5 Błędy w mediach społecznościowych, których należy unikać będąc na rynku pracy

Czy jesteś âcranky criticâ” na portalach społecznościowych lub âsuperfluous selfie plakat? â” Jeśli jeden z tych opisów pasuje do Ciebie, weź głęboki oddech i pomyśl dwa razy o bezkrytycznym księgowaniu â bo to może kosztować cię możliwość pracy.

Według niedawno opublikowanego badania 300 menedżerów ds. zasobów ludzkich (HR) przeprowadzonego przez OfficeTeam, oddział Roberta Połowy, który specjalizuje się w tymczasowym umieszczaniu specjalistów ds. wsparcia biurowego i administracyjnego, negatywne lub niestosowne komentarze (45 proc.) były najczęstszym błędem w mediach społecznościowych, który zabiera osoby poszukujące pracy z ubiegania się o stanowisko. Mniej więcej co trzeci (35 proc.) menedżer ds. zasobów ludzkich powiedział, że umieszczanie lub oznaczanie na wątpliwych zdjęciach to kolejny topowy cyfrowy faux pas.

O dziwo, konwersacja może być również prawdziwa. Siedemnaście procent specjalistów ds. zasobów ludzkich stwierdziło, że nie zamieszcza regularnie swoich ofert pracy lub ma niekompletny, nieaktualny lub nie ma żadnego profilu w mediach społecznościowych, co może obniżyć szanse na zatrudnienie.

Ludzie często uważają, że zamieszczanie informacji w mediach społecznościowych jest po prostu nieszkodliwą zabawą, ale w rzeczywistości pracodawcy często szukają w Internecie informacji o potencjalnych pracodawcach,” powiedziała Brandi Britton, prezes dzielnicy OfficeTeam, w oświadczeniu pisemnym. Profesjonaliści powinni myśleć nie tylko o wyeliminowaniu niepochlebnych treści ze swoich kont cyfrowych, ale także o tym, jak mogą wow zatrudnić menedżerów, pokazując osiągnięcia zawodowe i zaangażowanie w branży.â”

Aby poprawić swoje szanse na zatrudnienie, OfficeTeam rozbija pięć typów profesjonalistów, którzy popełniają faux pas w mediach społecznościowych i dostarcza wskazówek, które pomogą Ci uniknąć tych pułapek.

1. Skorumpowany krytyk. Nie wstydzi się dzielić z resztą świata swoimi uwagami. Żaden temat nie jest poza granicami, w tym byli koledzy i polityka.

Porada: Zachowaj dyskrecję przy zamieszczaniu informacji na portalach społecznościowych, blogach lub w społecznościach internetowych. Nigdy nie wiadomo, kto może zobaczyć Twoje komentarze.

2.Zbyteczny plakat selfie. Wysyła mnóstwo zdjęć i selfies, ale nie zawsze profesjonalny lub odpowiedni dla biura.

Porada: Usuń lub rozpakuj się z wszelkich obrazów, które mogą podnieść brwi. Użyj wypolerowanego zdjęcia profilowego.

3. Zbytnio informacyjny transgresor. Zamieszcza każdy szczegół, gdy uczestniczysz w imprezie, grasz w grę lub bierzesz udział w quizie online, czy chcesz wiedzieć, czy nie.

Porada: Bądź świadomy, że niektóre tematy mogą sprawiać wrażenie nieprofesjonalnych. Używaj najlepszej oceny podczas udostępniania aktualizacji statusu i sprawdź ustawienia prywatności, aby kontrolować, kto w sieci ma dostęp do jakich informacji.

4. Licznik połączeń. Zaprasza każdego do przyłączenia się do swojej sieci. Jeśli chodzi o kontakty w mediach społecznościowych, ta osoba przedkłada ilość nad jakość.

Porada: Bądź selektywny co do tego, z kim się łączysz i skoncentruj się na rozwijaniu relacji zawodowych. Posiadanie odpowiednich osób w swojej sieci może pomóc w rozwoju Twojej kariery, a potencjalni pracodawcy mogą również dotrzeć do tych osób, aby dowiedzieć się o Tobie więcej.

5. Nonszalancki sieciowiec. Podchodzi do mediów społecznościowych z dystansem. Profile internetowe tej osoby są skąpe, a aktualizacje są nieliczne i dalekie od siebie.

Porada: Zbyt mało informacji może działać przeciwko tobie. Podkreśl swoją historię pracy i osiągnięcia na stronach takich jak LinkedIn. Opisz swoje umiejętności i doświadczenie, aby pomóc pracodawcom znaleźć Ciebie. Okaż zainteresowanie swoją branżą, uczestnicząc w odpowiednich grupach i forach internetowych.