5 kroków bezpieczeństwa Przygotowawcy podatku powinni ukończyć już teraz

W dniu 21 stycznia IRS zalecił, aby osoby przygotowujące zeznanie podatkowe przeprowadziły pełne skanowanie bezpieczeństwa swoich dysków twardych i urządzeń komputerowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się złośliwego oprogramowania w sezonie składania wniosków.

Agencja zauważyła w czwartek, że widzi wiele oszustw e-mail phishing â niektóre udając, że IRS â ukierunkowanych na przygotowawców podatkowych. Oszustwa te mają na celu kradzież poufnych informacji – albo haseł do kont w systemie IRS, albo poufnych danych podatników przechowywanych na komputerach.

IRS zaoferował pięć następujących działań, które powinny być wypełnione przez przygotowujących podatek:

  1. Upewnij się, że Ty i Twoi pracownicy posiadacie solidne oprogramowanie zabezpieczające, które pomaga blokować złośliwe oprogramowanie i wirusy, oraz że pozostaje ono włączone i aktywne przez cały czas.
  2. Użyj funkcji «âdeep scanâ», aby w pełni przeszukać wszystkie dyski i pliki komputerowe w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania lub wirusów. Błędy te mogą się ukrywać w miejscach, których âquick scanâ» nie wyszukuje. Wykonuj okresowo głębokie skanowanie.
  3. Upewnij się, że Twoje oprogramowanie zabezpieczające aktualizuje się automatycznie, aby było zawsze aktualne i chronione przed nowymi i pojawiającymi się złośliwymi programami i wirusami.
  4. Przejrzyj plan bezpieczeństwa dla swojego biura i operacji. Jeśli nie posiadasz planu bezpieczeństwa, przejrzyj listę kontrolną sugerowaną przez Publikację 4557, Safeguarding Taxpayer Data .
  5. Informuj swoich pracowników o zagrożeniach związanych z wyłudzaniem informacji, złośliwym oprogramowaniem, wiadomościami e-mail i innymi oszustwami, które mogą prowadzić do zainfekowania złośliwym oprogramowaniem lub wirusami. Jedna wiadomość e-mail zawierająca informacje o phishingu może spowodować włamanie do wszystkich komputerów biurowych w poszukiwaniu poufnych danych.

IRS, państwowi urzędnicy podatkowi oraz branża podatkowa wydały serię porad dla podatników w zakresie świadomości bezpieczeństwa (Security Awareness Tax Tips). Nalegają oni również na wszystkich podatników, aby dzielili się z klientami wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa w całym sezonie sprawozdawczym.

Przygotowawcy mogą drukować i udostępniać publikację 4524, Security Awareness for Taxpayers , aby pomóc klientom podjąć dodatkowe kroki w celu ochrony ich danych osobowych, finansowych i podatkowych w Internecie i w domu.

Powiązany artykuł:

IRS ostrzega praktyków podatkowych przed nowymi oszustwami typu phishing