5 Rzeczy, które należy wiedzieć o przyszłości rachunkowości

Może się wydawać, że każda branża się zmienia, a jeśli już jesteś w księgowości lub przygotowujesz się do kariery w księgowości, zmieniająca się rola technologii w miejscu pracy może być szczególnie denerwująca.

Branża księgowa jako jedna z pierwszych odczuła wpływ wzrostu zaawansowanej technologii danych, wraz z przyjęciem takich technologii, jak oprogramowanie podatkowe i narzędzia pomagające księgowym ograniczyć ilość popełnianych błędów. Jednak na podstawie ostatnich danych Bureau of Labor Statistics, a także tego, co widzimy w firmach zatrudniających księgowych, przyszłość księgowości świeci jasno dla tych, którzy mają ugruntowaną karierę zawodową i tych, którzy wciąż starają się określić, czy jest to właściwa ścieżka kariery dla nich.

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją karierę w tej dziedzinie, jest pięć ważnych rzeczy, które musisz wiedzieć o przyszłości księgowości:

1. Technologia nie przyjmie twojej pracy, ale to ją zmieni. W miarę jak uczenie się maszyn i sztuczna inteligencja czynią szybkie postępy, zadania związane z księgowością administracyjną zostaną ostatecznie wycofane i zastąpione technologią, która wykonuje te zadania szybciej i efektywniej. Nie oznacza to jednak, że Twoja praca jest zagrożona!

Najbardziej atrakcyjni pracownicy posiadają umiejętności, których nie da się zastąpić komputerem – takie jak doradztwo, konsulting i potencjalne obowiązki CFO. W Accounting Principals zauważamy, że wykwalifikowani specjaliści są najbardziej pożądanym talentem do rozszerzania działów księgowości – podczas gdy zapotrzebowanie na stanowiska administratorów znacznie zmalało.

2. To dobry moment na bycie księgowym. Firmy księgowe rozwijają się, podobnie jak działy księgowości w wielu dużych firmach. Większym problemem w branży jest to, że w ciągu ostatnich 10 lat, istnieje duży niedobór wysokiej jakości księgowych, co jest wielkie dla tych, którzy chcą wejść w dziedzinie, która nie jest przesadzona. Według danych z 2016 roku, stopa bezrobocia księgowych spadła do 2,2 procent, w porównaniu do średniej krajowej wynoszącej 4 procent.

3. Stopień magistra jest niezbędny. Jeśli chcesz zrobić karierę z dużą ilością miejsca na wzrost płac, musisz zainwestować dodatkowy czas i pieniądze i uzyskać tytuł magistra. Na szczęście dzięki programom online i elastycznemu planowaniu zajęć, coraz łatwiej jest kontynuować zaawansowaną edukację podczas pracy. Niektóre miejsca będą nawet pomóc dotować swoją edukację.

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

4. Spróbuj mieć specjalność. Jeśli potrafisz stworzyć dla siebie niszę i stać się ekspertem w danej dziedzinie rachunkowości, będziesz o wiele bardziej wartościowy. Na przykład, obserwujemy stały wzrost w księgowości w służbie zdrowia – jest to branża, która zawsze będzie istotna i ważna i zawsze będzie miała swoje miejsca pracy. Zalecam, aby w miarę możliwości organizować dodatkowe zajęcia lub seminaria i korzystać z pomocy mentora w tej branży, który pomoże Ci rozwinąć Twoją wiedzę.

5. W rozwijających się miastach pojawiają się nowe możliwości. Wraz ze zmianami w gospodarce amerykańskiej zmienia się również zapotrzebowanie na wysokiej jakości pracowników w różnych miastach. Rozwijające się ośrodki opieki zdrowotnej, takie jak Pittsburgh, oraz rozwijające się ośrodki technologiczne, takie jak Provo, UT, potrzebują utalentowanych pracowników, aby pomóc swoim firmom i gospodarkom w rozwoju.

Wniosek

Moja rada na rozstanie polega na tym, aby poświęcić czas na znalezienie mentora i być mentorem, gdy tylko jest to możliwe. Zwróć uwagę na programy takie jak Accounting & Financial Women’s Alliance i American Accounting Association, aby uzyskać wskazówki i dodatkową wiedzę na temat przywództwa.

Znaczenie mentoringu nigdy nie zmaleje i będzie oferował ciągłe, nieocenione możliwości uczenia się i nawiązywania kontaktów na rzecz długiej kariery zawodowej. Dzięki temu będziesz gotowy na przyszłość swojej branży i będziesz uczył następnej generacji świetnych konsultantów księgowych.