6 Wskazówki dotyczące promowania swojej praktyki podatkowej

Wprowadzanie na rynek praktyki podatkowej różni się znacznie od robienia tego w przypadku każdego innego rodzaju działalności gospodarczej, przy czym firmy zwykle wprowadzają na rynek dwa razy trudniej i dwa razy szybciej.

Większość firm ma ciągłe kampanie marketingowe, które budują dynamikę i biorą je przez wszystkie pory roku, podczas gdy biznes podatkowy jest przede wszystkim dotyczy, domyślałeś się, sezon podatkowy. Doradza się tu przeciwstawianie się konwencjonalnym strategiom i stosowanie zachęt na korzyść klienta, które pozwolą jego praktyce doświadczyć prawdziwie udanego sezonu podatkowego.

Poniżej zebrałem listę sześciu kluczowych wskazówek, które pomogą Ci promować Twoją praktykę podatkową w najbardziej efektywny sposób, bez konieczności ponoszenia wydatków na reklamę lub technologię.

1. Bądź selektywny w Who You Market To

Praktyki podatkowe często mają skłonność do wprowadzania do obrotu absolutnie wszystkich. Choć może się to wydawać mądrym pomysłem, ponieważ każdy potrzebuje zrobić swoje podatki, może się okazać, że Twoja strategia marketingowa jest zbyt szeroka. Wybierz specjalizację, i sprzedawać specjalnie dla osób, które będą to doceniać. Jeśli możesz narożnik część rynku, będziesz miał lepszy sukces otrzymując stałych klientów niż tych, którzy rzucają swoje usługi bezcelowo do wiatru.

2. Chwyć krawędź nad konkursem

Musisz być w stanie zaoferować więcej niż konkurencja, jeśli chcesz, aby ludzie pamiętali, że przychodzisz na czas podatkowy. Korzystaj z technik, których nie oferują twoi konkurenci, np. pozostawanie otwartym później niż konkurencyjne firmy w okolicy, aby przyciągnąć tych, którzy pracują na zmianie końcowej. Ludzie muszą zrozumieć, dlaczego powinni przyjść do Ciebie, zamiast robić swoje podatki online lub w innej praktyce.

3. Świadczyć usługę nadrzędną

3.

Zapewnienie najwyższej jakości usług jest nie tylko doskonałe dla zadowolenia klienta, jak również pójdzie w kierunku marketingu swojej praktyki. Każdy robi swoje podatki, a słowo w ustach może być niesamowicie silny w tym czasie. Jeśli Twój serwis może sprawić, że Twoje usługi będą niezapomnianym przeżyciem, Twoi klienci powiedzą o tym swoim znajomym. Możesz być pewien, że zadowoleni klienci będą Cię pamiętać w przyszłym roku.

4. Wzbudzić referencje

4.

Kiedy zachęcające skierowania są ułożone w stosy z doskonałą obsługą, wyniki mogą być zdumiewające. Nie tylko będziesz miał pozytywną reputację, ale również klienci zostaną nagrodzeni za jej rozpowszechnienie. To szybko doprowadzi do reakcji łańcuchowej, która zapewni Ci stały napływ biznesu.

5. Posiadać stronę internetową

Może się to wydawać oczywiste, ale zaskakująca liczba praktyk podatkowych po prostu nie ma jednej – a w każdym razie wiele z nich. Posiadanie aktualnej strony internetowej z dokładną i wciągającą treścią pozwoli ludziom na zbadanie Cię w ich własnym czasie. Klienci zajmujący się sprawami podatkowymi docenią blog, który pokaże ich waleczność, a ludzie mniej wymagający docenią możliwość wyjaśnienia im rzeczy w sposób laikański. Nie zapomnij zoptymalizować swojej strony internetowej do przeglądania przez telefon komórkowy, aby osoby badające Cię z ich smartfonów miały dostęp do wszystkich tych samych informacji.

6. Modyfikacja strategii za pomocą czasu

Wiele osób, zwłaszcza tych, które mają rodzinę na utrzymaniu, chętnie płaci podatki. Będą chcieli to zrobić tak szybko, jak to możliwe, aby zarządzać funduszami i budżetem. Z drugiej strony, osoby samotne mają tendencję do odwlekania się. Oznacza to, że prawdopodobnie zostaniesz nimi zbombardowany pod koniec sezonu zwrotów. Musisz być przygotowany na to, że będziesz mógł skupić się na wszystkich przez cały sezon podatkowy. Wspaniale jest położyć duży nacisk na początek, a jeszcze ważniejsze jest, aby położyć duży nacisk na koniec, ale nie zaniedbuj środka w procesie.

O autorze:

Kelly Smith jest menedżerem treści w Career FAQs, australijskim portalu do nauki online i zasobów dotyczących kariery. Interesują ją nowe rozwiązania technologiczne i pomysły na samodoskonalenie.