6 Kroki do osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w przypadku CPA

Wiele CPA jest nieco sceptycznych, jeśli chodzi o wiarę, że mogą one osiągnąć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Przecież CPA tradycyjnie trzeba było włożyć w długie godziny, a w ciągu pracowitych sezonów nie mogą mieć praktycznie żadnego życia poza pracą. Większość z nich uważa, że właśnie na to się zapisali, kiedy weszli do zawodu. Być może radzenie sobie z tym wszystkim jest postrzegane jako powód do dumy. Czy jest to jednak zdrowe podejście?

Krótki i długi

W przypadku kampanii krótkoterminowych, a sezon podatkowy można zaliczyć do tych kampanii, to dobrze jest rzucić się do pracy, na długie godziny, dzień po dniu. Ważne jest jednak, aby zdawać sobie sprawę z różnicy między kampaniami krótkoterminowymi a długoterminowymi kłopotami. Tak długo, jak kampanie krótkoterminowe są podzielone na okresy rozsądnych godzin pracy, dobrego snu, odżywiania i ćwiczeń fizycznych, prawdopodobnie będziesz w porządku.

Jakie korzyści ma ktoś, kto ma bardziej zrównoważone podejście do pracy na całe życie w porównaniu z tymi, którzy tego nie robią? Innymi słowy, co CPA z pewnym poczuciem równowagi między pracą a życiem prywatnym daje pracodawcy w porównaniu z kimś, kto jest wiecznie przepracowany?

Zrównoważony pracownik ma większe szanse na wysoką energię, kreatywność i godny podziwu poziom wydajności, przy mniejszej liczbie błędów. Co więcej, jest bardziej prawdopodobne, że będzie bardziej sympatycznym współpracownikiem. To nie są małe korzyści.

Sześć części składowych wagi

Oto sześć elementów równowagi między pracą a życiem prywatnym, na których, jak sądzę, mogą się skupić umowy CPA. Nikt nie zawsze będzie w pełni zestrojony na wszystkich sześciu, jednak z pewnością jest to coś, do czego warto dążyć.

1. Samodzielne zarządzanie

Jest to zdolność do dbania o siebie, uznając, że nikt inny nie przychodzi, aby pomóc Ci stawić czoła Twoim osobistym i zawodowym trudnościom. Trzy środki samokontroli, przy których należy być adeptem, to spanie, dobre jedzenie i wystarczające ćwiczenia. Tak, już o tym wiedziałeś, ale jak często to ćwiczysz?

2. Zarządzanie czasem

Ten komponent nie jest nowy ani dla ciebie, ani dla zawodu, ale są pewne rzeczy, które możesz zrobić, a raczej po prostu, które ułatwią ci pracę jako menedżer czasu. Po pierwsze, należy ćwiczyć sztukę robienia jednej rzeczy na raz.

Nie pozwól, by twoja uwaga rozlała się po całym miejscu. Jeśli masz do czynienia z sześcioma rzeczami rywalizującymi o twoją uwagę, najpierw określ, czym należy się zająć, zabierz je do ukończenia lub jak najdalej idące i dopiero potem, przejdź do numeru dwa, trzy, itd.

Inną strategią efektywnego zarządzania czasem jest łączenie trudnych i łatwych zadań. Jeśli zajmiesz się czymś trudnym, a po nim coś tak trudnego, a po nim coś innego, co jest trudne, możesz całkiem szybko się rozpalić. Jeśli przerwiesz kilka łatwych zadań w danym dniu, pomiędzy trudniejszymi zadaniami, które napotkasz, stwierdzisz, że możesz iść znacznie dłużej z dużo większą energią.

3. Zarządzanie stresem

Wiele osób uważa stres za coś, co się z nimi dzieje, a nie za coś, co mogą kontrolować. Na szczęście sposobów skutecznego kontrolowania i zarządzania poziomem stresu jest mnóstwo. Cykliczne przerwy w ciągu dnia pracy zastanawiają.

Trzy lub cztery razy w tygodniu, jeśli będziesz ćwiczyć energicznie rano, podczas przerwy obiadowej lub po pracy, doświadczysz niższego poziomu stresu w pracy i w życiu. Ćwiczenie robi to za ciebie. Inne dyscypliny, takie jak medytacja i joga również bardzo pomagają w tym zakresie.

4. Zarządzanie zmianami

4.

CPA cały czas zajmują się zmianami, takimi jak najnowsze standardy zawodu, regulacje, fuzje, przejęcia i co masz. Jak najlepiej radzić sobie ze zmianą, która jest nieodłącznie związana z zawodem? Włączasz ją w koszty ogólne.

Innymi słowy, nawet gdy na horyzoncie nie ma żadnej zmiany, przewidujecie, że nadchodzi zmiana, która spowoduje, że poświęcicie kilka godzin na zadania, które przeznaczyliście na zadania administracyjne i regulacyjne, z którymi teraz musicie sobie poradzić. Rozwijając mentalność, że kilka godzin tygodniowo będzie potrzebnych na zajęcie się sytuacjami, których nawet nie możecie teraz przewidzieć, jesteście w rzeczywistości w stanie lepiej radzić sobie z nimi, gdy już się pojawią.

5. Zarządzanie technologią

Smartfony i inne urządzenia umożliwiły łatwe podłączanie w pracy i w domu przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Tak więc, o wiele ważniejsze staje się odłączenie. Antropologicznie rzecz biorąc, nigdy nie mieliśmy być «włączeni» 24/7.

Musimy się wycofać. Musimy się naładować. Potrzebujemy odpoczynku. Krótka zmiana któregokolwiek z nich i technologia będzie rządzić tobą, a nie ty rządzisz technologią.

6. Zarządzanie czasem wolnym

CPA często będą zawodzić: «Nie mam czasu na jogging» lub «Nie mogę już dojechać na koncerty». Ale ważne jest, aby włączyć te działania teraz i w przyszłości. Dlaczego?

Wszyscy znamy ludzi, którzy w pogoni za bogactwem zmniejszają swoje zdrowie. Wówczas, po osiągnięciu bogactwa, nigdy tak naprawdę nie odzyskują swojego poprzedniego poziomu zdrowia i sprawności. Tak więc, chcesz być cały czas sprawny i zdrowy. Zarządzanie czasem wolnym nie jest tylko hasłem, traktuj swój czas wolny tak samo jak wszystko inne, ponieważ jest on ważny.

Najlepsza trasa

Jeśli myślisz, że wszystko powyżej brzmi rozsądnie, ale tak wiele się dzieje, jak mogę poświęcić prawdziwą uwagę kwestii równowagi między pracą a życiem prywatnym? Odpowiedź brzmi: im więcej masz do czynienia, tym większy jest powód, dla którego musisz złożyć hołd równowadze między pracą a życiem prywatnym.

Jeśli starasz się znaleźć się w gronie odnoszących sukcesy, długoterminowych profesjonalistów z branży, wzbijających się na szczyt i cieszących się z podróży, nie ma alternatywy.