5 Rzeczy o księgowości, których nie uczą cię w szkole

Jeśli jesteś kimś takim jak ja, to prawdopodobnie byłeś w szerokim świecie księgowości, zanim farba wyschła na twoich kwalifikacjach. Pamiętam, że byłem bardzo podekscytowany wejściem w sferę małego biznesu, gdzie mogłem wykorzystać liczby i najnowsze technologie, aby pomóc firmom moich klientów osiągnąć lepsze wyniki. Przecież kiedy pochodzisz z rodziny księgowych, dlaczego nie spodziewałeś się, że wszystko będzie dobrze?

Dopiero później zacząłem zdawać sobie sprawę, jak wiele wyjątkowych sytuacji pojawia się w biznesie, o których niekoniecznie uczą podczas kwalifikacji. Pewnych rzeczy po prostu trzeba się nauczyć, doświadczając ich, czy to bezpośrednio, czy też poprzez rzeczy, które dzieją się z Twoimi klientami.

Chcę przedstawić krótki przegląd niektórych rzeczy, które odkryłem od momentu zakwalifikowania się na biegłego księgowego i byłbym zaskoczony, gdybyś nie kiwnął głową wraz z co najmniej dwoma lub trzema z nich.

Praca w sieci

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że tworzenie sieci kontaktów jest niezbędne, jeśli chodzi o prowadzenie firmy, księgowość i inne. W końcu, jest to jeden z najlepszych sposobów dla firmy każdej wielkości na wprowadzenie nowego biznesu.

Ale są dwie rzeczy, które zaobserwowałem na temat tej konkretnej działalności marketingowej, które zawsze wydają się być związane z koniecznością uczenia się w trudny sposób:

  • Sama czynność jest dość trudna do wykonania.
  • To nie jest sprzedaż.

Jeśli nie jesteś osobą fizyczną lub nie masz szczególnych umiejętności w zakresie prowadzenia drobnych rozmów, nawiązywanie kontaktów może być niezręczne, a nawet całkowicie przerażające. Nie jest to po prostu coś, czego możesz się nauczyć z książki, ale jedna z tych rzeczy, które musisz ćwiczyć regularnie, jeśli kiedykolwiek chcesz się w tym poprawić.

Jednym z największych błędów popełnianych przez ludzi w podejściu sieciowym jest mylenie interakcji społecznej z okazją do sprzedania się. Praca w sieci powinna polegać przede wszystkim na budowaniu wysokiej jakości relacji, a to często oznacza najpierw pomoc innym.

Podejmowanie trudnych decyzji

Decyzja o prowadzeniu dokładnych ksiąg rachunkowych to jedno, ale ci, którzy prowadzą działalność gospodarczą dla siebie, każdego dnia stają w obliczu trudnych decyzji o znacznie bardziej abstrakcyjnym charakterze. Decyzja o tym, kogo zatrudnić, a kogo zwolnić jest doskonałym przykładem. Czy podczas szkolenia nauczyłeś się, jak kogoś zwolnić?

Próba i błąd to często jedyny sposób, aby dowiedzieć się, kto będzie działał skutecznie w danym środowisku – ale wiedza o tym nie ułatwia zwolnienia kogoś, kto nie mierzy, gdy przyjdzie na to czas.

Skalowanie przedsiębiorstwa

Liczby nigdy nie kłamią, a my, księgowi, mamy wyraźną przewagę, jeśli chodzi o mierzenie i monitorowanie rozwoju biznesu. Jednak finanse to tylko jedna strona historii, jeśli chodzi o skalowanie biznesu. Wzrost, który jest trwały i realistyczny, zależy od wielu czynników, w tym od uważnego obserwowania rynków, konkurencji i całej gospodarki.

Rachunkowość i różne inne działy mogą być tym, co sprawia, że biznes tick, ale uczenie się, jak części systemu pracować razem, aby jak najlepiej dostosować się do rozwoju biznesu jest inna sprawa całkowicie. Większość właścicieli dowiaduje się gdzieś po drodze, że uczenie się, jak rozpocząć swoją działalność nie było trudne: skalowanie to jest.

Jak zawieść

Jeśli tylko oferowały w przypadku braku 101 jako regularną część każdego programu nauczania. Chociaż nie jestem zwolennikiem rozpoczynania działalności gospodarczej z oczekiwaniem na porażkę, w rzeczywistości tysiące małych firm w Wielkiej Brytanii co roku upadają.

To wielu przedsiębiorców, którzy prawdopodobnie mogliby skorzystać na lepszym zrozumieniu, jak z gracją i z rozmachem ponosić porażki, a co ważniejsze, co powinni zrobić z tym potem. Kolejne porażki są powszechne w świecie biznesu. Kolejne porażki są powszechne w świecie biznesu.

Strategie wyjścia

Czy weszłaś w biznes z wdrożoną strategią wyjścia? Bardzo mało prawdopodobne. Kto zastanawia się nad najlepszym sposobem wyjścia z biznesu, gdy jesteśmy całkowicie zanurzeni w procesie wchodzenia w niego? Według mojej najlepszej wiedzy, nikt nie uczy o tym w szkole.

Ale faktem jest, że w pewnym momencie w naszym życiu, wszyscy podejmujemy decyzję, aby przejść dalej, czy oznacza to sprzedaż naszej firmy, czy też przekazanie jej komuś innemu.więc to tylko ma sens, że wiedza, gdzie chcesz skończyć jest najlepszym sposobem, aby określić, jak masz zamiar tam dotrzeć.Jak wszystko inne w biznesie, plan wyjścia może się zmienić po drodze, ale posiadanie planu w pierwszej kolejności jest to, co się liczy.