6 Tips Every CPA should know Entering Tax Season

Początek sezonu podatkowego jest zawsze gorączkowym czasem dla większości księgowych, ale utrzymanie się na szczycie swojej firmy w tym czasie nie musi być bitwą pod górę.

Na szczęście są rzeczy, które można zrobić zarówno teraz, jak i poza miesiącami, aby zapewnić płynny przebieg tego i przyszłych sezonów podatkowych. Dzięki odpowiednim narzędziom, możesz odciążyć się od zbędnego stresu w najbardziej pracowitych czasach.

1. Aktualizuj swoją stronę internetową

Wielu klientów zwraca się do Twojej strony internetowej jako do swojego pierwszego zasobu, gdy nadejdzie sezon podatkowy. Poza aktualizacją podstawowych informacji, takich jak dane kontaktowe, godziny i wskazówki dotyczące dojazdu do biura, musisz upewnić się, że reszta Twojej zawartości jest również aktualna.

Ponieważ żyjemy w epoce smartfonów, będziesz chciał skorzystać z serwisu internetowego, który oferuje wygodne szablony telefonów komórkowych, dzięki czemu Twoi klienci będą mogli znaleźć Cię w podróży. Jeśli oferujesz kalkulatory podatkowe lub inne przyjazne dla klienta funkcje przygotowania podatkowego, muszą one być aktualizowane w celu uwzględnienia wszelkich zmian w przepisach podatkowych.

Podobnie, Twoje treści informacyjne muszą odzwierciedlać aktualny krajobraz prawny. Zwłaszcza w świetle najnowszych przepisów podatkowych, klienci będą oczekiwać, że znajdą informacje aktualne i skoncentrowane na przyszłości.

2. Umieść na Autopilocie swoje Social Media Posty i Przypomnienia o Spotkaniach

Mówiąc o aktualnych treściach, powinieneś przed rozpoczęciem sezonu podatkowego wysyłać swoim obecnym i potencjalnym klientom newslettery, wiadomości w mediach społecznościowych, porady podatkowe i przypomnienia o spotkaniach. Chcesz być pierwszą osobą w ich umysłach, gdy nadejdzie czas składania dokumentów.

Jeśli wydaje się to przytłaczające, aby produkować treści na dodatek do wykonywania rzeczywistej pracy, znajdź produkt, który oferuje bogate, wstępnie napisane treści, które są automatycznie dystrybuowane dla Ciebie. Automatyczne wiadomości e-mail i posty w mediach społecznościowych utrzymują kontakt z klientami przez cały rok, nie zakłócając przy tym napiętego harmonogramu. A szczególnie w lutym, kiedy klienci zaczną się mieszać, Ty będziesz pierwszą osobą, do której zadzwonią.

3. Kształć swoich klientów

Jak większość osób przygotowujących rozliczenia podatkowe, możesz obawiać się, że sezon podatkowy 2017 utknie w miejscu, gdzie pojawiają się pytania o nowe przepisy podatkowe, i słusznie. Proaktywne dostarczanie informacji na temat tego, co nowe przepisy robią i nie mają wpływu na rok podatkowy 2017, może udaremnić pytania zanim zostaną one zadane i jest doskonałym sposobem na wykorzystanie automatycznej dystrybucji treści.

Na swojej stronie internetowej powinni Państwo również zamieścić informacje lub filmy wideo wyjaśniające, co konsumenci powinni wiedzieć o ustawie o cięciach podatkowych i pracy. Niewiele z jej przepisów wpływa na podatki w 2017 r. i chcesz skupić się na tym, aby Twoi klienci złożyli swoje zeznania w 2017 r., zanim zaczną się martwić o zmiany w 2018 r. Właściwa treść może skupić ich na zadaniu, które mają do wykonania, a jednocześnie bardziej dogłębnie wyjaśnić zmiany na rok 2018.

4. Wyszkolić i przygotować personel

Podczas gdy edukacja klientów jest z pewnością ważna, nieuchronnie będą oni mieli jeszcze pytania. Istotne jest, aby pracownicy byli równie dobrze wykształceni i przygotowani do udzielania na nie odpowiedzi.

Każdy profesjonalista podatkowy musi być zawsze zaznajomiony z wszelkimi zmianami w prawie podatkowym. Istnieje wiele darmowych kursów online i odświeżaczy, które Twoi pracownicy mogą wykorzystać, aby pozostać na szczycie swojej gry i być gotowym do pracy, gdy sezon podatkowy wzrasta.

5. Zabezpiecz swoje dane klienta

Kwestie bezpieczeństwa danych i prywatności są zawsze na wysokim poziomie. Kluczowe znaczenie ma posiadanie środków bezpieczeństwa, które pozwolą utrzymać bezpieczeństwo danych klientów. Najlepszym sposobem na to jest bezpłatne, bezpieczne udostępnianie plików, które pozwala klientom na przesyłanie dokumentów do bezpiecznego systemu, z którego można je następnie pobrać. Jeśli zdecydujesz się na rozwiązanie internetowe, które zawiera bezpieczne udostępnianie plików w uzupełnieniu do wszystkich Twoich potrzeb w zakresie zawartości, to wygrają wszyscy.

6. Make Technology Work for You

W dzisiejszej erze cyfrowej musisz polegać na rozwiązaniach technologicznych, które sprawią, że Twoja praca będzie maksymalnie efektywna. Sprawy tak podstawowe jak planowanie spotkań podatkowych muszą być łatwe dla Twoich klientów, a istnieje wiele aplikacji kalendarzowych, które to robią. Z bogactwem oprogramowania i rozwiązań aplikacyjnych tam, to jest czas, aby pozwolić technologii obsługiwać zadania administracyjne, dzięki czemu można skupić się na obsłudze swoich klientów.

Myśli końcowe

Początek roku zawsze będzie trudny dla profesjonalistów podatkowych, ale sezon podatkowy nie musi być przytłaczający. Dzięki odpowiednim narzędziom w Twoim arsenale, możesz zapewnić swoim klientom taki poziom usług, który sprawi, że będą wracać każdego roku bez dodawania do i tak już wymagającego harmonogramu.