5 Cechy wyróżniające Twoją firmę

Co naprawdę czyni Twoją firmę wyjątkową? Dlaczego jesteś inny? Co sprawia, że jesteś tym jednym na milion, którego będą chcieli wybrać wszyscy najlepsi potencjalni studenci?

Miejmy nadzieję, że twoja firma jest tą, która rzeczywiście praktykuje to, co głosisz! Jeśli jesteś, będziesz wiedział, że poniższe pięć cech odróżnia twoją firmę od konkurencji. (Wiem, że jest ich więcej, ale dla zwięzłości skróciłem tę listę do pięciu)

.

1. A Consistent Tone at the Top

Nie ma nic bardziej frustrującego dla nowych i wschodzących liderów w Twojej organizacji niż niespójne przekazywanie informacji i nacisk na to, co jest ważne. Liderzy starych szkół i partnerzy zarządzający lubią koncentrować się na tym, co opisuję jako wskaźniki historyczne – na realizacji i wykorzystaniu – i wszystko kręci się wokół jednego lub obu tych wskaźników.

Problem, na który wskazywano niezliczoną ilość razy w ciągu ostatnich lat w setkach firm CPA, polega na tym, że same te wskaźniki

1) nie malować całego obrazu i

2) prowadzić do pewnych negatywnych zachowań występujących wewnątrz firmy.

Twoi ludzie są mądrzy. Jeśli usłyszą wiadomość, że muszą być bardziej odpowiedzialni, to właśnie to dostaniesz. A zyskowność, mierzona realizacją, będzie cierpieć.

Jeśli nie lubisz, gdy realizacja jest niska, skup się na realizacji. Odkryjecie, że wasze zadania wydają się zajmować mniej czasu, ale teraz godziny rozliczeniowe spadły.

Dlaczego nie skupimy się na bardziej zrównoważonym podejściu, które faktycznie promuje właściwe zachowanie? Najlepsze z najlepszych firm uważnie monitorują, przekazują i nagradzają nowe wskaźniki, takie jak wydajność/przepustowość, poprawa dźwigni finansowej i wzrost w nowych firmach w intensywnych sezonach.

Twoja firma nie jest jedyna w swoim rodzaju, jeśli rok po roku ma te same stare, zmęczone metryki.

2. Przekształcenie ze zgodności w doradztwo

2.

Mieszkasz w jaskini, jeśli w ciągu ostatnich kilku lat nie słyszałeś mantry o potrzebie przejścia od organizacji opartej wyłącznie na zgodności z przepisami do takiej, która jest bardziej konsultacyjna i mniej przyjazna dla środowiska. Technologia i optymalizacja procesów zmieniają grę.

Ponieważ prace związane z zapewnieniem zgodności są nadal częściowo lub całkowicie zautomatyzowane, marże będą się nadal zmniejszać. To towar.

Niektóre firmy mogą być w stanie skalować ten model i przejechać tę falę do niektórych – prawdopodobnie krótkoterminowych – zysków. Większość z nich będzie musiała się różnicować i przekształcać.

Jednym z kluczowych pytań, które zadają mi partnerzy od czasu do czasu, jest to, jak szkolić i przekwalifikować naszych pracowników, aby byli bardziej doradczy? Dni, w których większość twojego profesjonalnego personelu była dobra w dziedzinie podatków i audytu, a niewielki odsetek profesjonalistów, którzy potrafią doradzać, dobiegły końca.

Jeśli Twoja firma naprawdę stawia na przyszłość i stara się być wyjątkowa i odmienna, wiesz, że inwestuje dużo w szkolenie nowych umiejętności i zestawów narzędzi w dziedzinie doradztwa. A przy okazji, doradztwo to nie tylko automatyzacja pracy księgowej, to wszystko, co nie jest pracą związaną z podatkami, audytem i zgodnością usług księgowych.

3. Proces innowacji

Jeśli Twoja firma znajduje się w czołówce firm przechodzących transformację od zgodności do prac konsultacyjnych, dobrze wiesz, że potrzebujesz modelu wdrożenia dla nowych segmentów konsultingowych/ wertykalnych, których szukasz. Widzimy, że niektóre z 100 najlepszych firm tworzą rolę dyrektora ds. innowacji, który pomaga w zarządzaniu tą zmianą.

Identyfikacja, dążenie, rozwój i uruchamianie nowych usług powinno być dobrze naoliwionym procesem, który łączy zespoły marketingu, rozwoju biznesu i innowacji w Twojej organizacji. Bez pewnej organizacji i planowania, możesz po prostu tworzyć małe jednorazowe silosy, które nie doprowadzą do transformacji.

4. Nie «jeżeli», lecz «kiedy» w odniesieniu do zmiany

Zmiana jest tematem bliskim i drogim mojemu sercu. Moja winda stała się bardzo prosta w ciągu ostatnich dwóch lat. Kiedy ludzie pytają, co robię, mówię im: «Sprawiam, że twoja firma czuje się komfortowo ze zmianą.» Brzmi prosto, prawda? Ledwo, a ja mam nowe siwe włosy do pokazania!

Kluczowym czynnikiem wyróżniającym najlepsze firmy, w których dziś pracuję, jest to, że mają one liderów, którzy otwarcie rozumieją i przyjmują postawę, że zmiany są nieuniknione, więc zajmijmy się tym i idźmy naprzód. W wielu przypadkach potrzeba jeszcze kogoś takiego jak ja, aby dać mu pewność, że nie zejdzie z toru.

Ale nie popełnij błędu: jeśli przywództwo nie jest na pokładzie z ciągłymi zmianami, Twoja firma szybko spada. Dni kilku wybranych partnerów «silosujących» swoją drogę do emerytury nie są już trwałe. Rynek jest zbyt konkurencyjny. Tempo zmian jest zbyt szybkie. Wiodąca pozycja w najlepszych firmach nie pozwala na zachowanie status quo.

5. A Well-rounded and Effective Training Culture

Zakładając, że Twoja firma jest na drodze do sukcesu z tymi czterema pierwszymi wyróżnikami, upewnij się, że nie wysyłasz mieszanych sygnałów do swoich nowych pracowników z nieefektywnym procesem pokładowym i szkoleniowym. Ćwiczcie to, co głosicie.

Dajcie im możliwości w różnych dziedzinach. Nie wszystkie na raz, ale w formie rotacyjnej, gdzie mogą rzeczywiście strawić trochę audytu przez trzy do czterech miesięcy, trochę podatku przez kilka miesięcy, niektóre prace doradcze, które mogą obejmować shadowing, itp.

Księgowy jutra będzie musiał być świetnym doradcą klienta. Technologia zajmie się wieloma sprawami związanymi ze zgodnością.

Twoi ludzie muszą być szkoleni, aby być bardziej konsultacyjni i zorientowani na relacje. Właśnie na tym polegała, polega i nadal będzie polegać wartość.

Czy szkolisz się w kierunku nowej firmy doradczej?

Oryginalny artykuł pojawił się na blogu Boomer Bulletin.