5 Strategie unikania nudnej strony internetowej

Firmy księgowe stanowią wyjątkowe wyzwanie dla tworzenia stron internetowych, ponieważ zwykle niewiele jest do oglądania i w przeciwieństwie do stron detalicznych, «sprzedajesz» rzeczy takie jak wiedza i usługi, a nie produkty.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawy, firmy poszukują szerszego wyboru wyrafinowanych ofert usług, więc jak należy prowadzić marketing online?

Sprzedaż dyszy

Jako profesjonalny dostawca usług, bardziej efektywne jest promowanie swojej wiedzy i korzyści płynących ze współpracy z firmą, niż sprzedaż konkretnych usług. To jest to, co dawni marketerzy nazywali «sprzedażą skwarków, a nie steków».

Aby pomóc Ci to zrobić, oto pięć wskazówek dotyczących projektowania stron internetowych firm księgowych:

1. Pomóż swoim gościom doświadczyć Twojej wiedzy

Musisz jak najbardziej ułatwić odwiedzającym Twoją stronę internetową próbowanie i eksplorowanie Twojej wiedzy («sizzle»), gdy rozpoczynają poszukiwania potencjalnego dostawcy usług online. Odkrywając wartość Twojej wiedzy, będą ją szanować i podziwiać, co prowadzi do zaufania, a jeśli jest pielęgnowana, do relacji.

Aby zaprezentować ekspertyzę firmy, potrzebna jest odpowiednia treść oraz intuicyjny, łatwy do nawigacji projekt i struktura strony internetowej. Słowo ostrzeżenia: wiele serwisów profesjonalnych – w tym firm księgowych – opiera się zbytnio na branżowym żargonie, brzęczących słowach i nieprzeniknionych akronimach w błędnej próbie zabrzmienia imponującego i autorytatywnego. W rzeczywistości wydają się być mylące i nudne.

Zamiast tego, zachowaj swój język prosty, jasny i przekonywujący. Dobrze, nawet korzystnie, brzmi rozmowa dźwiękowa; ludzie wolą rozmowy, a nie wykłady. Prawdziwym wyrazem kompetencji jest umiejętność jasnego wyjaśnienia złożonych tematów za pomocą prostych słów i łatwych do zrozumienia pojęć.

Jasne, łatwe do zrozumienia wyjaśnienie zagmatwanego tematu jest niewątpliwą «próbką» Twojej wiedzy. Twoja strona internetowa powinna odpowiadać tej prostocie w swojej budowie, funkcjonalności i nawigacji.

2. Bądź odważny i planuj zaryzykować

Firmom księgowym łatwo jest zostać oskarżonym o podążanie za tłumem. Przecież wszystkie oferują zasadniczo te same usługi, prawda? W rezultacie, strony internetowe z księgowością mogą zacząć wyglądać ponuro tak samo.

Oczywiście, nie jest to zaskakujące – księgowi, ze względu na swoje wykształcenie i usposobienie, często mają tendencję do zachowawczości i niechęci do ryzyka. Ponieważ większość firm księgowych unika podejmowania ryzyka, ich wysiłki marketingowe są często ograniczone i po prostu znikają w opakowaniu.

Tu jest okazja do podjęcia pewnego ryzyka, oderwania się od stada i zyskania cennej widoczności dla swojej firmy. Ważne jest, aby myśleć o swojej stronie internetowej jako o dynamicznym i elastycznym narzędziu do przyciągania i zatrzymywania odwiedzających. Powinna ona być stosunkowo szybka i łatwa do wprowadzenia zmian, które sprawią, że będzie aktualna i interesująca zarówno dla Twoich klientów, jak i dla potencjalnych klientów.

Nie każdy pomysł i fragment treści wybije go z parku. Będziesz miał kilka kolesi, które będą wymagały poprawek na stronie internetowej i kampanii, więc powinieneś mieć plany B, C i D w skrzydłach, gotowe do pracy. Aby to ułatwić, ważne będzie, aby monitorować swoje wyniki i stworzyć kilka mierników do pomiaru sukcesu.

Tak, przed uruchomieniem można przetestować przed śmiercią funkcje i opcje projektowe. Ale to jest szybsze i bardziej wydajne, aby uruchomić najlepszą możliwą witrynę na podstawie swoich celów i badań rynkowych i dokonać korekt po uruchomieniu, jak odwiedzający zaczynają korzystać z witryny, a jego mocne i słabe strony zaczynają się pojawiać.

3. Konstrukcja do załączania napędu

Wybór firmy księgowej to znacznie inne zadanie niż np. zakup urządzenia. Kupujący będą ufać swoim pieniądzom, a nawet środkom utrzymania, firmie, która będzie miała dostęp do cennych i potencjalnie szkodliwych informacji. Ważne jest, aby budować zaufanie i skłonić tych potencjalnych klientów do zaangażowania.

Oto kilka przykładów elementów strony internetowej, które można włączyć, a które poprawią wrażenia użytkownika, zachęcą do interakcji i pomogą zwiększyć zaangażowanie:

  • Używaj lepkich menu, aby utrzymać ważne elementy nawigacji w zasięgu wzroku przez cały czas, dzięki czemu odwiedzający mogą szybko i łatwo poruszać się po Twojej stronie.
  • Dodaj świadomość lokalizacji, aby Twoja strona była specyficzna geograficznie. To dobrze pomoże Twojej stronie internetowej stać się bardziej osobisty i istotne dla odwiedzających, co może być szczególnie ważne dla firm z wielu lokalizacji.
  • Dostarczanie dynamicznych treści dla powracających gości, tak aby byli oni pielęgnowani podczas ich podróży handlowej, z coraz bardziej szczegółowymi, istotnymi informacjami, które zachęcają do konwersji. Narzędzia automatyzacji marketingu, takie jak Pardot i Marketo, mogą zapewnić tę możliwość.
  • W miarę możliwości należy włączyć funkcje wyszukiwania rozmów, aby ułatwić odwiedzającym przeszukiwanie strony przy użyciu naturalnej mowy zamiast tekstu pisanego. Obecnie wprowadzane są ulepszone narzędzia sztucznej inteligencji, które pomogą to ułatwić.
  • Zatrudnij funkcje czatu i wspieraj procesy biznesowe, aby zachęcić ograniczoną czasowo grupę odbiorców do nawiązania dialogu z Twoją firmą. Odwiedzający, którzy korzystają z czatu na żywo, są o 20 procent bardziej skłonni do zakupów.

4. Wzmacnianie i mierzenie rzeczywistych działań marketingowych i rozwojowych przedsiębiorstw

Wykorzystaj swoją stronę internetową do wspierania wydarzeń marketingowych offline i in-person marketing, takich jak wystąpienia mówców i występy na targach. Prezentuj treści dostosowane do potrzeb uczestników wydarzenia i dostarczaj odpowiednie treści w celu pogłębienia i zwiększenia zaangażowania publiczności. Korzystaj z narzędzi analitycznych w celu uzyskania lepszego wglądu publiczności oraz narzędzi automatyzacji działań marketingowych w celu uruchomienia działań następczych, które mogą jeszcze bardziej pogłębić zaangażowanie publiczności.

5. Łatwe dzielenie się treściami edukacyjnymi w grupach społecznych

Inwestując w tworzenie treści z zakresu przywództwa myślowego i edukacji, można uzyskać większy zwrot z inwestycji, dzieląc się tymi treściami w jak największym stopniu. Narzędzia społecznościowe są idealne, aby umożliwić Twojemu zespołowi marketingowemu i odwiedzającym dzielenie się treściami z ich sieciami.

Osoby prywatne i organizacje zawsze szukają treści, które pomogą rozwiązać ich problemy biznesowe, jak również odpowiednich treści, którymi mogą podzielić się ze swoimi odbiorcami. Dlaczego nie dostarczyć im jej na półmisku?

Myśli końcowe

Firmy księgowe i inne firmy świadczące profesjonalne usługi mogą mieć trudności z wyrwaniem się z równowagi i skokiem w stronę konkurencji, aby zyskać większą widoczność i więcej klientów. Stosując przedstawione tu strategie, będziesz w stanie naładować swoją stronę internetową i na nowo odkryć, jak klienci i potencjalni klienci doświadczają Twojej firmy.