6 Wskazówki jak efektywnie zarządzać swoim czasem w tym sezonie podatkowym

Praktycy często popełniają błąd pracując tak ciężko w swojej praktyce podczas sezonu podatkowego, że zapominają o przeznaczeniu czasu na pracę w swojej praktyce. Zapominają o robieniu czasu dla rodziny, spędzaniu czasu z przyjaciółmi, czy odkładaniu czasu «ja».

Większość praktyków pracuje długo i ciężko – od 6 do 7 dni w tygodniu, od 70 do 80 godzin tygodniowo – wyciągając jak najwięcej deklaracji podatkowych, wyczerpanych na koniec każdego dnia. Po sezonie podatkowym bardzo trudno jest im wyskoczyć, aby rozpocząć swój marketing, ponieważ był on ignorowany i pozostawiony bez opieki przez tak długi czas.

Jest jeszcze jedna grupa praktykujących, którzy dbają o higienę i organizację swojego życia, nawet podczas pracowitego sezonu podatkowego.

Pracują od 30 do 45 godzin tygodniowo i ZAWSZE mają jeden pełny dzień wolny w weekend, spędzają segment dnia powszedniego na działaniach marketingowych, mają zaplanowane wakacje w marcu, aby po prostu się ochłodzić i konsekwentnie zdobywać nowych klientów, którzy będą generować całoroczne przepływy pieniężne.

Nie bądź większością praktykujących w tym sezonie podatkowym. Przestrzegaj tych technik zarządzania czasem, a przekonasz się, że masz więcej czasu, swobody i sukcesu!

1. Delegować prace dolnej części

Przykłady: prace administracyjne, składanie deklaracji podatkowych, składanie zeznań podatkowych drogą elektroniczną, pobieranie opłat, itp.

Jest to rodzaj pracy, którą można zapłacić komuś za wykonanie od 12 do 25 dolarów za godzinę. Oznacza to około 24 000 do 50 000 dolarów rocznie. Jeśli jesteś zadowolony, że zarabiasz takie pieniądze, to kontynuuj wykonywanie tych zadań. Jeśli jednak chcesz zarobić przystojną sześciocyfrową sumę i jednocześnie posiadać praktykę, która z roku na rok zyskuje na wartości, MUSISZ przekazać tę pracę komuś innemu.

2. Nie odbieraj telefonu komórkowego

Z reguły osobiście nie odbieram telefonu. Wszystkie połączenia przychodzące są przekierowywane przez mój zespół administracyjny, który sprawdza moje połączenia i najczęściej jest w stanie przekazać dzwoniącego do odpowiedniej osoby w firmie (innej niż ja!)

.

Dla połączeń, które po prostu muszę obsługiwać, mam w kalendarzu zaplanowane bloki czasowe, podczas których będę odbierać połączenia. Dwa oddzielne półgodzinne okresy, jeden rano i jeden późnym popołudniem, działają najlepiej dla mnie. Upewniam się również, że klienci są świadomi mojej polityki, tak aby wiedzieli, że mogą oczekiwać mojej odpowiedzi w tych godzinach.

3.Posiadać listę zadań do wykonania

Listy rzeczy do zrobienia mogą wydawać się staromodne i mogą być postrzegane przez niektórych jako przestarzałe narzędzie organizacyjne, ale nie udało mi się znaleźć lepszego sposobu, aby utrzymać się na bieżąco przez cały dzień. Przenieś swoje listy rzeczy do zrobienia na wyższy poziom, utrzymując listy dzienne, tygodniowe i roczne, aby pomóc Ci pozostać skoncentrowanym nie tylko z dnia na dzień, ale przez cały rok. Używam programu Microsoft Word na moim komputerze, aby utrzymać listę rzeczy do zrobienia. Mój dzień zaczyna się od zapoznania się z moją listą rzeczy do zrobienia i ustalenia priorytetów. Kiedy każda pozycja jest już gotowa, przechodzę przez nią w jednej linii.

4.Organizuj swój czas w blokach

Zaplanowanie podobnych zadań lub czynności w bloki czasowe pozwoli Ci wykorzystać efektywność, którą można rozwinąć za pomocą dobrze przemyślanego kalendarza. Rozproszenie spotkań w ciągu całego tygodnia pracy to idealny sposób na zarezerwowanie sobie tygodnia pełnego przerw i rozproszenia uwagi.

Polecam grupowanie wszystkich spotkań w określonym czasie, co pozwoli Ci na spędzenie solidnego bloku czasu skoncentrowanego na obsłudze klienta i «umiejętnościach ludzi», a następnie poczujesz się bezpiecznie wiedząc, że reszta Twojego dnia/tygodnia została zarezerwowana dla Ciebie, aby nabrać rozpędu, ponieważ skupiasz się na innych produktywnych czynnościach wymagających dłuższych okresów koncentracji i skupienia.

5.Nauczyć się mówić «nie»

Aby zadowolić klientów, pracowników i współpracowników, zbyt często wpadamy w zwyczaj wyrażania zgody na wszelkie prośby. Kluczem do zdrowego, zrównoważonego życia jest poznanie naszych ograniczeń i uświadomienie sobie, że sama ilość żądań, którymi jesteśmy bombardowani na co dzień, jest po prostu nierealistyczna i przynosi efekt przeciwny do zamierzonego. Zdobędziesz wiele szacunku, zachowując właściwą równowagę i zachęcisz innych do samodzielnego wypracowania sobie czegoś.

6.Zrobić przerwę

Wiesz, jak czasem twój komputer ma «jeden z tych dni» i nie chce współpracować? Kiedy te dni uderzają, twoim jedynym wyjściem jest często wyłączenie i ponowne uruchomienie komputera. To samo dotyczy nas – czasami mózg potrzebuje tylko odświeżenia. Godzina lub dwie, popołudnie lub cały dzień wolny, daje szansę na relaks i odpoczynek.

Te sześć technik zarządzania czasem pomoże Ci zarządzać Twoimi 24 godzinami na dobę bardziej efektywnie. Tak więc, jeśli chcesz zrobić więcej w krótszym czasie, spróbuj wdrożyć niektóre z tych narzędzi do swojego codziennego życia, a wkrótce zobaczysz korzystny wpływ na swoją praktykę i samopoczucie.