5 Roles Social Media Marketing Plays in a Crisis

W czasie tej pandemii media społecznościowe nabierają jeszcze większego znaczenia, ponieważ ludzie zwracają się do kanałów społecznościowych i platform cyfrowych po wiadomości, aktualizacje i kontakty międzyludzkie, aby pomóc złagodzić wyzwania związane z izolacją.

W ramach strategii marketingowej firmy księgowej, media społecznościowe mogą pełnić pięć podstawowych ról w planie działań zewnętrznych, które mogą być wdrażane, monitorowane i utrzymywane przez pracowników zdalnych, w tym:

Networking: Pierwotna rola mediów społecznościowych, jak sama nazwa wskazuje, miała być otwartym kanałem komunikacyjnym umożliwiającym kontakty towarzyskie na różnych poziomach. Platformy takie jak Twitter, Facebook, a w szczególności LinkedIn umożliwiają księgowym dotarcie do obecnych i potencjalnych klientów oraz budowanie ich marki i przywództwa myślowego z pomocną i wartościową treścią.

Promocja treści: Stworzenie strategii marketingu w mediach społecznościowych w celu promowania odpowiednich treści, które pomogą widzom zająć się kwestiami finansowymi i podatkowymi za pośrednictwem różnych kanałów, pomoże zbudować Twoją reputację, widoczność i pozycję lidera w branży. Jest to idealny sposób na zbudowanie solidnej, szanowanej tożsamości marki i zdobycie udziału w rynku, szczególnie w niespokojnym okresie, kiedy inne firmy mogą ignorować marketing. Jednakże, ważne jest, aby unikać “sprzedaży”. Skoncentruj się zamiast tego na edukacji i wspieraniu klientów i perspektyw, którzy mogą mieć trudności z uzyskaniem odpowiedzi już teraz na zmiany wpływające na zgodność, raportowanie i zgłaszanie w czasie tej pandemii.

Search Engine Optimization (SEO): Media społecznościowe to cenny sposób na zwiększenie widoczności online poprzez SEO. Treści w mediach społecznościowych można przeszukiwać, więc dzielenie się treściami w szerokim zakresie pozwala na przyciągnięcie organicznych linków, które mają wyraźny wpływ na autorytet strony. Zwiększenie obecności w mediach społecznościowych powinno również pomóc w uzyskaniu pozycji w wyszukiwarkach, co jeszcze bardziej zwiększy widoczność firmy w Internecie.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Badania: Firmy księgowe mogą korzystać z mediów społecznościowych, aby zaangażować się w coś, co nazywa się “słuchaniem społecznościowym”. Jest to metoda badań i gromadzenia informacji rynkowych, które firmy mogą wykorzystać do sprawdzenia strumieni mediów społecznościowych sprzedaży leadów, nowych klientów i potencjalnych pracowników. Monitorowanie stanowisk, dyskusji i udostępnianych treści danej osoby lub organizacji to skuteczny sposób na zdobycie cennych informacji o ich poglądach, osobowości, reputacji, autorytecie i preferencjach.

Rekrutacja: Social media to naturalne narzędzie rekrutacji zarówno dla nowych pracowników, jak i partnerów biznesowych. LinkedIn i Facebook pozwalają na umieszczanie wysoko ukierunkowanych ofert pracy, skupiając się na użytkownikach z określonymi umiejętnościami i zapewniają analizę w czasie rzeczywistym, pokazującą kto, kiedy i jak często oglądał Twoje oferty pracy. LinkedIn to skuteczne narzędzie do wyszukiwania współpracy biznesowej.

Jeśli Twoja firma nie opracowała jeszcze pełnowartościowej strategii marketingowej w mediach społecznościowych, teraz może to być idealny czas, aby to zrobić, jeśli Twój zespół marketingowy jest bezczynny w domu. Oto sześć kroków, które należy wykonać w celu stworzenia udanej strategii w mediach społecznościowych:

1. Określić jego przeznaczenie

Czy zamierzasz go używać przede wszystkim:

  • Jako narzędzie sieciowe do nawiązywania kontaktów z klientami, potencjalnymi klientami i partnerami?
  • Aby zbudować tożsamość i widoczność marki online?
  • Aby przyciągnąć odwiedzających na Twoją stronę?
  • By prowadzić badania?
  • Jako narzędzie rekrutacyjne?

2. Identyfikacja i badanie docelowych odbiorców

2.

Czy podstawowa wartość Twojej firmy opiera się na konkretnej usłudze lub niszy? Określ osoby podejmujące decyzje w oparciu o to, co masz do zaoferowania, a następnie gdzie je znaleźć w Internecie. Nie zapomnij włączyć do swojej grupy docelowej (grup docelowych) potencjalnych osób, które mogą mieć wpływ na decydentów.

3. Wybierz odpowiednią platformę mediów społecznych

Różni decydenci w różnych branżach preferują różne kanały. Każdy kanał ma unikalne cechy, które mogą wymagać różnych strategii. Oprócz konwencjonalnych głównych platform biznesowych, takich jak LinkedIn, nie należy zapominać o prywatnych forach społecznościowych preferowanych przez wiele branż.

4. Ustalić cele i metrykę

W wielu przypadkach charakter platformy społecznościowej determinuje rodzaj celów, które można rozsądnie wyznaczyć oraz wskaźniki, które można ustalić w celu określenia, czy udało się osiągnąć te cele. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy szerokie kategorie przydatnych celów:

  • Co zrobiłeś i jak dobrze to zrobiłeś
  • Reakcja na twój program – kto i jak zareagował
  • Wyniki – na ile udało ci się osiągnąć swój cel?

5. Opracowanie taktyki wdrażania

Żadna strategia nie zakończy się sukcesem, jeśli nie zostanie właściwie wdrożona. Jeśli nie posiadasz umiejętności wewnętrznych, aby skutecznie rozwijać, wdrażać i utrzymywać plan w mediach społecznościowych, musisz zatrudnić pomoc z zewnątrz, aby albo dostarczyć narzędzia i przeszkolić swoją firmę w zakresie potrzeb, albo przyjąć odpowiedzialność za wdrożenie i utrzymanie całego programu.

6. Rozwiązywanie problemów

Każdy plan, bez względu na to, jak dobrze przemyślany, może zazwyczaj skorzystać na usprawnieniu. Być może istnieją problemy z wdrożeniem, lub wyniki, które nie są tym, czym chciałbyś, aby były. Bez względu na to, jaki jest problem, duże czy małe, aktywne rozwiązywanie problemów jest kluczowe dla optymalizacji programu i osiągnięcia zaplanowanego sukcesu.

Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, media społecznościowe powinny odgrywać aktywną rolę w planie marketingowym firm księgowych. Jeśli istnieje jakaś jasna strona obecnej pandemii, to jest to, że ludzie pozostają w domu, aby pozostać bezpiecznym, a to oznacza, że twoja grupa docelowa spędza znaczną ilość czasu na mediach społecznościowych i jest bardziej dostępna i dostępna, niż mogą być normalnie.

Koncentrując się na portalach społecznościowych i nawiązując kontakt z klientami i potencjalnymi klientami, można stworzyć możliwości zaangażowania się w bardziej znaczące i merytoryczne dialogi. Skorzystaj z tych możliwości, aby podzielić się cennymi informacjami i treściami, które mogą pomóc Twoim słuchaczom stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoją pracując w domu i próbując prowadzić działalność na odległość. Spełniając ich potrzeby i pomagając im przetrwać kryzys, budujesz wartość swojej marki i zdobywasz ich lojalność.

Powiązane artykuły

Czy naprawdę łączysz się z klientami?

Pomaganie klientom w podejmowaniu mądrych decyzji