5 Rzeczy, które Twoi klienci powinni robić po inkorporacji

Bez względu na to, czy jest to zupełnie nowa firma, czy też założyli oni oficjalną jednostkę gospodarczą po rozpoczęciu działalności jako jednoosobowy przedsiębiorca, włączenie do niej w jakiejkolwiek formie jest dużym krokiem dla Twoich małych klientów biznesowych.

Prawdopodobnie zastanawiają się “co teraz?” po złożeniu dokumentów rejestracyjnych w państwie. Więc jak możesz pomóc im to załatwić?

Oto lista kontrolna zadań, które klienci powinni wykonać po zatwierdzeniu ich korporacji lub LLC:

1. Uzyskanie numeru identyfikacyjnego pracodawcy (EIN) z IRS

1.

LLC, korporacje i spółki osobowe muszą mieć EIN. Bez numeru EIN dla swojej firmy, nie będą w stanie otworzyć biznesowego konta bankowego, złożyć dokumentów podatkowych lub zatrudnić pracowników. Należy pamiętać, że właściciel firmy, który otrzymał EIN podczas prowadzenia działalności gospodarczej jako jednoosobowy przedsiębiorca, będzie musiał ubiegać się o nowy federalny numer identyfikacyjny dla nowego podmiotu gospodarczego. Numery EIN nie są zbywalne.

2. Ubiegać się o wszelkie wymagane licencje i zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej

W zależności od rodzaju działalności biznesowej, jaką prowadzą Twoi klienci, mogą oni potrzebować uzyskać licencje i zezwolenia na legalną działalność w swoim stanie i lokalnych jurysdykcjach. Wymagania różnią się w zależności od stanu, hrabstwa i miasta, więc właściciele firm powinni zapoznać się z przepisami na poziomie stanowym i lokalnym. Jeśli firma prowadzi działalność bez obowiązkowych licencji i zezwoleń, może zostać ukarana grzywną lub nawet zmuszona do całkowitego zamknięcia działalności.

3. Otwórz biznesowe konto bankowe

Po uzyskaniu numeru EIN, Twoi klienci będą mogli otworzyć biznesowe konto bankowe. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania funduszy firmy i transakcji oddzielnie od finansów osobistych właściciela.

Biznesowe konto bankowe umożliwi Twoim klientom przyjmowanie czeków od klientów i wystawianie płatności w imieniu ich firmy. Klienci, którzy działali jako jednoosobowe firmy przed musi zamknąć swoje poprzednie konto bankowe firmy i otworzyć nowe w ramach LLC lub korporacji.

4. Take Care of Additional Business Name To-Do’s

Jeśli Twoi klienci chcą prowadzić działalność pod inną nazwą niż ich oficjalna nazwa firmy, będą musieli złożyć wniosek o zgodę państwa na używanie fikcyjnej nazwy (znanej również jako “DBA” lub “doing business as”). Na przykład, jeśli zarejestrowaną nazwą firmy jest “ABC Consulting Associates, Inc.”, ale Państwa klient chce używać w swoich materiałach marketingowych mniej formalnej nazwy, jak “ABC Consulting”, dla tej alternatywnej nazwy konieczne będzie złożenie wniosku o DBA.

Twoi klienci mogą również rozważyć ochronę swojej nazwy handlowej we wszystkich 50 stanach poprzez złożenie wniosku o rejestrację znaku towarowego w USPTO (United States Patent and Trademark Office). Podczas tworzenia korporacji lub LLC chroni nazwę firmy w swoim stanie rejestracji, znak towarowy będzie chronić nazwę firmy w całych Stanach Zjednoczonych. Najlepiej jest zrobić wyszukiwanie znaków towarowych, aby upewnić się, że żadne inne firmy nie zgłosiły już nazwy jako znaku towarowego.

5. Dowiedz się, co będzie potrzebne, aby zachować zgodność

Aby utrzymać dobry wizerunek państwa, klienci muszą upewnić się, że spełniają wszystkie bieżące zobowiązania dotyczące zgodności z przepisami biznesowymi, które ich dotyczą. To, na co będą musieli zwrócić uwagę, będzie zależało od struktury prawnej ich firmy i od tego, gdzie prowadzą swoją działalność.

Wymagania dotyczące zgodności różnią się w poszczególnych stanach (a czasami w poszczególnych hrabstwach lub gminach), dlatego ważne jest, aby klienci zapoznali się z wymaganiami sekretarza stanu i władz lokalnych, aby upewnić się, że rozumieją swoje obowiązki i terminy. Niezastosowanie się do tych wymogów może siać spustoszenie w przedsiębiorstwie i jego właścicielach – klienci mogą stracić ochronę przed odpowiedzialnością osobistą, podlegać karze i grzywnom, a nawet zostać zmuszeni do zamknięcia firmy.

Gdzie klienci mogą zwrócić się o dodatkowe informacje i wsparcie

Oprócz Twoich wskazówek z perspektywy finansowej i podatkowej, ponieważ Twoi klienci pracują w procesie zakładania firmy, mogą również skorzystać z porady prawnej u prawnika biznesowego. Istnieje wiele ruchomych części i poruszanie się to wszystko może stać się mylące i frustrujące bez wsparcia fachowej wiedzy.

Aby zaoszczędzić czas i pieniądze przy załatwianiu wymaganych formalności biznesowych, Twoi klienci mogą również rozważyć skorzystanie z pomocy internetowego serwisu składania dokumentów biznesowych, który może zapewnić, że ich formularze są dokładnie wypełnione i dostarczone na czas do odpowiednich agencji rządowych.