5 Wskazówki dotyczące wykorzystania mediów społecznościowych w marketingu i rozwoju kariery zawodowej

Rachunkowość i media społecznościowe nie zawsze wydają się mieszać, ale ponieważ znaczenie profili internetowych i portali społecznościowych w rekrutacji jest coraz większe, profesjonaliści z każdej dziedziny powinni zainteresować się rozwojem strategii mediów społecznościowych jako sposobu zarówno na rozwój kariery zawodowej, jak i na rozwój swoich firm. Kluczem jest tu osobisty branding – sieci społecznościowe pomagają w dotarciu z marką do szerszego grona odbiorców, dając Ci całą przestrzeń do stania się liderem myśli w Twojej branży. I to jest coś imponującego dla każdego rekrutera.

Oto pięć najlepszych wskazówek, jak stworzyć skuteczną strategię mediów społecznościowych i rozwijać rozpoznawalną osobistą markę.

1. Wybierz swoje obszary specjalizacji. Zanim zdecydujesz się na jeden lub trzy obszary specjalizacji, musisz najpierw zdecydować, za co chciałbyś być rozpoznawany. Nie wybieraj ogólnych kategorii, takich jak finanse czy zarządzanie – rozwijaj swoją osobistą markę w obszarze niszowym. Jakie są Twoje pasje i zainteresowania? Do czego inni ludzie mówią, że jesteś utalentowany?

Wybór niszy może oznaczać atrakcyjność dla mniejszej grupy odbiorców, ale jest również znacznie bardziej skoncentrowany, idealny kontekst, aby wiadomość była odpowiednia i wartościowa. Następnym krokiem jest wygenerowanie znaczącej treści, która doda wartości społeczności. Niezależnie od tego, czy jest to wysyłanie czy dzielenie się, zadaj sobie dwa razy pytanie, czy dana informacja jest tego warta.

2. Zbadaj swoją niszę. Popatrz, o czym ludzie w twojej niszy mówią i jakie tematy najbardziej ich interesują. Twitter oferuje świetną wyszukiwarkę, gdzie można wpisać słowo kluczowe lub hashtag, a następnie dodać kilka zaawansowanych opcji wyszukiwania, takich jak lokalizacja, język lub sentyment.

Aby dowiedzieć się, jakich hashtagów i słów kluczowych należy użyć, aby Twoje treści były widoczne w kanałach informacyjnych innych użytkowników, zajrzyj do wyszukiwarki hashtagów RiteTag. Wpisz swoje słowo kluczowe, a zobaczysz, jak powiązane z nim hashtagi pozycjonują się na różnych platformach mediów społecznościowych.

Na koniec, możesz przetestować słowo kluczowe na BuzzSumo, aby zobaczyć, jakie treści zawierające to słowo kluczowe są najbardziej popularne w Twojej niszy. Kliknij na zakładkę “Wpływy”, aby zobaczyć listę wpływowych osób – wprowadź je na Twittera i dowiedz się, jak to się robi.

3. Bądź konsekwentny. Upewnij się, że wszystkie Twoje profile w mediach społecznościowych są zgodne. Bez względu na to, czy jest to Facebook czy LinkedIn, zyskasz na profesjonalizmie tylko wtedy, gdy użyjesz tego samego zdjęcia profilowego i będziesz używać spójnej nazwy. Najwyższa rada: Spójrz na Knowem, aby zobaczyć dostępność pożądanej nazwy użytkownika na ponad 25 najbardziej popularnych serwisach społecznościowych. Jeśli jest ona dostępna, zarezerwuj ją na portalach społecznościowych, z których planujesz korzystać teraz i w przyszłości.

4. Posteruj regularnie. Bądź aktywny i codziennie publikuj na portalach społecznościowych, które cenisz sobie najbardziej. To badanie wykazało, że ludzie, którzy więcej tweetują, mają najwięcej zwolenników, więc upewnij się, że dzielisz się, komentujesz i piszesz tak często, jak tylko masz na to ochotę – ale tylko wtedy, gdy to, co masz do powiedzenia, jest wartościowe. Badania nad optymalną częstotliwością zamieszczania wpisów mogą pomóc Ci w doborze głośności udostępniania. (Należy tylko pamiętać, że wiele z tych badań zostało przeprowadzonych dla marek firmowych – marki osobiste powinny być traktowane nieco inaczej, jak wspomniano w tym artykule).

5. Monitor wymienia twoje imię i nazwisko i odpowiada. Użyj Wyrażenia, aby śledzić swoje imię za każdym razem, gdy pojawia się ono w sieci. Narzędzie będzie przeglądać blogi, posty lub aktualizacje w mediach społecznościowych. Reaguj szybko: skomentuj i podziękuj za informację zwrotną. Jeśli potrzebujesz łatwego rozwiązania do śledzenia, ustaw odpowiednie powiadomienia e-mail; wszystkie sieci społecznościowe je mają.

Jeśli jesteś zainteresowany nowymi możliwościami zawodowymi, nagradzaniem partnerstw, prestiżem, wiarygodnością i uznaniem w branży, świetna strategia mediów społecznościowych jest najlepszym rozwiązaniem, aby osiągnąć te i inne cele.

O autorze:

Monique Craig jest zapaloną blogerką i specjalistką od marketingu, która pracuje dla Oneflare , internetowego rynku, który łączy klientów z lokalnymi dostawcami usług.