4 Najczęstsze problemy księgowe firm prawniczych

Prawnicy, szczególnie z małych firm prawniczych, mają wiele na głowie – sprawę sądową, klientów, reklamę, tworzenie sieci, zarządzanie, księgowość, i tak dalej. Obsługa wszystkiego często jest zbyt duża. W wielu przypadkach, procedury księgowe w kancelariach prawnych nie są odpowiednio zadbane, ponieważ po prostu nie uważają, że jest to tak istotne, jak rozwój ich marki lub może blokowanie w klienta.

Zazwyczaj w przypadku małych kancelarii prawnych procedura księgowa jest delegowana do jednej osoby. Związane z tym obowiązki mogą być bardzo trudne. Faktem jest, że prowadzenie księgowości w kancelarii jest całkowicie niemożliwe do uniknięcia, a błędy w zarządzaniu zawsze wracają do gryzienia.

Kilka typowych punktów bólu, których słuchamy z kancelarii prawnych, to..:

  • Zatrudniając: Poszukujący doświadczonych księgowych
  • Szkolenie: Stały obrót
  • Bilans obciążenia pracą: Wyzwanie polegające na rozróżnieniu zadań i obowiązków księgowych
  • Wydatki: Obsługa wydatków związanych z zarządzaniem czasem, biegłością i realizacją

Jak właściciele mogą uzyskać wytchnienie od tego całego dyskomfortu? Outsourcing niektórych lub wszystkich usług księgowych zapewni Ci wytchnienie od tego rodzaju dyskomfortu księgowego, a także dostarczy aktualnych i precyzyjnych danych finansowych.

Zatrudnienie księgowego

Poszukiwanie, zatrudnianie i utrzymanie odpowiedniego księgowego z odpowiednimi umiejętnościami ustawionymi na idealne pieniądze jest zdecydowanie osiągnięciem, jednak spłata jest dostępna za każdym razem, gdy właściciel nie zadziera z książkami, a może przekazuje obowiązki asystentowi administracyjnemu. Bez niezbędnych środków do przydzielenia zadań księgowych odrębnym i kompetentnym pracownikom, na wiarygodność finansową wpływa know-how i umiejętności księgowego. Przestoje między pracownikami a procedurą rekrutacyjną mogą być bardzo czasochłonne, co wskazuje na to, że cenny czas jest inwestowany w tryb dylematów księgowych.

Szkolenie księgowego

Gdy tylko zatrudniony zostanie profesjonalny księgowy, niezależnie od jego wcześniejszych osiągnięć, należy poświęcić czas na technologie i szkolenia proceduralne. Bez oficjalnej praktyki szkoleniowej większość księgowych kontynuuje pracę w swoich własnych systemach lub zabiera się im cenny czas na sprawy coachingowe. Niemniej jednak, bez odpowiedniego wprowadzenia do procesów księgowych, czasami «drobny» błąd w programowaniu może spowodować utratę zysków. Mając tylko jednego pracownika księgowego, jesteś zdany na jego fachową wiedzę, rzetelność i niezawodność.

Bilans obciążenia pracą

Ograniczone aktywa, takie jak pracownicy, są dodatkową powszechną kwestią, którą zajmują się małe i rozwijające się kancelarie prawne. W wielu przypadkach kancelarie te nie są w stanie zapłacić za korzystanie z usług pełnoetatowej osoby zarządzającej księgowością, a na pewno nie są w stanie zainwestować w pełnoprawny dział księgowości kancelarii.

Oznacza to, że obowiązki związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych zostają przekazane jeszcze jednemu pracownikowi, niezależnie od jego wiedzy księgowej. Prędzej czy później zaczyna się to odwrotnie – księgowy staje się niespokojny, kluczowe zadania mogą zostać zignorowane, a te mogą być narażone na wiele wyzwań.

Wydatki

Wreszcie, wydatki związane z księgowością firm prawniczych zwykle mają znaczący wpływ na przedsiębiorstwa Nie ma absolutnie żadnej alternatywy – niektórzy muszą dbać o księgi, niemniej jednak zatrudnianie, szkolenie, płacenie i zarządzanie obciążeniem pracą jest bardzo kosztowne, jeśli chodzi o presję finansową, jak również wysiłek. Większość firm prawniczych rozpoczynających działalność może po prostu płacić za jednego księgowego, a czasami tylko za część etatu.

Mimo to, bez możliwości rozróżnienia obowiązków wśród różnych pracowników (przynajmniej pisanie czeków wraz z uzgodnieniami księgowymi), wiarygodność finansowa firmy zależy od jednego punktu fiaska.

A Simple Solution – Get the Help of Experts

Dla rozwijającej się firmy prawniczej doświadczającej jakichkolwiek lub być może wszystkich tych typowych wyzwań związanych z księgowością, usługi outsourcingowe w zakresie księgowości i rachunkowości firmy prawniczej mogą łatwo złagodzić ból, dlatego też firma może pozostać skoncentrowana na szerszym obrazie biznesowym. W przeciwieństwie do zatrudnienia pełnoetatowego księgowego i przejęcia wszystkich wydatków i zagrożeń związanych z tą funkcją, firmy mogą czerpać zyski z doświadczenia firmy prowadzącej księgowość na zasadzie outsourcingu w zakresie rekrutacji i coachingu zespołu księgowego.