4 Wskazówki dotyczące ukończenia Rollovers IRA na właściwej drodze

Mało kto wiedział, że Alvan i Elisa Bobrow zrobią listę Forbesa “Top 10 przypadków podatkowych z 2014 roku”, gdy zdecydowali się skonsolidować swoje IRA w jednym rachunku.

Zgodnie z dokumentacją amerykańskiego Sądu Podatkowego para wybrała opcję pośredniego prolongowania w odniesieniu do swoich transakcji. Do tego momentu precedens wskazywał, że sześćdziesięciodniowy okres bezkarny przewidziany przez IRS będzie miał zastosowanie do każdego z ich rachunków od momentu otrzymania aktywów do momentu ich rolowania na nowy rachunek.

Wtedy sprawy się skomplikowały – a para zarobiła miejsce w historii Sądu Skarbowego.

Zamiast zezwalać na stosowanie zasady pośredniego kumulowania w odniesieniu do każdego z ich agencji ratingowych z osobna, Sąd Podatkowy orzekł, że można dokonać tylko jednego pośredniego kumulowania rocznie bez ponoszenia kar, niezależnie od liczby agencji ratingowych.

“Orzeczenie sądu bezpośrednio kolidowało z długotrwałym precedensem”, przypomniał specjalista ds. emerytur Ed Slott w Investment News .

Know Your Rollovers

Dla inwestorów, księgowych i doradców finansowych decyzje o rolloverze IRA mają coraz większe znaczenie. Jak wynika z badań Employee Benefit Research Institute, 56 procent pracowników, mając taką szansę, wyraźnie opowiada się za traktowaniem swoich aktywów emerytalnych jako kwoty ryczałtowej.

Wiele z tych aktywów jest przeznaczonych do rolloveru IRA. Według badaczy z firmy Cerulli Associates, odchodzący na emeryturę wyż demograficzny prawdopodobnie spowoduje, że do 2020 roku obecny rollover IRA wzrośnie do 12 bilionów dolarów.

Poniżej znajdują się cztery wskazówki dotyczące prawidłowego wykonania przewrócenia:

1. Ograniczenie do jednego pośredniego przewalutowania na rok. Drugie rolowanie dokonane w ciągu jednego roku od pierwszego 60-dniowego rolowania może spowodować podział podlegający opodatkowaniu, plus 10-procentowa kara, jeśli inwestor nie ukończył 59 1/2 roku życia, według Slott. W przypadku naruszenia niektórych zasad, inwestorzy mogą całkowicie utracić swój status inwestycyjny IRA, co sprawia, że rachunek jest zasadniczo dystrybucją podlegającą opodatkowaniu.

2. Ważenie wyborów. “Są dwa sposoby na przeniesienie pieniędzy z IRA na inną IRA: bezpośrednio i pośrednio”, powiedział Slott. Przelew bezpośredni lub przelew z powiernika na powiernika ma miejsce, gdy środki są przenoszone z jednego konta IRA na drugie bez dotykania ich przez klienta.

“Można to robić tak często, jak się chce, nie martwiąc się o zasadę “raz na rok”. Jeśli to możliwe, zawsze przesuwaj fundusze IRA bezpośrednio”, dodał.

Natomiast transfery pośrednie wymagają większej ostrożności i uwagi. Transfery te, nazywane również 60-dniowym rollover’em, dostarczają inwestorom czek, który jest im wypłacany. Inwestorzy mają wtedy 60 dni na rolowanie pieniędzy na inne IRA (lub nawet z powrotem na to samo IRA), aby nie ponieść kary.

3. Pamiętaj, że Roth IRA też się liczy. Dystrybucja i późniejsze rollover pomiędzy Kontramami IRA Roth IRA klienta również zapobiegnie kolejnemu rollover’owi pomiędzy tradycyjnymi Kontami IRA tego klienta podczas tego jednorocznego okresu, Slott kontynuował. W przeciwieństwie do tego, konwersje Roth są zwolnione z zasady rollover IRA raz w roku, ponieważ konta są początkowo opodatkowane.

“Jeśli inwestor chciałby przekształcić IRA w Roth IRA po rolloverze IRA, to byłoby w porządku”, powiedział.

4. Weź pod uwagę metodę “powiernik-właściciel”. Dla księgowych, doradców finansowych i inwestorów myślących o przejściu na emeryturę, którzy nie chcą mieć kłopotów z zarządzaniem kalendarzem wydarzeń związanych z rollover, może być inna opcja. Inwestor może zdecydować się na otrzymanie dystrybucji w formie czeku już wypłaconego otrzymującemu powiernikowi IRA. W tym przypadku pieniądze są traktowane jako bezpośredni przelew powierniczy na powiernika.

W przypadkach, gdy środki zostały przeniesione z dowolnego konta IRA lub Roth IRA w ciągu ostatniego roku, klienci mogą być lepiej obsługiwani poprzez bezpośrednie przekazanie środków – i pominąć otrzymanie płatności bezpośrednio.