4 Wskazówki dotyczące zmiany nazwy firmy

Co wspólnego mają BackRub, Blue Ribbon Sports i AuctionWeb? Zostały one przemianowane odpowiednio na Google, Nike i eBay. Podobnie jak inne firmy, firmy księgowe mogą zmienić nazwę, aby lepiej dostosować się do nowych usług, nowej własności, lub dlatego, że w czasie ekspansji wpadli na podobnie nazwany biznes.

Ale bez względu na powód, zmiana nazwy firmy i przejście przez wymagany proces rebrandingu rzadko odbywa się bez jej wyzwań. Tak więc, oto cztery sugestie, które mogą pomóc w zmianie nazwy firmy, która będzie pracować dla Ciebie:

1. Do Your Research

Podjęcie decyzji o nowej nazwie firmy może być jednym z najtrudniejszych etapów procesu zmiany nazwy. Jak wybrać nazwę, która będzie trwała? Taką, która będzie ucieleśnieniem Twoich wartości i odzwierciedli emocjonalny związek, jaki chcesz mieć z klientami? Ta część może być tak złożona, że istnieją całe firmy zajmujące się nadawaniem nazw innym firmom!

Jedno imię może brzmieć wspaniale, gdy jest wyrzucane na spotkaniu partnerskim, ale co pomyśli reszta świata? Zbadajcie pracowników, aby dowiedzieć się, co sądzą o nowej nazwie.

Pamiętajmy jednak, że nazwy zawsze będą subiektywne, a uzyskanie konsensusu będzie trudne. Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie miał reakcję trzewną opartą na własnym doświadczeniu lub trzymał się własnego pomysłu. Zbierz wkład, ale utrzymaj mały zespół akceptujący.

Po opracowaniu kilku pomysłów, zrób badania, aby upewnić się, że nazwa nie jest już używana. Zacznij od narzędzia do wyszukiwania znaków towarowych w amerykańskim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych.

Następnie, dowiedzieć się, czy nazwa domeny jest dostępna i czy nazwa jest do pobrania na wszystkich kanałach mediów społecznościowych, w tym Instagram, YouTube, Facebook, LinkedIn i Twitter. Nawet jeśli nie jesteś aktywny na wszystkich tych kanałach, nie chcesz, aby ktoś inny publikował pod Twoją nazwą firmy.

2. Zmodernizować swój Swag

Od nowych wizytówek po koszulki, od strony internetowej po zabezpieczenia marketingowe, wszystko, co nosi Twoją starą nazwę firmy, będzie musiało zostać wymienione. Będziesz chciał być konsekwentny, gdy przyjdzie czas na wprowadzenie nowej nazwy.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zapamiętaniu wszystkich obszarów, które będą wymagały aktualizacji, Centrum Produktywności stworzyło podręczną listę kontrolną, aby pomóc w przejściu. Aby zmniejszyć zamieszanie wśród obecnych Klientów, niektóre firmy umieszczają «dawniej XYZ Company» na papierze firmowym, stronie internetowej i innych pozycjach przez kilka miesięcy po zmianie.

3. Przekazać informację o zmianie

Sposób, w jaki komunikujesz zmianę nazwy, może mieć wpływ na powodzenie przejścia i porażkę. Zacznij od swoich pracowników.

Nie róbcie tylko ogłoszeń przez e-mail. Organizuj spotkania twarzą w twarz, aby ogłosić zmianę nazwy, wyjaśnić jej uzasadnienie i odpowiedzieć na wszelkie pytania, jakie mogą mieć. Gdy pracownicy znajdą się na pokładzie, ujawnij zmianę imienia i nazwiska publicznie.

Opracuj przejrzysty plan komunikacji, wykorzystując jak najwięcej kanałów. Ogłosić zmianę z dużym wyprzedzeniem przed faktycznym przejściem, aby dać klientom czas na oswojenie się z tym pomysłem.

Niektóre zmiany nazwy wynikają z powodów negatywnych, niezależnie od tego, czy firma została wykupiona, czy też stanęła w obliczu wyzwań prawnych. Upewnij się, że Twoi klienci wiedzą, że świętujesz tę zmianę! Możesz nawet rozważyć zorganizowanie specjalnego wydarzenia dla klientów z okazji premiery.

4. Przejście bez szwu

4.

Nie pozwól, aby transformacja przeciągnęła się przez kilka mylących i niespójnych miesięcy. Kiedy dokonasz zmiany, wszystko powinno się zmienić w ciągu jednego dnia.

Będziesz musiał przekierować swoją poprzednią stronę do nowej i zmienić nazwę konta w mediach społecznościowych. Pracownicy powinni być w pełni poinformowani i gotowi do korzystania z nowej nazwy podczas pisania e-maili lub rozmów z klientami.

Nadal możesz napotkać opór ze strony niektórych pracowników i klientów, którzy przyzwyczaili się do twojej dotychczasowej tożsamości. Zachowaj pozytywne i pozytywne nastawienie we wszystkich kontaktach i wykaż się poczuciem przywództwa. W miarę upływu czasu, zmiana nazwy i wszelki sprzeciw wobec niej będzie wyglądać jak starożytna historia.

Dzięki dokładnym badaniom, dokładnemu planowaniu, strategii i realizacji, można z powodzeniem zmienić nazwę firmy. Postępuj zgodnie z czterema powyższymi wskazówkami, a Ty i Twój zespół będziecie mogli lepiej przewidywać i zarządzać procesem zmiany nazwy, aby osiągnąć pożądane rezultaty.

Oryginalny post pojawił się na blogu Boomer Bulletin.