4-stopniowy «tajny sos» z udanego przedsięwzięcia podatkowego

Szczególnie w sezonie podatkowym zauważyłem, że profesjonaliści podatkowi uwielbiają być aktywni, ale w swoim biznesie nie osiągają tak wiele, jak im się wydaje.

Gdybyś nie mógł zrobić nic innego, jak przeciąć działalność przebraną za osiągnięcie o 50 procent, twoje zyski poszybowałyby w górę i miałbyś cały czas potrzebny na robienie rzeczy, które mówisz, że chcesz robić w swoim biznesie.

Aktywność jest łatwa do rozpoznania. Wystarczy spojrzeć na normalną rutynę w Twoim biurze: ruchliwość, kiedy dzwoni telefon, kiedy wchodzą klienci lub cokolwiek innego, nad czym pracujesz. W sezonie podatkowym możesz mieć 20 rzeczy na swojej liście rzeczy do zrobienia każdego dnia, a najczęściej tylko dwie lub trzy pozycje są wypełnione.

Dlaczego? Bo kiedy wchodzisz do swojego biura, rozpętuje się piekło.Każdy chce kawałek ciebie, sprzęt biurowy nie działa, jakaś procedura technologiczna jest popsuta, a twoi klienci są wściekli, bo (wybierz numer), a tego pliku brakuje, i bla, bla, bla.

Dobra strona zwiększonej aktywności

Do twojego biura przychodzi wielu klientów. Cała technologia działa prawidłowo, a wszyscy Twoi klienci są dobrze obsługiwani.Twoi pracownicy pracują mądrze, a ty czujesz się dobrze z przepływem pracy w swoim biurze. Jako właściciel, chodzisz i odpowiadasz na pytania i pomagasz rozwiązywać problemy.

Pracownicy zajmują się bezpośrednimi zadaniami na swoim talerzu, a w zasadzie wszyscy w biurze wydają się robić to, co mają robić w sezonie podatkowym. Jest dużo aktywności … , ale jak wiele z tej aktywności jest osiągnięciem i prowadzi cię bliżej do swoich celów?

Osiągnięciem jest zrobienie tego, co właściwe. Wykonanie zawsze opisuje Twoje priorytety w czasie przeszłym. Realizacja na najwyższym poziomie może być od razu powiązana z marżą zysku lub śledzona jako bezpośrednio przyczyniająca się do osiągnięcia wyznaczonych celów. To jest kluczowe.

Osiągnięciem jest robienie rzeczy, które rzeczywiście zbliżają cię do twoich celów lub to, co mówisz, jest ważne dla twojego biznesu podatkowego. Właściciele firm podatkowych wyznaczają cele na sezon podatkowy. Niektórzy z nich zapisują te cele nawet na papierze.Jeszcze lepiej, można nawet wziąć każdy cel i dodać trzy do pięciu kroków działania, szczegółowo opisując, co musi się stać, aby osiągnąć każdy cel.

Ale problem polega na tym, że kiedy przychodzi sezon podatkowy, spędzasz swój czas (lub czas pracowników) na zwiększonej aktywności, zamiast «pracować nad swoimi celami», co nie pasuje do tego, co powiedziałeś, że musisz zrobić, aby odnieść sukces w swojej działalności podatkowej. Spełnienie jest tym, co prowadzi Cię do Twoich marzeń. To jest to, na czym ludzie odnoszący sukcesy prosperują. Jako właściciel, musisz osiągnąć to, co mówisz, że jest ważne i delegować lub porzucić inne działania, które nie są tak ważne.

Sos tajny do sukcesu

Jeśli naprawdę chcesz profesjonalnie (lub w dowolnej dziedzinie swojego życia) przejść do głowy linii, zastosuj się do tej prostej czterostopniowej formuły. Są tylko cztery kroki!

Krok #1: Zdecyduj, co chcesz dzisiaj zrobić.

Krok #2: Przydziel każdemu projektowi konkretny blok czasowy.

Krok #3: Skopiuj swój dzień w 15-minutowych do godzinnych blokach czasowych w kolejności priorytetowej.

Krok 4: Zablokuj wszystkie zakłócenia i przerwy, aż skończysz.

To, co właśnie powiedziałem, jest bardzo proste, ale bardzo trudne do zrobienia.Ale jeśli będziesz pracował nad tą prostą formułą każdego dnia, jej wpływ na twoje życie zmieni się.Mówisz, że chcesz osiągnąć swoje marzenia … więc zrób te cztery kroki.

Ta formuła to sekretny sos do sukcesu.Nie potrzebujesz bandy fantastycznych technologii komputerowych lub smartfonów, ani kolejnej największej marki celebrytów, ani tego, co ktoś inny powiedział, że jest Ci potrzebne do osiągnięcia sukcesu.To, o czym mówię, to samorządność. (To nie jest zarządzanie czasem.)

Ostatecznie chodzi o to, abyś ty, właściciel, zaczął swój dzień od poznania ważnych rzeczy, które musisz zrobić, aby osiągnąć większy sukces. Nie robisz listy rzeczy do zrobienia. Robisz listę rzeczy do zrobienia . Zdecyduj, co zostanie zrobione dzisiaj – i zrób to. (Jest tu ogromna różnica.)

.