5 Najczęstsze błędy popełniane przez firmy na ich stronach internetowych

Czy strona internetowa Twojej firmy pomaga w marketingu, czy też go utrudnia? Nawet jeśli pozyskasz wszystkich swoich nowych klientów poprzez polecenie, nadal potrzebujesz strony internetowej, która pokaże Twoje najlepsze cechy.

Badania przeprowadzone przez Hinge Marketing pokazują, że 80 procent potencjalnych klientów odwiedzi stronę internetową firmy księgowej zanim zadzwoni. A jeśli Twoja strona nie będzie błyszczeć, możesz nigdy się od nich nie odezwać.

Oto pięć najczęstszych błędów, jakie firmy księgowe popełniają na swoich stronach internetowych:

1. Twoje wyróżniki nie różnią się od innych. Zgodnie z ostatnimi badaniami przeprowadzonymi przez Hinge Marketing, 63 procent firm określiło “poziom usług, które świadczymy” jako wyróżniający się spośród innych firm.

Jeśli więcej niż połowa wszystkich firm powołuje się na ten sam wyróżnik, nie może to być prawdziwy wyróżnik. To prawda, że istnieją firmy, które świadczą naprawdę wyjątkowe usługi na poziomie concierge. A te firmy są naprawdę różne. Jeśli Twoja firma oferuje taki poziom usług, nie krępuj się popisywać się nim.

W 2015 roku lider myśli księgowej Hitendra Patil zidentyfikowała trzy słowa, które pojawiają się na ponad 462 000 stron internetowych księgowych. Te trzy słowa to “reakcja”, “profesjonalizm” i “jakość”. Dziś te same wyniki wyszukiwania w wynoszą 4,5 miliona wyników.

Czwartym słowem, które chciałbym nominować jako zbyt powszechne, jest “duma” lub “duma”, jak w “Firma XYZ jest dumna z zapewnienia wysokiej jakości usług audytorskich dla firm w obszarze metra Denver” lub “przyjmujemy dumę w naszych dziesięcioleciach obsługi Klientów w całej Nebrasce”.

Możecie być Państwo słusznie dumni z usług, które świadczy Wasza firma, ale postawcie się w sytuacji perspektywicznej. Czy wybrałbyś dermatologa, gdyby powiedział, że jest dumny z usług, jakie świadczy swoim pacjentom? Czy obchodziłoby cię to? Można by pomyśleć, że była arogancka i dumna.

Co robić zamiast tego : Każda firma jest wyjątkowa. Znajdź sposób, w jaki Twoja firma różni się od konkurencji, i umieścić to na swojej stronie internetowej.

Nie wiesz, co to za różnice? Zapytaj swoich nowych klientów, co dostają od ciebie, czego nie dostali od starej firmy. Zapytaj nowych pracowników, którzy pracowali w innych firmach o te różnice.

Nie bój się pozwolić, by twoja osobowość błyszczała. Przyciągniesz więcej klientów, z którymi lubisz pracować – a mniej tych, z którymi nie chcesz pracować.

2. Twoja strona nie zwraca ich uwagi na korzyści płynące z pracy z Tobą. Większość księgowych podaje długą listę cech swojej firmy, nie wyjaśniając, jakie są korzyści z tych cech . These features include the professional designations that firm members have, their years of experience, and their Big Four experience.

Jako księgowi, pocieszają nas te konkretne, wymierne cechy, ponieważ wiemy, co one oznaczają. Wiemy, że wieloletnie doświadczenie i profesjonalne oznaczenia generalnie przekładają się na profesjonalną doskonałość.

My, księgowi, lubimy rzeczy, które możemy określić ilościowo. Ale Twoi klienci nie kupują tych funkcji – kupują te korzyści , które zapewniają te funkcje. Chcą wiedzieć “co jest w tym dla mnie?”

Badania neurobiologiczne pokazują, że decyzje podejmujemy z emocjami. Logiczna część naszego mózgu poszukuje faktów, które potwierdzają tę emocjonalną decyzję. Korzyści odwołują się do naszych emocji, podczas gdy cechy wspierają te wybory logiką.

Twoi klienci nie kupują zeznania podatkowego ani zestawu środków finansowych. Kupują spokój ducha w przekazywaniu swoich spraw finansowych ekspertowi.

Co robić zamiast tego : Wyjaśnij korzyści wynikające z cech Twojej firmy. Używaj języka, który tworzy emocjonalne połączenie. Pamiętaj, że potencjalni klienci mogą nie mieć pojęcia, co oznacza twoje doświadczenie i kwalifikacje. Namaluj obraz tego, co to może oznaczać dla klienta. Oto przykład:

Shawna Jones, CPA, ma ponad 30 lat doświadczenia w pracy z klientami i firmami w wielu złożonych sytuacjach. Skorzystasz z tej wiedzy, gdy pomoże Ci rozwiązać trudne sytuacje, zaoszczędzić podatki oraz rozwijać Twój biznes i bogactwo. Będziesz mieć pewność, że Twoje interesy są zadbane.

Widzisz, jak to maluje obraz tego, jak to będzie pracować z Twoją firmą?

3. Jest zbyt zwrotny i zbyt trudny do odczytania. Duże bloki tekstu na stronie internetowej są przerażające. Internet stworzył generację szumowin, które szybko zerkają na stronę i naciskają przycisk “Wstecz”, jeśli wydaje się ona zbyt trudna do przeczytania.

Co robić zamiast tego :

  • Ułatw sobie spojrzenie na swoją stronę internetową.
  • Trzymaj tekst krótko i słodko.
  • Wyceluj w nie więcej niż 100 do 200 słów na swojej stronie internetowej.
  • Skróćcie swoje zdania.
  • Podzielić tekst na krótkie akapity z dużą liczbą podpozycji i wypunktowań.
  • Umieść dużo białego miejsca na swoich stronach.
  • Dołączyć zdjęcia swojego biura i personelu.

4. Nie ma sposobu na przechwycenie tropów z twojej strony internetowej. Większość odwiedzających nigdy nie wróci, a gdy już odejdą, prawdopodobnie nigdy więcej się od nich nie odezwą.

Co robić zamiast tego : Zaoferować darmową usługę – raport specjalny, listę kontrolną lub subskrypcję newslettera – w zamian za adres e-mail. Następnie stwórz kroplowy program email marketingowy, aby dotrzeć do nich przez pewien okres czasu.

5. Nie masz żadnych zeznań ani studiów przypadku. Świadectwa i studia przypadków pokazują, co zrobiłeś dla innych klientów. Jesteśmy trudni do nauczenia się przez historie, a krótkie referencje od klienta mogą być warte swojej ceny w złocie dla Twojej firmy.

Co robić zamiast tego : Poproś zadowolonych klientów o referencje lub napisz krótkie studia przypadków tego, co zrobiłeś, aby rozwiązać trudne sytuacje.

: Zapytaj zadowolonych klientów o zeznania lub napisz krótkie studium przypadku dotyczące tego, co zrobiłeś, aby rozwiązać trudne sytuacje.

Najlepsze referencje są zgodne z tymi ramami:

  • Jaka była sytuacja dla klienta zanim cię znalazł?
  • Jakie rozwiązanie zaproponowała twoja firma?
  • Jak to rozwiązanie się zmieniło?

Każda firma księgowa ma takie historie. Może ci się wydawać, że po prostu wykonujesz swoją pracę, ale wielu potencjalnych klientów nie ma pojęcia o zakresie usług, jakie może świadczyć twoja firma, o cudach, jakie możesz dokonać. Te historie malują obraz perspektyw na to, jak wyglądałaby praca z Twoją firmą.

Masz tylko kilka sekund, aby przyciągnąć uwagę odwiedzających stronę internetową i pokazać, jak Twoja firma różni się od tysięcy tam. Każda firma różni się od wszystkich innych firm na świecie. To dlatego, że są one tworzone przez wyjątkowych ludzi. Nie bój się pokazać swój unikalny styl i osobowość. Nie musisz odwoływać się do każdej perspektywy. Musisz się tylko odwoływać do tych, z którymi chcesz pracować.

Artykuły pokrewne:

4 Tajemnice sukcesu stron internetowych firm księgowych

Dlaczego strona internetowa Killer jest priorytetem dla małych firm