5 Wskazówki dotyczące poprawy następnego sezonu podatkowego teraz

Z sezonem podatkowym nad dla innego roku, twoja początkowa pokusa może być zapomnieć o tym i przejść do innych spraw, ale jest wiele do nauczenia się od okresu, który właśnie przeszedłeś.

Rozpoczynając wdrażanie kilku krytycznych technik już dziś, można mieć pewność, że następny sezon podatkowy będzie mniej bolesny. Oto pięć strategii, które każda firma księgowa powinna wprowadzić w życie już teraz, aby zapewnić, że następny sezon podatkowy będzie dużo bardziej efektywny i skuteczny:

1. Zrób swoje post-seasonowe podsumowanie teraz!

Pierwszym koniecznym krokiem jest poświęcenie czasu pracownikom na odpowiednie przygotowanie sprawozdania. Musi to być zrobione, gdy sezon jest świeży w pamięci wszystkich – każdy dodatkowy dzień, który tyka, krytyczne informacje zostaną zapomniane.

Proces ten może być tak prosty, jak poproszenie personelu o poświęcenie po 20 minut na zapisanie tego, co poszło dobrze, co nie poszło, a co przeszkadzało im najbardziej. Musisz to zrobić również sam. Następnie zebrać wszystkich razem do dyskusji – jako zespół. Należy poświęcić trochę czasu na narzekanie, ale większość czasu należy poświęcić na rozwiązywanie problemów.

2. Przegląd i poprawa podatku podstawowego W ork przepływ

Twoje podsumowanie po sezonie będzie prowadzić do poprawy procesu. Z otwartej dyskusji z Twoim zespołem (lub z samym sobą), możesz zdekonstruować procesy, które były wykorzystywane do obsługi Twoich klientów biznesowych i indywidualnych klientów podatkowych.

Praca podatkowa jest w przeważającej mierze powtarzalna i sezonowa, co oznacza, że Twoje procesy są Twoim złotym biletem do sukcesu. Ciągłe doskonalenie procesów jest Twoim celem.

Jeśli potrzebujesz pomocy, wypróbuj ten 10-etapowy przewodnik dotyczący usprawniania procesów dla księgowych, lub zapoznaj się z szablonami procesów podatkowych z innych firm, aby dowiedzieć się czegoś więcej. Bardzo ważne jest, abyś zaangażował swój zespół nie tylko w dyskusję, ale również w rozwój swoich zaktualizowanych procesów.

3. 3. Kontynuować pracę, którą wykonałeś tylko F

Tylko dlatego, że sezon podatkowy się skończył, nie oznacza to, że relacje z klientem się skończyły, nawet jeśli zazwyczaj widuje się go tylko raz w roku. Są tam karty z podziękowaniami, zaproszenia do domu otwartego, prośby o aktualne informacje, spotkania do umówienia przed kolejnym sezonem podatkowym, a nawet fakturowanie. Wszystkie te działania muszą być wykreślone, wprowadzone w życie, a jeśli jesteś w stanie, zautomatyzowane, aby wymagać jak najmniej czasu od zespołu.

4. Wynajmij swój personel E arlier

Nowi ludzie potrzebują czasu, aby nauczyć się nowych procesów, nowych systemów i rozpocząć spójną pracę z zespołem. Praktycy często żałują, że nie sprowadzili wcześniej swoich sezonowych i nowych pracowników, aby mogli rozwinąć rytm, zanim zostaną wrzuceni w pośpiech sezonu podatkowego.

Jeśli wiesz, że będziesz potrzebował kogoś w styczniu, to poszukaj ich w październiku i pracuj do listopada.Pozwoli ci to na rozpracowanie zagięć, na ich pokładzie z powodzeniem, i zapewnić niezbędny coaching, tak aby były one krytyczną częścią twoich maszyn pracy podatkowej przed atakiem.

5. 5. Przygotować, przetestować i nauczyć się F rom Nadchodzące rozszerzenia

Nie czekaj na tę pracę pod koniec tego roku. Wielu praktyków złożyło liczne przedłużenia dla klientów, a wrzesień i październik będą tutaj zanim się zorientujesz.

Skorzystaj z terminów przedłużenia roku podatkowego 2016, aby przygotować siebie i swoją firmę już teraz. Wykorzystaj to do przetestowania nowych, zaktualizowanych procesów, które zamierzasz wdrożyć. I kontynuuj prace nad ulepszeniem, abyś był lepiej przygotowany na pośpiech w roku podatkowym 2017.

Myśli końcowe

Czy ty i twój zespół pracowaliście długo w tym sezonie podatkowym? Czy w marcu zgłosili się do Ciebie klienci, którzy nie byli pewni, czy ich praca podatkowa zostanie zakończona na czas?

Poświęcając teraz czas na udokumentowanie pełnego procesu, tworzysz sytuację przewidywalnej, powtarzalnej pracy. Pozwala to zrozumieć objętość, którą możesz zaabsorbować w oparciu o posiadany personel i zasoby. Ponownie, kluczem jest ciągłe doskonalenie procesów.

Roczny sezon podatkowy zawsze przyniesie niespodzianki, którym nie może zapobiec żadna ilość planowania. Ale zastosowanie tych technik zapewni ci stałą poprawę, a każdy sezon podatkowy jest mniej stresujący i mniej bolesny niż ostatni. I to właśnie tę determinację w dążeniu do ciągłego doskonalenia mają wszystkie firmy księgowe, które odnoszą największe sukcesy.