5 Wskazówki dotyczące rozwoju Twojej firmy księgowej

Czy planujecie w tym roku przenieść swoją firmę na kolejny poziom? Poprzez moją osobistą przygodę z rozwijaniem mojej własnej firmy księgowej, odkryłem te pięć kroków, które bardzo korzystnie wpłynęły na moją praktykę i właśnie mogą być tajnym przepisem dla twojej także:

Nadszedł czas, by zacząć działać bez papieru

Oczywiście wszyscy wiemy, że nierealistycznym oczekiwaniem byłoby myślenie, że można wyeliminować z biura każdą kartkę papieru. Jednak zmniejszenie zależności od papieru nawet o ułamek może znacznie zmniejszyć koszty operacyjne związane z papierem, farbą, opłatami pocztowymi i przechowywaniem. Ponadto, rezygnacja z papieru poprawi wydajność firmy, ponieważ dokumenty cyfrowe są łatwiejsze do przechowywania, zarządzania, wyszukiwania i przetwarzania.

Przyjmij przepływy pracy do swojej praktyki

Precyzyjne dostrojenie przepływu pracy w firmie to doskonały sposób na zwiększenie wydajności i zapewnienie, że praca jest wykonywana dokładnie. Na przykład, dzięki własnej praktyce uznałem za korzystne powierzenie danej osobie zadań, takich jak przygotowanie konkretnego formularza. W krótkim czasie po wdrożeniu zauważyłem drastyczny spadek liczby błędów i czasu potrzebnego na wykonanie danego zadania.

Przenieś swoją praktykę do chmury

Z każdym mijającym rokiem coraz większa liczba firm przechodzi na księgowość w chmurze. Poniżej znajduje się lista głównych zalet:

  • Komunikacja: Zwiększona komunikacja skutkująca lepszym podejmowaniem decyzji dzięki jednoczesnemu dostępowi do przeglądania i edycji plików zarówno dla Ciebie jak i Twojego klienta.
  • Ochrona: Nigdy więcej nie będziesz musiał martwić się o utratę danych, ponieważ Twoje pliki zostaną automatycznie skopiowane do chmury.
  • Dostęp: Praca na plikach z dowolnego miejsca na świecie na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu.

Przełączanie na podpisy elektroniczne

Do niedawna jednym z moich największych zmartwień było uganianie się za klientami za podpisami. Na szczęście w tym roku zetknąłem się ze światem podpisów elektronicznych, który sprawił, że zdobywanie podpisów klientów stało się proste. Nie muszę się już martwić, czy moi klienci mają lub wiedzą, jak pracować na drukarce czy skanerze. Dzięki wprowadzeniu podpisów elektronicznych moi klienci mogą szybko podpisać każdy dokument bezpośrednio z komputera, tabletu czy smartfona – co za ratownik życia!

Bierzcie czas dla siebie i ćwiczcie

Ustalenie rutyny dla ćwiczeń jest zazwyczaj ostatnią rzeczą na twój umysł podczas ruchliwego sezonu podatkowego, ale niemniej jednak jest to niezbędne dla udanego. Korzyści zdrowotne płynące z ćwiczeń fizycznych są nieskończone i nie ograniczają się tylko do pozornych korzyści fizycznych. Ćwiczenia fizyczne pobudzają również umysł poprzez zwiększenie funkcji poznawczych, jak również psychiki – z czego wszyscy możemy skorzystać. W związku z tym powinieneś potraktować ćwiczenia jako priorytet i przeczytać mój artykuł na temat sposobów na wciśnięcie ćwiczeń w trakcie sezonu.

Na zakończenie, to tylko niektóre z kroków, które podjęłam, aby rozwinąć moją praktykę, ale oczywiście zawsze jestem na polowaniu na nowe sposoby poprawy. Prosimy o poświęcenie czasu i podzielenie się z nami poniższymi uwagami na temat kroków, które pomogły w rozwoju firmy.