4 Tajemnice stron internetowych skutecznych firm księgowych

Faktem jest, że zbyt wiele firm księgowych całkowicie zdmuchnąć marketingu, aż mają katastrofę sprzedaży na swoich rękach. Oczywiście, do tego czasu, jest już za późno, i choć marketing nie może naprawić dzisiejsze słabe numery sprzedaży, to może poprawić jutro.

Wyobraź sobie, że masz stronę internetową z księgowością, która zatacza się w regularnym, niezawodnym strumieniu nowych klientów każdego roku, dzięki przemyślanej, ukierunkowanej strategii, która jest całkowicie zautomatyzowana. Wyobraź sobie, że strategia marketingowa tak dobrze naoliwiony, że praktycznie działa sam.

To wszystko jest całkowicie w twoim zasięgu, ale tylko wtedy, gdy jesteś gotów zainwestować czas i energię w zrobienie tego dobrze. Oto cztery kluczowe sposoby na osiągnięcie tego celu przez firmy internetowe:

1. Twierdzą Niche

To, co niewątpliwie będzie miało największy wpływ na Twój sukces marketingowy, to również to, czego najbardziej obawia się większość firm księgowych: zawężenie Twojej uwagi.

Nie ma 1980 roku, i nikt tak naprawdę nie chce firmy, która może zrobić wszystko. I czy ci się to podoba czy nie, roboty nadchodzą. KPMG wykorzystuje firmę Watson do przyspieszenia audytu, a H&R Block wdrożył tę samą technologię w celu uproszczenia podatków. Tylko firmy, które powołają się na niszę, będą tymi, które naprawdę dobrze prosperują.

Zamiast robić wszystko dla wszystkich, skup się na tym, co twoja firma robi lepiej niż ktokolwiek inny. Zapytaj:

 • W jakich usługach wyróżnia się twoja firma?
 • Z jakimi typami lub kategoriami klientów Twoja firma ma obecnie silne relacje?
 • Jakie niezaspokojone potrzeby mają obecnie Twoi klienci, które mógłbyś zaspokoić?

Znalezienie się w centrum uwagi firmy polega na ustanowieniu siebie jako autorytetu, jeśli nie autorytetu , w swojej niszy.

2. Oferują Przywództwo Prawdziwego Myślenia

Istnieje duża różnica między pisaniem do pisania, ponieważ niektóre agencje marketingowe powiedział, a pisanie w sposób, który przyczynia się do i faktycznie napędza rozmowę. Pierwszy to bezużyteczny puch – drugi nazywa się przywództwo myślowe.

Aby skutecznie zajmować się marketingiem treści, musisz wyjść poza pogawędki rynkowe na poziomie powierzchni, publikując przemyślane spostrzeżenia, które mogą pochodzić tylko od kogoś z twoją głęboką wiedzą.

Oto jak zacząć:

 • Napisz w swojej niszy: Przestań pisać niejasne wpisy na blogu z ogólnymi poradami podatkowymi lub biznesowymi, a zacznij posiadać swoją niszę poprzez swoje treści.
 • Przedstawcie śmiałe pomysły: Śledź aktualne rozmowy online, wybieraj najnowsze, najśmielsze i najbardziej ekscytujące pomysły i zobacz, czy możesz popchnąć je o krok dalej. Publikuj swoje pomysły w przemyślanych, dobrze napisanych wpisach na blogu na swojej stronie internetowej.
 • Identyfikacja i rozwiązywanie problemów klienta: Pomyśl o wspólnym problemie, z którym borykają się Twoi klienci i stwórz instrukcję, która krok po kroku pomoże im samodzielnie przez niego przejść.

3. Są one zbudowane do konwersji

Ostatecznie, zadaniem Twojej strony internetowej jest przekształcenie odwiedzających w klientów. Jednak większość stron firm księgowych nadal nie kładzie odpowiedniego nacisku na edukację i informowanie odwiedzających, co jest niezbędne do uzyskania optymalnych współczynników konwersji.

Ponieważ większość Twoich klientów dociera teraz do Ciebie w późniejszym okresie cyklu sprzedaży, nie możesz już liczyć na swój urok, aby zachęcić ich do podjęcia zobowiązania z Twoją firmą – musisz sprawić, aby Twój projekt strony internetowej CPA był wystarczająco silny, aby zrobić to samodzielnie.

SEO na każdej stronie. SEO jest krytyczne w budowaniu strony internetowej zorientowanej na konwersję, a jednak większość firm ignoruje podstawy. Twoim celem jest opowiedzieć Google historię każdej strony na swojej stronie, tak, że jest bardziej prawdopodobne, aby kierować nowy, wysokiej jakości ruch na swój sposób.

Oto kilka rzeczy, które powinieneś mieć na każdej pojedynczej stronie swojej witryny:

 • Bogate w słowa kluczowe meta-tytuły, określające o co chodzi na stronie.
 • Niestandardowe adresy URL, które są krótkie, zwięzłe i bogate w słowa kluczowe.
 • Główny nagłówek owinięty w znacznik H1.
 • Wewnętrzne linkowanie wewnątrz treści (użyj anchor text z zakopanym linkiem).
 • Jasna treść związana z tytułem meta i głównym nagłówkiem.

Skuteczne wezwanie do działania . Gdy Twoja strona internetowa zacznie przyciągać ruch wysokiej jakości (aka, ludzie, którzy będą dobrze pasować do Twojej firmy), będziesz potrzebował połączeń do działania, aby popchnąć ten ruch w kierunku zaangażowania. Każda pojedyncza strona na swojej stronie internetowej powinna wskazywać odwiedzających do następnego, prowadząc ich wzdłuż prostej, przejrzystej ścieżki z domu do kontaktu z nami.

Staraj się, aby Twoje wezwania do działania były tak przekonujące i konkretne, jak to tylko możliwe. Zapomnij “czytaj więcej” – pomyśl “zapisz się do swojej bezpłatnej oceny teraz”. Na każdej stronie, zadaj sobie pytanie, co nowy odwiedzający może chcieć wiedzieć w tym momencie w Twojej pracy na stronie. Jak możesz zaoferować im odpowiedzi, których szukają w odpowiednim czasie, używając konkretnych sformułowań, które mogą mieć na myśli? To jest to, co napędza działanie i ląduje na klientach.

4. Używają automatycznej pielęgnacji ołowiu

Pielęgnacja ołowiu może zabrzmieć jak skomplikowana, nudna rzecz, ale na szczęście większość z nich może być zautomatyzowana.

Pierwszym krokiem jest wdrożenie odpowiedniej technologii – w szczególności, będziesz potrzebował usługi automatyzacji marketingu. Istnieje kilkadziesiąt rozwiązań i, na szczęście, żadne z nich nie jest skandalicznie drogie. (Przykładami są MailChimp, Campaign Monitor, InfusionSoft, HubSpot i Act On).

Kiedy już będziesz miał swoją technologię, spójrz na to, co masz do zaoferowania perspektywom – narzędzie oceny, bezpłatną konsultację, pomocny przewodnik – i odwzoruj te oferty na odpowiednim etapie cyklu zakupowego: na początku, w połowie lub później. Następnie zbuduj prostą kampanię e-mailową, która będzie zawierała te oferty, wprowadzając je w odpowiednim czasie.

Ostatecznie, z odpowiednią kampanią pielęgnacyjną, zimne perspektywy zaczną się rozgrzewać do Twojej firmy, a gdy nadejdzie odpowiedni czas, niektórzy z nich staną się Twoimi klientami.

Włóż swoją stronę internetową do pracy

Jeśli chcesz mieć plan wzrostu, który gwarantuje wyniki i zwrot z inwestycji, musisz zaangażować się w cały proces. Współpracowaliśmy ze zbyt wieloma firmami, które chcą wybierać z naszych pomysłów i omijać niektóre z bardziej skomplikowanych etapów tego procesu, i nikt nie jest mniej zaskoczony niż my, gdy wyniki są przytłaczające (choć, mówiąc szczerze, wszystko pomaga).

Więc teraz pytamy ciebie: Czy jesteście gotowi sprawić, by wasza strona zrobiła za was marketing?