4 Sposoby na przyciągnięcie i zaangażowanie tysiącleci w Twoją Firmę

Podczas gdy specjaliści ds. pozyskiwania talentów mają swój własny zestaw problemów, starając się znaleźć lepsze sposoby na przyciągnięcie i zaangażowanie najbardziej utalentowanych osób w całym kraju – w szczególności w tysiącleciach – firmy księgowe zmagają się z własnym, unikalnym zestawem wyzwań.

Według sondażu Gallupa z 2016 r. «tylko 29 procent tysiącleci jest zaangażowanych w miejscu pracy, co oznacza, że są oni emocjonalnie i behawioralnie związani ze swoją pracą i firmą». Ta statystyka pokazuje rosnącą tendencję wśród tysiącleci do poszukiwania celu i związku w miejscu pracy.

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie tym, jak tysiącletnia kariera zawodowa wpływa na branżę księgową. Z «60 procentami tysiącleci mówi się, że są one otwarte na różne możliwości pracy», to rodzi pytanie: W jaki sposób «oldschoolowe» firmy księgowe mogą zapewnić wciągającą atmosferę na tysiąclecia, która napędza lojalność i utrzymanie?

You Want Millennials Engaged: Oto co powinieneś wiedzieć

Dzisiejsza młoda generacja CPA jest bardzo zmotywowana. Mają one tendencję do rozwoju zawodowego, angażowania się w sprawy społeczne i cenią sobie zdrową równowagę między pracą a życiem prywatnym. Firmy, które nie wchodzą w interakcję z tysiącleciami w ten sposób, ryzykują utratę największych talentów i znaczące inwestycje finansowe wydane na kultywowanie młodych talentów.

Dla wielu firm, tysiącletnie pragnienia są oderwane od codzienności. Jednak firmy, które nie spotykają się w środku i nie współpracują z tysiącleciami, widzą wzrost obrotów. W konsekwencji, zwiększone obroty mają realny wpływ na gospodarkę; Gallup szacuje, że «obroty tysiącletnie z powodu braku zaangażowania kosztują gospodarkę USA 30,5 miliarda dolarów rocznie».

What Millennials Want From Their Workplace

Jak Twoja firma może stworzyć środowisko przyjazne tysiącleciu? Oto cztery podstawowe elementy, których chce się od swojego miejsca pracy.

1. Zdolność do wywoływania (niektórych) własnych strzałów

Jest to być może najważniejszy czynnik brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o pozostaniu w firmie. Tysiąclecia dążą do zachowania równowagi między życiem zawodowym i osobistym.

Tysiąclecia chcą elastycznych harmonogramów pracy, lepszych urlopów rodzicielskich, możliwości pracy w domu i bardziej łagodnych zasad dotyczących płatnego czasu wolnego. Chcą mieć poczucie, że mają pewną autonomię w życiu, pomimo tego, że zajmują miejsce w strukturze korporacyjnej. Firmy, które oferują taką równowagę, dają tysiącleciom szansę na awans zawodowy przy jednoczesnej realizacji celów osobistych.

2. 2. Pracodawca udzielający pomocy

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ludzie są bardziej skłonni do pasji w swojej pracy, kiedy wiedzą, że wywierają pozytywny wpływ. Są również bardziej skłonni do pozostania w firmie, która uczestniczy w szerszej społeczności – poza coroczną prezentacją korporacyjnych darowizn.

Może to być praca pro-bono, zajmowanie zielonych biurowców z certyfikatem lub rozwijanie programów mających na celu utrzymanie kobiet i mniejszości w zawodzie. Firma, która pokazuje, że troszczy się o swoich pracowników, pomaga im zachować motywację do rozszerzania swojej roli społecznej i zawodowej w firmie.

3. Ktoś, kto w nich inwestuje

Tysiąclecia chcą wspiąć się po korporacyjnej drabinie wcześniej w swojej karierze. Są ambitni i aspirują do tego, by nieustannie uczyć się więcej, by doskonalić swoją osobowość zawodową. Dlatego korzystają z możliwości rozwoju zawodowego, takich jak dodatkowe szkolenia czy zajęcia certyfikacyjne.

Firmy, które inwestują w swoich pracowników, oferując im takie możliwości, czerpią korzyści z tego, że ich pracownicy inwestują swoją wiedzę i ciężką pracę z powrotem w firmę. Ponadto, firmy, które oferują mentoring i możliwości nawiązywania kontaktów, pozwalają młodszym pracownikom na podejście do doradztwa zawodowego w mniej formalnej atmosferze, jednocześnie budując szerszy związek z firmą.

4. Zostań na palcach

W ten sam sposób, w jaki technologia nadal wpływa na praktyki biznesowe, podobnie jak dynamika różnych pokoleń wchodzących w interakcje z pracownikami. W związku z tym ważne jest, aby nie tylko być na bieżąco z trendami i zmianami w branży, ale także mieć świadomość wewnętrznych zmian, które powinny być wprowadzane w celu zaspokojenia różnorodnych potrzeb i pragnień każdej grupy wiekowej.

Chociaż charakter zawodu księgowego zawsze sprzyjał rotacji, firmy powinny starać się przekształcić kulturę firmy, aby zaangażować rosnącą liczbę tysiącleci dzisiejszej siły roboczej.