4 Rzeczy, które warto wiedzieć o Agile Marketing

Obecnie, metodologia agile jest stosowana we wszystkich obszarach działalności. Zwolennicy utrzymują, że te szybsze, łatwiejsze do wprowadzenia zmiany zwiększają szybkość, jakość, elastyczność i efektywność wykonywanej pracy, zapewniając klientom szybsze i bardziej bezpośrednie korzyści.

Proces ten może być pomocny, jeśli chodzi o marketing praktyk księgowych, ponieważ model zwinny okazał się być najlepszą obroną przed ciągle zmieniającym się, nieprzewidywalnym rynkiem i jest doskonałym motorem wzrostu.

Więc, jak Agile jest wykorzystywany w marketingu przez firmy księgowe? Przyjmuje się ją jako praktykę operacyjną przy opracowywaniu i modyfikowaniu rozwiązań i kampanii marketingowych w celu skuteczniejszego reagowania na aktualne trendy i preferencje odbiorców docelowych.

Dzięki stałemu monitorowaniu strategicznych wyników marketingowych i dostosowywaniu swoich przekazów i kanałów, marketerzy mogą szybko reagować na pojawiające się możliwości i dążyć do szybszego, bardziej znaczącego wzrostu. W rzeczywistości, według badania przeprowadzonego przez McKinsey & Company, firmy, które stosują zwinne praktyki marketingowe, odnotowały wzrost przychodów o 20-40 procent.

Istnieją cztery kluczowe zasady, które stanowią podstawę zwinnej strategii marketingowej:

1. Trzymaj palec na pulsie rynku docelowego

Stałe monitorowanie grupy docelowej jest nie tylko inteligentne z punktu widzenia marketingu. Ma to również dobry ogólny sens biznesowy. Oznacza to, że należy mieć oczy i uszy otwarte na wszelkie zmiany w preferencjach grupy docelowej i aktualne trendy, które mogą mieć wpływ na to, jakie rodzaje usług księgowych są pożądane. Jak Twoja grupa docelowa dostosowuje się do zmian na swoich rynkach, trzeba zmienić swój komunikat i strategiczny program marketingowy, aby rozwiązać te problemy.

2. Testuj nowe pomysły, aby zachować świeżość

Pamiętaj, że dzisiejsze pomysły i rozwiązania marketingowe są dobre na dziś, ale jutro może być pełne niespodzianek. Zawsze bądź gotów wypróbować nowe podejście z nowymi wiadomościami rozpowszechnianymi na nowych kanałach, które pozwolą Ci skuteczniej ukierunkować działania i osiągnąć lepsze wyniki.

3. Monitoruj, mierz i zarządzaj swoim marketingiem

Zautomatyzowane platformy cyfrowego marketingu i analizy ułatwiają firmom księgowym każdej wielkości śledzenie i dostosowywanie ich kampanii marketingowych w zależności od potrzeb. Dostępna jest szeroka gama aplikacji do automatyzacji dostarczania kampanii i wiadomości w różnych kanałach, a następnie dostarczania danych dotyczących śledzenia klientów i wydajności wiadomości, aby pomóc w dokonaniu korekt na podstawie wyników.

Niezależnie od konkretnego rozwiązania programowego, które wybierzesz, ważne jest, aby go używać . Jeśli nie śledzisz regularnie wyników i nie dostosowujesz swojego marketingu, aby zoptymalizować swoje kampanie, jesteś na drodze do zmniejszenia zwrotów. Zmieniające się środowisko biznesowe wymaga, aby Twoja firma i jej marketing zmieniły się wraz z nim, jeśli chcesz osiągnąć sukces.

4. Często sprawdzaj swoje działania marketingowe

Wiele praktyk księgowych tworzy roczne plany marketingowe, ale świat biznesu porusza się w tych dniach z dużą prędkością, a plan roczny może być starożytną historią już po kilku miesiącach. Nie da się opracować naprawdę skutecznego planu, który trwałby cały rok bez pewnych zmian. Aby nadążyć za tempem ewolucji rynków, należy rozważyć przeglądanie planów co kwartał.

Wiele czynników może wpływać na Twoją strategię marketingową – warunki rynkowe, działania konkurentów i partnerów, wymagania klientów i prospektów. To tylko niektóre z tych czynników, które mogą wymagać regularnego dostosowywania strategii i planu. Zwiększając swoje oceny marketingowe, można mieć świadomość okresowych zmian w czynnikach, które mogą mieć wpływ na plan i odpowiednio się do nich dostosować.

Jeśli chodzi o marketing, niezbędne staje się zwinne podejście. Agresywnie przyjmując praktyki agile, firmy księgowe mogą przekształcić swoje działy marketingu w elastyczne, szybko zmieniające się zespoły, które nieustannie napędzają rozwój.