlatego zawsze zalecamy zatrudnienie profesjonalnej firmy księgowej. Wynagrodzenie jest pokaźne: Jeśli będziesz prowadził swoją księgowość w sposób zorganizowany, będzie to dużo łatwiejsze, gdy czas podatkowy będzie się wydłużał.

Kiedy po raz pierwszy rozpoczynasz swoją działalność, obsługa Twoich książek będzie łatwa. Jednak wraz z rozwojem firmy zajmuje ona tak dużo czasu, że nie masz czasu na jej prowadzenie. Zlecając to zadanie na zewnątrz, możesz zaoszczędzić czas pracy i usprawnić proces w ogóle. Wreszcie, doświadczony księgowy będzie zaznajomiony z wieloma systemami i może łatwo zintegrować system, który działa najlepiej dla Twoich potrzeb.

Przepisy dotyczące działalności gospodarczej

Istnieją przepisy federalne i stanowe oraz kodeksy podatkowe, których małe przedsiębiorstwa muszą przestrzegać. Jeśli nie zrobisz wszystkiego właściwie, możesz być narażony na wysokie grzywny i kary IRS. Dodatkowo, te przepisy i kodeksy mogą być zmieniane co roku lub wcześniej. Jest to coś innego, co odbiera właścicielowi firmy godziny pracy, ale jest to coś, co księgowi robią dla utrzymania.

Twój księgowy będzie mógł zrobić dla Ciebie więcej niż tylko śledzić przepływy pieniężne. Będzie on również twoim źródłem innej użytecznej wiedzy biznesowej. Firma księgowa będzie w stanie upewnić się, że zawsze przestrzegasz przepisów, posiadasz odpowiednie zezwolenia i licencje oraz pomóc Ci uzyskać najlepsze zwolnienia podatkowe.

Krótko mówiąc, choć ich wiedza fachowa nie jest za darmo, księgowi na dłuższą metę zaoszczędzą ci mnóstwo pieniędzy.

Nieposiadanie umowy partnerskiej

W przypadku, gdy wiele osób rozpoczyna działalność gospodarczą, bardzo zalecane jest zawarcie umowy partnerskiej. Nawet jeśli prowadzisz biznes z przyjacielem lub krewnym, to i tak musisz go mieć. Pomyśl o tym jak o umowie przedmałżeńskiej skoncentrowanej na biznesie.â”

Niektóre z głównych rzeczy, które powinna obejmować ta umowa:

  • Główny cel i wizja firmy.
  • Co się dzieje, gdy partner nie przestrzega zasad.
  • Sekcja o sprzedaży biznesu.
  • Aktywa / środki pieniężne wniesione przez każdego z partnerów.
  • Jak podejmowane są codzienne decyzje.
  • Jak ktoś zostaje usunięty z bycia partnerem.
  • Do jakiego wynagrodzenia uprawniony jest partner.
  • Role i obowiązki każdego z partnerów.

Przed rozpoczęciem działalności należy zawrzeć umowę partnerską. Jest to coś innego, w czym księgowy może Ci pomóc, jeśli nie masz jeszcze sporządzonej umowy.

Nie zaczynając jako LLC lub Corporation

Jedną z pierwszych rzeczy, które muszą zostać ustalone, jest to, do czego firma będzie się odwoływać w celach prawnych i podatkowych. Masz możliwość rozpoczęcia działalności jako jednoosobowy przedsiębiorca, spółka osobowa, korporacja, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) lub spółka komandytowa. Jeśli planujesz pozostać w biznesie, to może być korzystne, aby rozpocząć jako LLC lub korporacji, aby uniknąć wyższych podatków.

Myśli zamykające

Założenie małej firmy wymaga myślenia o kwestiach księgowych i podatkowych, ponieważ sprawy finansowe mogą zajmować dużo czasu właścicielowi firmy, szczególnie jeśli próbuje poradzić sobie z tym samemu. Jest to coś, co najlepiej zlecić firmie księgowej lub niezależnemu kontrahentowi. Przy otwieraniu firmy, celem jest osiągnięcie sukcesu, ale firmy często zawodzą z powodu kwestii księgowych i podatkowych, że właściciele małych firm w momencie, gdy ich firma dopiero zaczyna zdobywać renomę.