5 najważniejszych czynników, o których należy pamiętać przed złożeniem wniosku o pożyczkę na praktykę księgową

Jako księgowy, jeśli rozwijasz lub rozpoczynasz własną praktykę, być może będziesz musiał wynająć przestrzeń, kupić nowy sprzęt, wprowadzić ludzi na pokład, zwiększyć swoje wysiłki marketingowe i refinansować istniejące zadłużenie, aby uzyskać korzystniejszą stawkę. Wymaga to infuzji gotówki, co może stanowić ogromną różnicę dla każdej małej firmy.

Jako księgowy, jesteś ekspertem w pomaganiu klientom w efektywnym zarządzaniu ich finansami. Ale ważne jest również, aby poprawić swoje własne szanse na uzyskanie przystępnego finansowania, które często może mieć formę kredytu Small Business Administration (SBA).

Jeśli to jest droga finansowania, którą bierzesz pod uwagę, aby rozszerzyć swoją praktykę, oto pięć rzeczy, które należy rozważyć:

1 . Zrozumieć wszystkie różne rodzaje finansowania. Jako księgowy, masz przewagę nad wieloma właścicielami małych firm, ponieważ wiesz o różnych instrumentach finansowania. Ale nadal ważne jest, aby dokładnie zbadać każdy z nich przed podjęciem decyzji o produkcie pożyczkowym lub określeniem kredytodawcy.

Weź pod uwagę różne opcje, które są dostępne dla Ciebie jako małej firmy, w tym pożyczki SBA, pożyczki typu peer-to-peer, pożyczki gotówkowe i karty kredytowe. Nie zapominaj, że najbardziej popularne opcje są często najdroższe i że zazwyczaj pożyczki SBA mają najniższe oprocentowanie, najdłuższe terminy i najniższe płatności miesięczne.

2.Utrzymać ocenę kredytową w funtach szterlingach. Będąc księgowym, rozumiesz, że kredytodawcy oceniają zarówno biznesowe jak i osobiste wyniki kredytowe, aby określić, jak dobrze radzisz sobie z finansami i przewidzieć zdolność do spłaty. Rozumiesz, że niski wynik może zmniejszyć szanse, że zostanie ci zaoferowany kredyt, więc jest to bardzo ważne, aby utrzymać kredyt w funtach szterlingach.

Należy również pamiętać, że oprócz oceny ryzyka, ważnym czynnikiem wpływającym na koszty kredytu są wyniki kredytowe. Wysoka ocena pomoże w uzyskaniu kredytu po najlepszej cenie. Dobrym pomysłem jest unikanie mieszania osobistych historii kredytowych i biznesowych, ponieważ połączenie tych dwóch czynników może obniżyć osobistą ocenę kredytową. Ważne jest również, aby Twoja praktyka ustanowiła silną historię kredytową w biznesie – jest to kolejny powód, aby uniknąć mieszania kredytów osobistych i biznesowych.

3.Upewnij się, że Twoje akta biznesowe są w doskonałej formie. Jest stare powiedzenie o tym, że dzieci szewca chodzą boso: Kiedy twoim zadaniem jest utrzymywanie ksiąg klientów w nieskazitelnym stanie, czasami możesz zapomnieć o zachowaniu takiej samej ostrożności we własnej dokumentacji. Oczywiście, gdy ubiegasz się o pożyczkę, zostaniesz poproszony o przedstawienie wyciągów bankowych, deklaracji podatkowych dotyczących osób fizycznych i firm, umów najmu, listy aktywów biznesowych i innych, więc opłaca się być gotowym.

Jak wiesz z pracy z klientem, korzystanie z technologii może zaoszczędzić wiele czasu i zmniejszyć stres. Bez względu na to, z jakiego rodzaju rozwiązania technologicznego korzystasz, oprogramowanie może uprościć zarządzanie fakturami, uzgodnieniami bankowymi i księgowością. Po prostu nie zapomnij prowadzić własnych ksiąg tak skrupulatnie, jak zarządzać dokumentacją swoich klientów.

4.Poprosić o radę mentorów. Chociaż nie jest to tak bezpośrednie jak infuzja gotówki, skontaktowanie się z mentorem, który z powodzeniem poruszył się po rozpoczęciu lub rozszerzeniu działalności księgowej, z pewnością pomoże w rozwoju Twojej praktyki. Jeśli nie masz profesjonalnego partnera, który mógłby pełnić rolę mentora, skontaktuj się z najbliższym ośrodkiem rachunkowym lub szkołą rachunkowości, aby uzyskać informacje na temat programów mentorskich.

Organizacje mentorskie sponsorowane przez rząd, takie jak lokalne Small Business Development Center lub biuro SCORE, mogą również pomóc w znalezieniu mentora. Centra online takie jak “Ask an Advisor” (prowadzone przez NerdWallet) zapewniają dostęp do doradców ekspertów, którzy specjalizują się w różnych dziedzinach i są dostępne do bezpłatnych konsultacji online.

5.Rozważmy pożyczkę SBA. Pożyczki SBA mają jedne z najniższych na rynku stóp procentowych, najdłuższe terminy i przystępne miesięczne płatności.Pożyczkę SBA można wykorzystać na wiele różnych celów, w tym na kapitał obrotowy i konsolidację wysokooprocentowanego zadłużenia, a dla wielu z nich są one najlepszą opcją.

Jeśli planujesz rozszerzyć swoją praktykę księgową lub zrezygnować z niej na własną rękę, będziesz miał wiele decyzji do podjęcia. Ważne jest, aby pożyczać ostrożnie – zła decyzja może się odbić niekorzystnie na Twojej praktyce lub uniemożliwić pełne wykorzystanie dodatkowych funduszy.Opłaca się celowo przystępować do procesu składania wniosków. Pamiętaj o tych wskazówkach, a będziesz na dobrej drodze do zapewnienia sobie niedrogich środków finansowych, których potrzebujesz – kiedy ich potrzebujesz.